اخبار > هیجدهمین اجلاس سراسری مجمع شورای عالی اهل سنت و جماعات جنوب کشور با حضور خواستار فرماندارخمیر


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:١١٠٠٩ 

 تاریخ:1397/07/26 


هیجدهمین اجلاس سراسری مجمع شورای عالی اهل سنت و جماعات جنوب کشور با حضور خواستار فرماندارخمیر

هیجدهمین اجلاس سراسری مجمع شورای عالی اهل سنت و جماعات جنوب کشور با حضور خواستار فرماندارخمیر ،کهوری نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت هرمزگان و شماری از شخصیت های دینی در بندرخمیر برگزار شد.

 

 

 

 


یرهاشم خواستار فرماندار خمیر در این همایش با اشاره به تاثیرگذاری علما و روحانیون در هدایت جامعه تصریح کرد: اگر علما و دانشمندان وارسته در جامعه حکومت کنند، آن جامعه به سمت اصلاح پیش می رود و همچنین لغزش یک عالم چندین برابر ضربه به یک جامعه وارد می کند زیرا مردم از او الگو می پذیرند و اگر علمای جامعه همراه و پشتیبان یکدیگر باشند، آن جامعه در مسیر پیشرفت و توسعه قرار می گیرد.

وی همچنین عنوان کرد:علماء و روحانیون می توانند به عنوان پل بین مردم و مسئولان در طرح مسایل و حل مشکلات آنها نقش مهمی ایفا کنند.

خواستار اضافه کرد:عالمان دینی همواره توانسته اند با اشتراک در عرصه های مختلف اجتماعی، سیاسی ،فرهنگی و امنیتی نقش موثری داشته باشند و مردم نیز بر این باور رسیده اند که عالمان دین با حضور فعال و آگاهانه در عرصه مختلف اجتماعی از جمله موضوعات سیاسی، نقش کلیدی و اساسی داشته باشند و با ترویج آموزه های دینی و اسلامی مردم را به سوی سعادت و زندگی مرفه رهنمون سازند.

عالی ترین مقام مسئول در شهرستان در ادامه گفت:بشریت امروز بیش از هر زمان دیگری به تعالیم انبیای الهی نیاز دارد گرچه این نیاز، همیشگی است اما در برهه هایی سرگردانی بشر اقتضا می کند که تعالیم و آموزه های انبیا بیش از قبل شنیده و عمل شود.

وی همچنین گفت:رمز موفقیت و پیروزی هر ملتی به انسجام ملی افراد آن جامعه بستگی دارد و این امر اگر سرلوحه کار مسلمانان باشد می تواند راهگشای بسیاری از مشکلات آنها در زندگی باشد.

خواستار ادامه داد: خوشبختانه در کشور اسلامی ایران وحدت بین شیعه و سنی به قدری زیاد است که پیروان هر دو گروه به اعتقادات طرف دیگر احترام می گذارند.

فرماندار خمیر ادامه داد: متاسفانه در برخی از کشورهای آسیای میانه با وجود جمعیت زیاد مسلمانان بدلیل وجود خرافات و آموزه‌هاي عقل‌ستيز، باور انسان‌ها به دين سست و یا حتی تعالیم دینی وشعائر اسلامی توسط حاکمان آنان ممنوع شده است.

ایشان در بخشی از سخنان خود برخورداری امنیت فعلی کشور را مرهون انقلاب اسلامی و رهنمودهای مقام معظم رهبری عنوان کرد و تاکید نمود:یکی از نعماتی که خداوند متعال به مردم ایران اسلامی ارزانی داشته ،نعمت امنیت است و اگر چنین همایش بزرگی در این شهرستان برگزار می شود بدلیل وجود امنیتی است که در جامعه ما حکمفرماست که باید قدردان این نعمت‌ها باشیم.


.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : ------- 076
نمــابر : ---------
آدرس فرمانداری : ------------

بندر خَمیر یکی از شهرهای استان هرمزگان در جنوب ایران است. براساس اطلاعات موجود در مرکز آمار ایران در ۳۵ دقیقه طول شرقی و ۲۶ درجه و ۵۷ دقیقه عرض شمالی از نصف‌النهار مبدأ واقع شده‌است. ارتفاع متوسط این شهر از سطح دریا ۱۵ متر است. مساحت قانونی ۴۳۱٫۵ هکتار و وسعت حریم ۱۱۵ کیلومتر مربع است، و حد فاصل حدود ۸۵ کیلومتری غرب بندرعباس و ۱۱۰ کیلومتری شرق بندرلنگه واقع شده‌است. این شهر مرکز شهرستان خمیر است.