چهارشنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٨
اخبار > تامین و ارتقای سطح سلامت در جامعه یک وظیفه ی همگانی است و افزایش سواد سلامت مردم باعث توانمندی و مشارکت بیشتر آحاد مردم در امر سلامت می شود


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:١٠٦٠٧ 

 تاریخ:1397/07/04 


تامین و ارتقای سطح سلامت در جامعه یک وظیفه ی همگانی است و افزایش سواد سلامت مردم باعث توانمندی و مشارکت بیشتر آحاد مردم در امر سلامت می شود

اولين مجمع سلامت شهرستان خمیر با شعار اجتماعی شدن سلامت شهرستان خمیر و با حضور مرادي رييس مجمع نمايندگان استان ،دكتر داوودي ريیس دانشگاه علوم پزشكي هرمزگان و جمعي از مسئولين و خيرين و معتمدين به ریاست فرماندار بندرخمیر در كانون فرهنگي رشد آموزش و پرورش این شهر برگزار شد.

 

 

 

 


اولين مجمع سلامت شهرستان خمیر با شعار اجتماعی شدن سلامت شهرستان خمیر و با حضور مرادي رييس مجمع نمايندگان استان ،دكتر داوودي ريیس دانشگاه علوم پزشكي هرمزگان و جمعي از مسئولين و خيرين و معتمدين به ریاست فرماندار بندرخمیر در كانون فرهنگي رشد آموزش و پرورش این شهر برگزار شد.

فرماندار خمیر ،در این جلسه سلامت را به عنوان بزرگترین و مهمترین نعمت الهی برشمرد و تصریح کرد: تامین و ارتقای سطح سلامت در جامعه یک وظیفه ی همگانی است و افزایش سواد سلامت مردم باعث توانمندی و مشارکت بیشتر آحاد مردم در امر سلامت می شود و آموزش و اطلاع رسانی در این راستا برای حفظ سلامت، نقش بسیار مهم و اساسی دارد.

وی با اشاره به اینکه ارتقای سلامت جامعه با مشارکت و هماهنگی مردم و دستگاه ها و سازمان های اجرایی امکان پذیر است افزود:سلامت عرصه وسیعی دارد که با مشارکت و هماهنگی تمامی جامعه امکان پذیر است و تشکیل مجمع سلامت شهرستان ، گامی ارزشمند در تبلور این رویکرد ملی است.

فرماندارخمیر تاکید کرد: افزایش دانش و سطح آگاهی های مردم به خصوص بیماران به عنوان مهم ترین فاکتور در صرفه جویی هزینه های بهداشتی است و تا زمانی که بحث آموزش مردم جدی گرفته نشود نمی توان رضایتمندی و کیفیت زندگی مردم جامعه را افزایش داد.

وی خاطر نشان کرد: ۷۵ درصد از حل مشکلات حوزه سلامت مربوط به سایر ارگان‌ها غیر از وزارت بهداشت است که باید در این زمینه فکر اساسی شود و نگاه سلامت محور را به مردم و مسئولین منتقل و با مشارکت مردم و سایر نهادها ، موضوع سلامت را اجتماعی کنیم.

میرهاشم خواستار همچنین اظهار داشت: با توجه به اهمیت راه‌اندازی و تشکیل محلات سلامت محور، در راستای تحقق سلامت جامعه، همکاری و همدلی همه دستگاه‌های اجرایی و انجمن‌ها و سمن‌ها و همه افراد جامعه مورد تأکید این مجمع است.

فرماندار خمیر همچنین با اشاره به افزایش بیماریهای غیر واگیردار در جامعه اظهار داشت:طبق آمار هم اینک 1200 نفر بیماران دیابتی و بیش از 3000 نفر بیماران دارای سابقه فشار خون در شهرستان شناسایی شده است ضمن اینکه تعداد زیادی از افراد نیز از بیماری خود مطلع نیستند که ناآگاهی از این بیماری ها سبب خطرات جدی برای خود آنها، خانواده و جامعه می شود.
رئیس مجمع سلامت شهرستان همچنین گفت: بهداشت همیشه اصل و مقدم بر درمان بوده و همه دستگاه های اجرایی باید در انجام اقدامات پیشگیرانه مشارکت کنند و مجمع سلامت نیز با این دو هدف تشکیل شده است.

فرماندارخمیر دربخشی از سخنان خود نیز توسعه زیرساخت های بهداشتی و درمانی را با توجه به تلاقی شهرستان خمیر با سه شهرستان قشم،بندرلنگه و بندرعباس را ضروری دانست و افزود: در بیشتر اوقات ، روستاهای همجوار مناطق مذکور از خدمات مراکز درمانی واقع در شهرستان خمیر بهره مند می شوند بنابراین باید در زمینه توسعه زیرساخت های درمانی در شهرستان بخصوص ارتقاء بیمارستان نیاپورخمیر از 32 تخت به 64 تخت تسریع شود.

خواستار در خاتمه نیز با تقدیر از خیران حوزه سلامت شهرستان خمیر اظهار کرد: خيرين افرادي هستند که با عشق پا به عرصه نيکوكاري و نوع دوستي مي گذارند و حوزه سلامت هم یکی از بهترين جاهايي است که انسان ها می توانند عشق و محبت به همنوع را نشان دهند.

قابل ذکر است در پایان این همایش از خیرین حوزه سلامت شهرستان خمیر تقدیر شد.


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی 

شماره تماس : 3-33225022- 076
نمــابر : 33225355
آدرس فرمانداری : بندر خمیر- بلوار ملاسلیمان خمیری

 

 

شهرستان بندر خمیر

بندر خَمیر یکی از شهرهای استان هرمزگان در جنوب ایران است. براساس اطلاعات موجود در مرکز آمار ایران در ۳۵ دقیقه طول شرقی و ۲۶ درجه و ۵۷ دقیقه عرض شمالی از نصف‌النهار مبدأ واقع شده‌است. ارتفاع متوسط این شهر از سطح دریا ۱۵ متر است. مساحت قانونی ۴۳۱٫۵ هکتار و وسعت حریم ۱۱۵ کیلومتر مربع است، و حد فاصل حدود ۸۵ کیلومتری غرب بندرعباس و ۱۱۰ کیلومتری شرق بندرلنگه واقع شده‌است. این شهر مرکز شهرستان خمیر است.