چهارشنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٨
اخبار > مراسم رژه نیروهای مسلح در بندرخمیر برگزار شد


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:١٠٤٨٦ 

 تاریخ:1397/06/31 


مراسم رژه نیروهای مسلح در بندرخمیر برگزار شد

در نخستین روز از هفته دفاع مقدس، رژه نیروهای مسلح در ساحل خلیج فارس در شهرستان بندرخمیر برگزار شد

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان خمیر  به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس،مراسم باشکوه رژه نیروهای مسلح  صبح امروز  در ساحل خلیج فارس در شهرستان بندرخمیر برگزار شد.

فرماندار بندرخمیر در این مراسم ضمن تبریک هفته دفاع مقدس اظهار داشت: 31 شهریور سالروز تهاجم گسترده رژیم صدام به خاک پاک جمهوری اسلامی بود و رزمندگان شجاع ایران اسلامی مردانه در برابر دشمنان ایستادند.

میر هاشم خواستار با تاکید بر اینکه ما باید آزادگی و ولایت امام حسین (ع) را الگو قرار دهیم، افزود: تمامی مدیران و مسؤولان با نگاه به این آزادمرد تاریخ اسلام، آزادگی را سرلوحه خود قرار دهند.

وی تصریح‌کرد: جنگ نابرابر در شرایطی به ایران تحمیل شد که از جانبی استکبار جهانی به ویژه آمریکا تحت فشار شدیدی قرار داشت و با 32 کشور جنگ نابرابری شروع شد و شوروی هم متحد عراق بود.

فرماندار بندرخمیر گفت: در دوران دفاع مقدس ارتش عراق فکر می‌کرد  با محاساباتی که انجام داده بود می‌تواند یک هفته‌ای تهران را فتح کند ولی با رشادتی که  که نیروهای مسلح ما داشتند و مقامت کردند خطر را به جان خریدند جنگ 8 سال به طول انجامید.  

خواستار در ادامه بیان این‌که برگزاری رژه نیروهای مصلح نشانه اقتدار و وحدت وآمادگی نیروهای رزمی است تصریح‌کرد: ما برای دفاع از کشورمان از کسی اجازه نمی‌گیریم .

وی همچنین عنوان‌کرد: در دوران دفاع مقدس نیز نام ابا عبدالله الحسین(ع) همواره به سربازان اسلام در برابر متجاوزان نیز درس ایستادگی، مقاومت و شهادت آموخت، مردم فقط با توکل به خدا و امید به آینده حماسه آفریدند.

فرماندار بندرخمیر افزود: تقویت نیروهای مسلح و قدرت دفاعی ما همواره برای تحکیم عزت و صلح و بازدارندگی در برابر متجاوزین بوده و هرگز قدرت نظامی خود را برای تجاوز به کشورهای دیگر آماده نکرده‌ایم.


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی 

شماره تماس : 3-33225022- 076
نمــابر : 33225355
آدرس فرمانداری : بندر خمیر- بلوار ملاسلیمان خمیری

 

 

شهرستان بندر خمیر

بندر خَمیر یکی از شهرهای استان هرمزگان در جنوب ایران است. براساس اطلاعات موجود در مرکز آمار ایران در ۳۵ دقیقه طول شرقی و ۲۶ درجه و ۵۷ دقیقه عرض شمالی از نصف‌النهار مبدأ واقع شده‌است. ارتفاع متوسط این شهر از سطح دریا ۱۵ متر است. مساحت قانونی ۴۳۱٫۵ هکتار و وسعت حریم ۱۱۵ کیلومتر مربع است، و حد فاصل حدود ۸۵ کیلومتری غرب بندرعباس و ۱۱۰ کیلومتری شرق بندرلنگه واقع شده‌است. این شهر مرکز شهرستان خمیر است.