يکشنبه ٢٤ آذر ١٣٩٨
اخبار > نگرانی برای تامین و عرضه گوشت در شهرستان وجود ندارد


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:١٨٦٣٩ 

 تاریخ:1398/05/12 


نگرانی برای تامین و عرضه گوشت در شهرستان وجود ندارد

گرچه سلامت غذایی مردم با هیچ چیز قابل معاوضه نیست اما دستگاه های مربوطه نیز نباید با سخت گیری ها، باعث کمبود مایحتاج مردم شوند.

 

 

 

 صبح امروز جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان با موضوع تامین گوشت قرمز عید قربان به ریاست فرماندار و مسئولین دستگاه های ذیربط در فرمانداری خمیر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری خمیر، میرهاشم خواستار با بیان اینكه تأمین گوشت و فرآورده‌های دامی یكی از وظایف مسئولان از جمله جهاد کشاورزی و اداره صنعت معدن و تجارت محسوب می شود، عنوان نمود: این امر، ‌كمترین كاری است كه دست اندركاران ذیربط باید بدون هیچ اهمالی انجام دهند.
فرماندار خمیر در ادامه نشست ،با اشاره به تامین گوشت قرمز مورد نیاز شهروندان بویژه در ایام عید قربان گفت :در این راستا دستگاه ها متولی موظف شدند نسبت به تهيه و تامین گوشت سالم و بهداشتی به شهروندان اقدام نموده و قطعا نگرانی برای تامین و عرضه گوشت در شهرستان وجود نخواهد داشت.
فرماندار خمیر به بهداشت و سلامت گوشت تولید شده در شهرستان اشاره و تاکید کرد : مسئولان شهرستان در قبال حفظ و سلامتی گوشت قرمز تولید شده مسئول هستند و نظارت اداره دامپزشکی برای گوشت تولید شده همچون گذشته باید تداوم داشته باشد.
وی ادامه داد: به منظور اطمینان از سلامت گوشت کشتار ویژه عید قربان، بازرسین فنی کشتارگاه ، ناظر بهداشتی و شرعی نظارت های لازم را در این زمینه انجام دهند.
میرهاشم خواستار در پایان تاکید کرد: گرچه سلامت مردم با هیچ چیز قابل معاوضه نیست و باید مشکلات بهداشتی و موارد قانونی در این زمینه نیز رعایت شود اما دستگاه های مربوطه نیز نباید با سخت گیری ها، باعث تعطیلی صنوف و ایجاد تنش در بازار شوند.
گفتنی است ساخت جایگاه كشتار دام توسط شهرداری با نظارت شبکه بهداشت و اداره دامپزشکی شهرستان،عرضه مشترک گوشت سفید و قرمز در بازار و فعالیت مجدد قصابی ها ظرف 48 ساعت آینده از جمله مصوبات این جلسه بود


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی 

شماره تماس : 3-33225022- 076
نمــابر : 33225355
آدرس فرمانداری : بندر خمیر- بلوار ملاسلیمان خمیری

 

 

شهرستان بندر خمیر

بندر خَمیر یکی از شهرهای استان هرمزگان در جنوب ایران است. براساس اطلاعات موجود در مرکز آمار ایران در ۳۵ دقیقه طول شرقی و ۲۶ درجه و ۵۷ دقیقه عرض شمالی از نصف‌النهار مبدأ واقع شده‌است. ارتفاع متوسط این شهر از سطح دریا ۱۵ متر است. مساحت قانونی ۴۳۱٫۵ هکتار و وسعت حریم ۱۱۵ کیلومتر مربع است، و حد فاصل حدود ۸۵ کیلومتری غرب بندرعباس و ۱۱۰ کیلومتری شرق بندرلنگه واقع شده‌است. این شهر مرکز شهرستان خمیر است.