يکشنبه ٠٣ شهريور ١٣٩٨
اخبار > هیجدهمین اجلاس سراسری مجمع شورای عالی اهل سنت و جماعات جنوب کشور با حضور خواستار فرماندارخمیر


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:١١٠٠٩ 

 تاریخ:1397/07/26 


هیجدهمین اجلاس سراسری مجمع شورای عالی اهل سنت و جماعات جنوب کشور با حضور خواستار فرماندارخمیر

هیجدهمین اجلاس سراسری مجمع شورای عالی اهل سنت و جماعات جنوب کشور با حضور خواستار فرماندارخمیر ،کهوری نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت هرمزگان و شماری از شخصیت های دینی در بندرخمیر برگزار شد.

 

 

 

 


یرهاشم خواستار فرماندار خمیر در این همایش با اشاره به تاثیرگذاری علما و روحانیون در هدایت جامعه تصریح کرد: اگر علما و دانشمندان وارسته در جامعه حکومت کنند، آن جامعه به سمت اصلاح پیش می رود و همچنین لغزش یک عالم چندین برابر ضربه به یک جامعه وارد می کند زیرا مردم از او الگو می پذیرند و اگر علمای جامعه همراه و پشتیبان یکدیگر باشند، آن جامعه در مسیر پیشرفت و توسعه قرار می گیرد.

وی همچنین عنوان کرد:علماء و روحانیون می توانند به عنوان پل بین مردم و مسئولان در طرح مسایل و حل مشکلات آنها نقش مهمی ایفا کنند.

خواستار اضافه کرد:عالمان دینی همواره توانسته اند با اشتراک در عرصه های مختلف اجتماعی، سیاسی ،فرهنگی و امنیتی نقش موثری داشته باشند و مردم نیز بر این باور رسیده اند که عالمان دین با حضور فعال و آگاهانه در عرصه مختلف اجتماعی از جمله موضوعات سیاسی، نقش کلیدی و اساسی داشته باشند و با ترویج آموزه های دینی و اسلامی مردم را به سوی سعادت و زندگی مرفه رهنمون سازند.

عالی ترین مقام مسئول در شهرستان در ادامه گفت:بشریت امروز بیش از هر زمان دیگری به تعالیم انبیای الهی نیاز دارد گرچه این نیاز، همیشگی است اما در برهه هایی سرگردانی بشر اقتضا می کند که تعالیم و آموزه های انبیا بیش از قبل شنیده و عمل شود.

وی همچنین گفت:رمز موفقیت و پیروزی هر ملتی به انسجام ملی افراد آن جامعه بستگی دارد و این امر اگر سرلوحه کار مسلمانان باشد می تواند راهگشای بسیاری از مشکلات آنها در زندگی باشد.

خواستار ادامه داد: خوشبختانه در کشور اسلامی ایران وحدت بین شیعه و سنی به قدری زیاد است که پیروان هر دو گروه به اعتقادات طرف دیگر احترام می گذارند.

فرماندار خمیر ادامه داد: متاسفانه در برخی از کشورهای آسیای میانه با وجود جمعیت زیاد مسلمانان بدلیل وجود خرافات و آموزه‌هاي عقل‌ستيز، باور انسان‌ها به دين سست و یا حتی تعالیم دینی وشعائر اسلامی توسط حاکمان آنان ممنوع شده است.

ایشان در بخشی از سخنان خود برخورداری امنیت فعلی کشور را مرهون انقلاب اسلامی و رهنمودهای مقام معظم رهبری عنوان کرد و تاکید نمود:یکی از نعماتی که خداوند متعال به مردم ایران اسلامی ارزانی داشته ،نعمت امنیت است و اگر چنین همایش بزرگی در این شهرستان برگزار می شود بدلیل وجود امنیتی است که در جامعه ما حکمفرماست که باید قدردان این نعمت‌ها باشیم.


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی 

شماره تماس : 3-33225022- 076
نمــابر : 33225355
آدرس فرمانداری : بندر خمیر- بلوار ملاسلیمان خمیری

 

 

شهرستان بندر خمیر

بندر خَمیر یکی از شهرهای استان هرمزگان در جنوب ایران است. براساس اطلاعات موجود در مرکز آمار ایران در ۳۵ دقیقه طول شرقی و ۲۶ درجه و ۵۷ دقیقه عرض شمالی از نصف‌النهار مبدأ واقع شده‌است. ارتفاع متوسط این شهر از سطح دریا ۱۵ متر است. مساحت قانونی ۴۳۱٫۵ هکتار و وسعت حریم ۱۱۵ کیلومتر مربع است، و حد فاصل حدود ۸۵ کیلومتری غرب بندرعباس و ۱۱۰ کیلومتری شرق بندرلنگه واقع شده‌است. این شهر مرکز شهرستان خمیر است.