75
فرمانداری خمیر - اخبار > پیام تبریک فرماندار شهرستان بندر خمیر به مناسبت بزرگداشت مقام معلم
آخرین اخبار
اخبار > پیام تبریک فرماندار شهرستان بندر خمیر به مناسبت بزرگداشت مقام معلم


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٨٧٩٤ 

 تاریخ:1397/02/12 


پیام تبریک فرماندار شهرستان بندر خمیر به مناسبت بزرگداشت مقام معلم

محمد ملایی فرماندار شهرستان بندر خمیر 12 اردیبهشت ماه ،سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری وروز بزرگداشت مقام معلم را به تمامی معلمان وفرهنگیان تبریگ گفت

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری عمومی فرمانداری شهرستان بندر خمیر محمد ملایی فرماندار 12 اردیبهشت ماه سالروز شهادت مرتضی مطهری بزرگداشت مقام معلم را طی پیامی به شرح زیر تبریک گفت :

دوازدهم اردیبهشت ماه سالروز شهادت متفکر و فیلسوف عالی مقام و استاد فرزانه شهید مرتضی مطهری و آغازین روز هفته بزرگداشت معلم یادآور تلاش و مجاهدت مردان و زنان فرهیخته و فرهنگ سازی است که در تاریخ پرافتخار این سرزمین در حریم معطر و نهاد مقدس مدرسه زیباترین جلوه های تعلیم و تربیت را به نمایش گذاشته و فرزندان این مرز و بوم را به گوهر دین و اخلاق و دانایی زینت می بخشند.

بی‌تردید راز ماندگاری و عظمت معلمان در ذهن و قلب مردم همانا خلوص و صفای باطن آنهاست و قطعا جوشش چشمه‌سارهای زلال پویندگان راه سعادت و تکامل بشری حاصل مجاهدت‌های معلمان و مربیان فرزانه‌ای است که امانت‌دار انسان‌اند.

معلم یادآور تلاش بی‌تکلف و بدون چشمداشت است. معلم ادامه‌دهنده راه انبیا است و تلاش می‌کند آینده انسان‌‌ها را تضمین کند. معلمان طلایه‌داران پیشرفت و تعالی در هر کشور و جامعه‌ای می‌باشند وهمچون خورشیدی تابناک بر تارک جوامع بشری می‌درخشند و پیامبر گونه رسالت خطیر هدایت و روشنگری و نجات انسان‌ها،از دام ظلمت،جهالت،شقاوت و ضلالت را بر عهده دارند.
و از همین رو است که معلم پیر انقلاب، امام راحل‏(ره)، در شان معلم مى‏فرماید: «مقام معلم مقام والایى است، مقامى بالاتر از مقام معلم نیست ومقام معظم  رهبری نیز در این باره مى‏فرمایند: «واژه معلم… جزو واژه‏هاى مقدس است. در جامعه ما، که اساس در تعلیم و تزکیه و تربیت قشرهاى گوناگون است، معلم مقام ویژه‏اى دارد

اینجانب بسیار خرسندم که در هفته بزرگداشت مقام معلم به پیشگاه همه معلمان و مربیان تلاشگر شهرستان به ویژه معلم شهید انقلاب اسلامی، استاد مرتضی مطهری ادای احترام نموده و از زحمات شبانه‌روزی آنان در حوزه تعلیم و تربیت این مرز و بوم تقدیر و تشکر نمایم.
بدون تردید هر تلاشی که در راه اعتلای تعلیم و تربیت کشور صورت گیرد نقش سازنده‌ای در شکل‌گیری شخصیت و آینده فرزندان این سرزمین خواهد داشت و در نزد خداوند متعال از ارج و ارزش شایسته‌ای برخوردار است.
از درگاه ایزد منان برای معلمان و فرهنگیان عزیز توفیق خدمت بیشتر به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و آرمان‌های متعالی نظام تعلیم و تربیت کشور آرزومندم


.انتهای پیام


خروج