يکشنبه ٠٣ شهريور ١٣٩٨
اخبار > آب مسكن مهر شهر بندر خمير و پل انگور بزودی تامین می‌شود


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:١٠٨٩٧ 

 تاریخ:1397/07/20 


آب مسكن مهر شهر بندر خمير و پل انگور بزودی تامین می‌شود

مدیر آبفای هرمزگان گفت: به زودی آب مسكن مهر شهر بندر خمير و پل انگور تامین می‌شود.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومي فرمانداري خمير؛مهندس امین قصمی مدیر آب و فاضلاب شهری استان، ظهر امروز در جمع نمازگزاران بندرخمیر با بيان اينكه فاز اول آبشیرین کن سیمان هرمزگان به بهره برداری رسیده،اظهار داشت:با توجه به قرار پیشین مبنی بر تامین بخشی از آب شرب مردم شهر بندرخمير از آبشیرین کن ، در حال حاضر  فازِ اول این مجتمع به بهره برداری رسیده است.

وي در ادامه با تاکید بر مديريت صحیح مصرف آب توسط شهروندان تصریح کرد:متاسفانه با خشک شدن آب سد نیان و میناب برای اولین بار طی نیم قرن اخیر، در سالجاری شاهد بحران آب بوده ایم که در صورت عدم مديریت مصرف، دچار چالش بیشتری در این زمینه خواهیم شد.

قصمي افزود : با تلاش های شبانه روزي  آبفای استان و تقسیم بندی عادلانه آب در استان تا حدودی از این بحران عبور شده است ولي بايستی با كاهش مصرف و استفاده از كاهنده هاي مصرف آب، میتوان بخشی از این معضلات را برطرف ساخت.

وي همچنین خاطر نشان كرد:با توجه به افزایش هر ساله جمعیت شهری و همچنین صنایع در استان، نياز به آب نیز بیشتر می شود و با توجه به این موضوع ،عرضه وتقاضا با یکدیگر همخواني نداشته ،كه نيازمند صرفه جويي مضاعف هستیم.
 
وي در پايان از تلاش های فرماندار شهرستان خمیر برای برطرف ساختن مشکلات آب بندرخمیر تقدير نمود و قول مساعد داد آب مسكن مهر شهر بندرخمير و روستای پل انگور به زودی تامین شود.


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی 

شماره تماس : 3-33225022- 076
نمــابر : 33225355
آدرس فرمانداری : بندر خمیر- بلوار ملاسلیمان خمیری

 

 

شهرستان بندر خمیر

بندر خَمیر یکی از شهرهای استان هرمزگان در جنوب ایران است. براساس اطلاعات موجود در مرکز آمار ایران در ۳۵ دقیقه طول شرقی و ۲۶ درجه و ۵۷ دقیقه عرض شمالی از نصف‌النهار مبدأ واقع شده‌است. ارتفاع متوسط این شهر از سطح دریا ۱۵ متر است. مساحت قانونی ۴۳۱٫۵ هکتار و وسعت حریم ۱۱۵ کیلومتر مربع است، و حد فاصل حدود ۸۵ کیلومتری غرب بندرعباس و ۱۱۰ کیلومتری شرق بندرلنگه واقع شده‌است. این شهر مرکز شهرستان خمیر است.