چهارشنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٨
اخبار > محمدصدیق ارم رئیس دامپزشکی شهرستان خمیر شد.


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:١٠٦٩٢ 

 تاریخ:1397/07/08 


محمدصدیق ارم رئیس دامپزشکی شهرستان خمیر شد.

صبح امروز با حضور فرماندار خمیر و جانباز مدیرکل دامپزشکی استان آیین معارفه رئیس جدید دامپزشکی شهرستان خمیر برگزار شد و محمدصدیق ارم به عنوان رئیس جدید دامپزشکی شهرستان خمیر معرفی و از زحمات محمد بادزره سرپرست پیشین اداره دامپزشکی خمیر تقدیر شد.

 

 

 

 




به گزارش روابط عمومی فرمانداری خمیر ؛دکتر جانباز در این مراسم اظهار کرد: دامپزشکي با انجام فعاليتهاي متعدد از جمله مبارزه بر عليه بيماري هاي مشترك بين انسان و حيوان و نظارت بر بهداشت مواد غذايي، كنترل اماكن پرورش دام و مراكز عرضه فرآورده‌هاي خام دامي نقش انكار ناپذيري را در تامين سلامت غذا، بهداشت و در نهايت سلامت جامعه برعهده دارد.

جانباز در ادامه بیان داشت:در حال حاضر  40 ناظر دام و طیور در سطح استان مشغول نظارت می باشند و هر گونه بیماری های دامی را رصد و گزارش می کنند.

وی یکی از مشکلات دامپزشکی در شهرستان را عدم فضای مناسب اداری عنوان کرد و اظهار داشت: اداره کل دامپزشکی استان در صورت واگذاری زمین در شهرستان ، آمادگی احداث ساختمان جدید و تجیهزات لازم جهت راه اندازی فضای اداری مناسب در شهرستان را خواهد داشت.

مدیر کل دامپزشکی همچنین گفت :این اداره کل آمادگی دارد هرگونه حمل ونقل طیور در شهرستان را در هر زمان و مکانی کنترل نماید.

فرماندار خمیر نیز در این مراسم، ضمن تقدير از زحمات و تلاش هایی که محمدبادزره سرپرست پیشین دامپزشکی شهرستان خمیر در مدت تصدي مسئوليت در اين اداره داشته است؛خاطر نشان کرد:نگاه ویژه به دامپزشکی و توجه داشتن به مباحث سلامت غذا با منشا دامی در شهرستان بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود:دامپزشکی نقش موثری در امنیت غذایی مردم ایفا می‌کند و در همین راستا تمام عملیات فنی از قبیل واکسیناسیون دام‌ها، شناسایی و حذف دام‌های آلوده توسط این شبکه انجام می‌گیرد.

میرهاشم خواستار همچنین ،به وضعیت بهداشتی نگهداری دام و طیور در ساختمان ها و اماکن مسکونی اشاره کرد و آن را تهدیدی برای بهداشت و سلامت عمومی جامعه دانست و ‌افزود: قصور و یا سهل‌انگاری ناخواسته دراین زمینه، ممکن است باعث به خطر افتادن سلامت آحاد جامعه از طریق انتشار بیماری‌های مشترک بین انسان و دام شود.

فرماندار خمیر همچنین گفت:می بایست با اجرای فرهنگ سازی های برنامه ریزی شده به سمتی حرکت نماییم که شهروندان از نگهداری دام ها و طیور در محیط مسکونی خود خودداری نمایند.

بالاترین مقام عالی دولت در ادامه با اشاره به کمبود نیروی انسانی در اداره دامپزشکی شهرستان تاکید کرد:انتظار می رود مدیر کل دامپزشکی استان نیز،با تامین نیروهای انسانی کارآمد نسبت به رفع این مشکل اقدام نماید.

فرماندار خمیر در پایان قول مساعد داد هرگونه همکاری نسبت به واگذاری زمین مورد نیاز جهت احداث و تجهیز مکان اداری این سازمان در شهرستان را انجام دهد.


.انتهای پیام


خروج




کانال ارتباطی 

شماره تماس : 3-33225022- 076
نمــابر : 33225355
آدرس فرمانداری : بندر خمیر- بلوار ملاسلیمان خمیری

 

 

شهرستان بندر خمیر

بندر خَمیر یکی از شهرهای استان هرمزگان در جنوب ایران است. براساس اطلاعات موجود در مرکز آمار ایران در ۳۵ دقیقه طول شرقی و ۲۶ درجه و ۵۷ دقیقه عرض شمالی از نصف‌النهار مبدأ واقع شده‌است. ارتفاع متوسط این شهر از سطح دریا ۱۵ متر است. مساحت قانونی ۴۳۱٫۵ هکتار و وسعت حریم ۱۱۵ کیلومتر مربع است، و حد فاصل حدود ۸۵ کیلومتری غرب بندرعباس و ۱۱۰ کیلومتری شرق بندرلنگه واقع شده‌است. این شهر مرکز شهرستان خمیر است.