يکشنبه ٢٤ آذر ١٣٩٨
اخبار > دار القرآن ها نقش مهمی در ترویج فرهنگ قرآنی دارند


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:١٨٧٢٠ 

 تاریخ:1398/05/17 


دار القرآن ها نقش مهمی در ترویج فرهنگ قرآنی دارند

فرماندار خمیر در اختتامیه دارالقرآن بندرپل گفت:دارالقرآن ها و پایگاه های قرآنی نقش مهم و تعیین کننده ای در راستای ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه ایفا می کنند.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری خمیر،میرهاشم خواستار در این مراسم اظهار داشت:دارالقرآن ها در راستای تحکیم و توسعه فعالیت های قرآنی و دینی نقش تعیین ‌کننده ای دارند.
این مقام ترویج آموزه های دینی و قرآنی در قالب اجرای طرح های فرهنگی در مراکز مختلف قرآنی از جمله دارالقرآن ها را زمینه ساز کاهش ناهنجاری های اجتماعی و راهکاری مناسب برای بهره گیری از سبک زندگی اسلامی در خانواده ها برشمرد.
میرهاشم خواستار افزود: توسعه فضاهای مذهبی و پرورشی و جذب جوانان و نوجوانان در مراکز اسلامی از جمله دارالقرآن ها ، نقش مهمی در کاهش آسیب های اجتماعی دارد.
عالی ترین مقام دولت در شهرستان در ادامه به اماکن فعال قرآنی در سطح شهرستان اشاره کرد و افزود: خوشبختانه اماکن قرآنی شهرستان خمیر با اجرای برنامه های غنی قرآنی توانسته اند مخاطبان زیادی از گروه های سنی مختلف را جذب کنند و باید این روند را مورد حمایت جدی قرار داد.
وی در بخشی از سخنان خود با اشاره به نقش قرآن در زندگی انسان با ذکر آيه ی "أَلا بذكْرِ اللّه تَطمَئِنّ ألقُلُوب "سوره رعد گفت:بهترین راه رسیدن به آرامش یاد خداوند است چرا که یاد خدا منشاء آرامش و سکون برای همه انسان ها فراهم می سازد.
مهندس خواستار تدبر در قرآن را یک مسئله مهم دانست و ادامه داد: قرآن شفا و علاجی است برای بیماری‌های روحی و پریشانی‌های روحی مردم که باید به وسیله آن به آرامش برسند و هرچه در قرآن تدبر و اندیشه کنیم و در جلسات قرآن شرکت و از آن استفاده کنیم می توانیم از لحاظ روحی خود را تقویت کنیم.


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی 

شماره تماس : 3-33225022- 076
نمــابر : 33225355
آدرس فرمانداری : بندر خمیر- بلوار ملاسلیمان خمیری

 

 

شهرستان بندر خمیر

بندر خَمیر یکی از شهرهای استان هرمزگان در جنوب ایران است. براساس اطلاعات موجود در مرکز آمار ایران در ۳۵ دقیقه طول شرقی و ۲۶ درجه و ۵۷ دقیقه عرض شمالی از نصف‌النهار مبدأ واقع شده‌است. ارتفاع متوسط این شهر از سطح دریا ۱۵ متر است. مساحت قانونی ۴۳۱٫۵ هکتار و وسعت حریم ۱۱۵ کیلومتر مربع است، و حد فاصل حدود ۸۵ کیلومتری غرب بندرعباس و ۱۱۰ کیلومتری شرق بندرلنگه واقع شده‌است. این شهر مرکز شهرستان خمیر است.