چهارشنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٨
اخبار > میر هاشم خواستار فرماندار شهرستان خمیر خواستار بهبود وضعیت کتابخانه ها در شهرستان شد


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:١٠٣١٩ 

 تاریخ:1397/06/20 


میر هاشم خواستار فرماندار شهرستان خمیر خواستار بهبود وضعیت کتابخانه ها در شهرستان شد

فرماندار بندرخمیر، وجود کتابخانه در مرکز شهر را از ضروریات دانست و گفت: درصددیم کتابخانه‌هایی با استفاده از ظرفیت خیرین در سطح بندرخمیر راه‌اندازی شود.

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خمیر  ،میرهاشم خواستار ظهر امروز در جلسه انجمن کتابخانه‌ عمومی که با هدف بهبود وضعیت کتابخوانی در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد با اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی اظهارداشت: دوران کودکی مناسب‌ترین زمان برای نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی است.

وی در ادامه افزود: کودکان در این دوره، مستعد پذیرش عادات نیک و بد هستند و اگر در این زمینه والدین بتوانند بستر مناسب را برای رشد و و بالندگی و تربیت صحیح کودکان فراهم کنند، بدون‌شک فردی سالم به جامعه تحویل خواهند داد و افرادی که از کودکی جذب دنیای کتاب می‌شوند، دنیای آرام‌تری در ذهن می‌آفرینند و تعقل و تفکر جزئی از زندگی‌شان می‌شود.

فرماندار بندرخمیر در ادامه سخنان خود، وجود کتابخانه در مرکز شهر را یکی از ضروریات دانست و تصریح‌کرد: وجود کتابخانه در مرکز شهرستان بندر خمیر، زمینه دسترسی سریع و آسان همشهریان را به کتاب فراهم خواهد کرد و باعث جذب اعضا به کتاب و کتابخوانی می‌شود.

خواستار بیان‌کرد: با توجه به نگرش مثبت خیرین به امر کتابخانه‌سازی، درصدد هستیم با استفاده از ظرفیت خیرین، کتابخانه‌هایی را در سطح بندر خمیر راه‌اندازی کنیم تا مشکل کمبود کتابخانه در این شهرستان رفع شود.

رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بندر خمیر، کمبود نیرو در اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان خمیر را معضل بزرگی در زمینه ترویج کتابخوانی در شهرستان دانست و خواستار جذب نیرو برای این مجموعه شد.

در ادامه حجت‌الاسلام و المسلمین محمد ذاکری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان به مشکل کمرنگ شدن نقش کتاب در زندگی مردم اشاره کرد و ادامه داد: در سال‌های اخیر به‌دلیل فراگیری فضای مجازی، نقش کتاب در زندگی امروزی‌های کمرنگ شده و جهت حل این مشکل درصدد هستیم با اجرای طرح‌های خلاقانه و نوآورانه همچون راه‌اندازی باشگاه‌های کتابخوانی در سطح استان، نشست‌های کتابخوان، نشست‌های جمع‌خوانی کتاب و. .. فرهنگ کتاب و کتابخوانی را در کشور گسترش دهیم.

وی ادامه داد: کتابخانه‌های عمومی را باید به‌عنوان یک قدرت اجتماعی تلقی کرد که در جامعه تاثیر زیادی دارد، حفظ هشیاری سیاسی مردم، آگاهی‌بخشی اجتماعی و تقویت فعالیت‌های سازنده در اوقات فراغت از مزایای کتابخانه‌های عمومی است.

ذاکری ادامه داد: کتابخانه عمومی همچنین می‌تواند به بخش‌های مختلف جامعه کمک کند، از این رو باید اهمیت بیشتری به بحث کتاب و کتابخوانی داده شود و کلیه دستگاه‌های مسؤول در این زمینه همکاری بیشتری داشته و نسبت به برگزاری جلسات انجمن و پرداخت نیم درصد کتابخانه‌ها حساسیت بیشتری به خرج دهند.

همچنین صادق دهقان، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بندرخمیر ضمن ارائه گزارشی از عملکرد تنها کتابخانه‌ عمومی شهرستان بندرخمیر بیان‌کرد: کتابخانه میثاق با ۳۵۰ متر زیربنا در سال ۱۳۶۷ تأسیس شده است و در حال حاضر دارای یک‌هزار و 830 جلد کتاب است و بیشترین مراجعین آن، دانش‌آموزان و دانشجویان هستند.

وی ضمن اشاره به کمبود فضای فیزیکی این کتابخانه، خواستار گسترش فضای فیزیکی و احداث کتابخانه‌هایی جدید در این شهرستان شد تا با فراهم کردن امکانات بیشتر، امکان خدمات‌رسانی به اعضا در مقیاس گسترده‌تر فراهم گردد.

در ادامه دیگر اعضای انجمن، پیشنهاداتی را در ارتباط با راه‌های ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در شهرستان ارائه دادند و در زمینه گسترش این امر مهم، آمادگی حود را اعلام نمودند.

گفتنی است، جلسه انجمن کتابخانه‌ عمومی شهرستان بندرخمیر به ریاست میرهاشم خواستار فرماندار و با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی هرمزگان، سرپرست معاونت کتابخانه‌های عمومی استان، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بندرخمیر، امام جمعه موقت بندر خمیر، شهردار رویدر، بخشدار مرکزی شهرستان بندرخمیر، بخشدار رویدر و دیگر اعضای انجمن در سالن اجتماعات فرمانداری تشکیل شد.


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی 

شماره تماس : 3-33225022- 076
نمــابر : 33225355
آدرس فرمانداری : بندر خمیر- بلوار ملاسلیمان خمیری

 

 

شهرستان بندر خمیر

بندر خَمیر یکی از شهرهای استان هرمزگان در جنوب ایران است. براساس اطلاعات موجود در مرکز آمار ایران در ۳۵ دقیقه طول شرقی و ۲۶ درجه و ۵۷ دقیقه عرض شمالی از نصف‌النهار مبدأ واقع شده‌است. ارتفاع متوسط این شهر از سطح دریا ۱۵ متر است. مساحت قانونی ۴۳۱٫۵ هکتار و وسعت حریم ۱۱۵ کیلومتر مربع است، و حد فاصل حدود ۸۵ کیلومتری غرب بندرعباس و ۱۱۰ کیلومتری شرق بندرلنگه واقع شده‌است. این شهر مرکز شهرستان خمیر است.