يکشنبه ٢٤ آذر ١٣٩٨
اخبار > شهرهای خلاق شهرستان در رشته های مختلف معرفی شدند


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:١٨٤٩٥ 

 تاریخ:1398/05/01 


شهرهای خلاق شهرستان در رشته های مختلف معرفی شدند

اولین جلسه شورای برنامه ریزی شهرهای خلاق فرهنگ و هنر به ریاست فرزاد دهقانی معاون سیاسی فرماندار در سالن فرمانداری خمیر برگزار شد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری خمیر؛حجت الاسلام و المسلمین کاظم قنبری دبیر این شورا در این نشست اظهار داشت:در این طرح توسعه پایدار، تمرکززدایی، تقویت ظرفیت های بومی و مردمی فرهنگ و هنر و توسعه اقتصاد هنر با کسب و کارهای فرهنگی و هنری و صنایع خلاق مورد نظر است.
وی ادامه داد: شهرهایی که ظرفیت، استعداد و توانمندی هایی در حوزه ای از فرهنگ و هنر دارند ، گزارش و برنامه خود را برای عضویت در شبکه های شهرهای خلاق فرهنگ و هنر ثبت می کنند.
این مقام تاکید کرد: مفهوم شهر خلاق با بسیاری از مفاهیم دیگر نظیر صنایع خلاق، صنایع فرهنگی، فعالیت ‌های فرهنگی و فعالیت‌های هنری شهر و اقتصاد دانایی پیوند خورده است و در شهرهای خلاق بر جذب سرمایه انسانی تأکید شده است.
کاظم قنبری همچنین گفت:پیشینه شهرها، زیرساخت ها و توسعه زیرساختی ، نیروی انسانی و... برای انتخاب شهرها در این حوزه ها مهم می باشند.
رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خمیر افزود:شهری که به عنوان شهر خلاق در یک حوزه موضوعی معرفی می شود ،علاوه بر عنوان دریافتی،محور فعالیت های فرهنگی و هنری عمده ملی قرار خواهد گرفت.
گفتنی است در پایان این جلسه، حوزه های موضوعی و زیر شاخه های آن برای سه شهر بندرخمیر،پل و رویدر مشخص شدند و شهر خمیر در رشته های موسیقی، هنرهای تجسمی و صنایع دستی،شهر رویدر در رشته سینما، ادبیات و صنایع دستی و شهر بندرپل نیز در هنرهای نمایشی ، هنرهای تجسمی و صنایع سنتی (معماری سنتی)معرفی شدند. 


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی 

شماره تماس : 3-33225022- 076
نمــابر : 33225355
آدرس فرمانداری : بندر خمیر- بلوار ملاسلیمان خمیری

 

 

شهرستان بندر خمیر

بندر خَمیر یکی از شهرهای استان هرمزگان در جنوب ایران است. براساس اطلاعات موجود در مرکز آمار ایران در ۳۵ دقیقه طول شرقی و ۲۶ درجه و ۵۷ دقیقه عرض شمالی از نصف‌النهار مبدأ واقع شده‌است. ارتفاع متوسط این شهر از سطح دریا ۱۵ متر است. مساحت قانونی ۴۳۱٫۵ هکتار و وسعت حریم ۱۱۵ کیلومتر مربع است، و حد فاصل حدود ۸۵ کیلومتری غرب بندرعباس و ۱۱۰ کیلومتری شرق بندرلنگه واقع شده‌است. این شهر مرکز شهرستان خمیر است.