يکشنبه ٢٤ آذر ١٣٩٨
اخبار > بهره‌گیری از ظرفیت خبرنگاران برای توسعه شهرستان امری ضروری است


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:١٨٧٥٦ 

 تاریخ:1398/05/22 


بهره‌گیری از ظرفیت خبرنگاران برای توسعه شهرستان امری ضروری است

فرماندار بندر خمیر گفت:از اولین نشست‌ های پس از حضورم در شهرستان خمیر نشست با خبرنگاران و شنیدن دغدغه‌های آنان و همچنین بهره‌گیری از ظرفیت آنان جهت توسعه شهرستان بوده است.

 

 

 

 


میرهاشم خواستار در مراسم تجلیل از خبرنگاران شهرستان خمیر بیان کرد:در عصر حاضر که تولید و انتشار اخبار در رسانه ها و فضای مجازی از ارزش زیادی برخوردار است بهره گیری از قلم خبرنگاران برای شناخت ظرفیت های شهرستان امری ضروری است.
عالی ترین مقام دولت در شهرستان پوشش خبری فعالان رسانه را در شهرستان قابل‌تقدیر خواند و بیان داشت: شهر تالابی بندر خمیر و جاذبه‌های خاص شهرستان و معادن پررونق این فرصت را به ما داده است تا با معرفی منطقه راه رشد و توسعه این شهرستان را هموارسازیم. 
این مقام با بیان اینکه چشم انداز امیدوار کننده توسعه شهرستان خمیر در ابعاد مختلف فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی روشن است،اضافه کرد: در این راستا نقش اصحاب رسانه در تبیین و تعمیق دستیابی به این افق و توسعه پایدار بسیار حائز اهمیت است.
به گفته‌ی فرماندار خمیر توجه به صنعت گردشگری، رونق بازارچه ملوانی، راه‌اندازی مجتمع بندری شهرستان، آب‌درمانی و تنوع محصولات کشاورزی  قطعاً این شهرستان را در استان متمایز و خاص می‌کند، به‌طوری‌که 70 درصد معادن استان متعلق به این شهرستان است و در بخش کشاورزی نیز قطب تولید گوجه فرهنگی محسوب می‌شود.
وی از خبرنگاران خواست علاوه بر معرفی جاذبه طبیعی و جغرافیایی این شهرستان توجه جدی به فرهنگ و آیین غنی منطقه نیز داشته باشند و تلاش خود را در معرفی کامل شهرستان و مردمان  به کار بندند.
مهندس خواستار گفت: امیدواریم با همفکری و همراهی در حوزه رسانه بتوانیم گام‌های موثری در جهت توسعه شهرستان برداریم.
 وی در پایان با بیان اینکه دعوت مشترک خبرنگاران و مدیران روابط عمومی دستگاه های اجرایی شهرستان، تکریم اصحاب رسانه و تقویت پیوند با روابط عمومی ها می باشد ،اضافه کرد: روابط عمومی ادارات نیز باید بیشتر فعال شده و در حوزه های مختلف تعامل خود را با اصحاب رسانه دوچندان کنند.

*شناسه دار نمودن شبکه‌های فعال مجازی از اولویت خانه مطبوعات است*معصومه قاسمی مدیرعامل خانه مطبوعات هرمزگان نیز در این نشست ضمن تبریک روز خبرنگار از تلاش تمامی خبرنگاران تشکر و قدردانی کرد و بیان داشت: نقش خبرنگاران در جامعه بسیار مهم و اثر گذار است و موجب می شود تا جامعه ای پویا و فعال داشته باشیم.
مدیرعامل خانه مطبوعات استان در ادامه بر نقش تاثیرگذار آموزش بر حرفه خبرنگاران در شهرستان خمیر گفت: خوشبختانه خبرنگاران شهرستان خمیر در یکسال اخیر روند رو به رشدی را طی کرده اند و با توجه به ضرورت تغییر و تحول در حوزه آموزش خبرنگاران این شهرستان ، در اولین گام از سوی خانه مطبوعات استان کارگاه آموزش خبرنویسی و گزارش نویسی برای خبرنگاران و علاقمندان به این رشته برگزار شده است.
قاسمی همچنین تصریح نمود: جهت ارتقای دانش خبری علاقه‌مندان این حوزه آمادگی کافی جهت برگزاری دوره‌ها آموزشی و همچنین اجرای جشنواره مطبوعات در شهرستان راداریم.
این مسئول همچنین اعلام داشت: ساماندهی خبرنگاران و شناسه دار نمودن شبکه‌های فعال مجازی از اولویت خانه مطبوعات است که مورد پیگیری جدی خواهد بود.
دکتر معصومه قاسمی در پایان از فرماندار و مدیر فرهنگ و ارشاد شهرستان خمیر درخواست کرد برای حمایت از خبرنگاران و فعالان اطلاع رسانی تعاونی مسکن خبرنگاران در شهرستان ایجاد شود تا بخشی از مشکلات اسکان و ساخت خانه آنها مرتفع شود.
*تحول در حوزه خبری شهرستان خمیر مشهود است*غلامحسین عطایی از اعضای هیأت مدیره خانه مطبوعات استان نیز گفت:  تغییر و تحول در حوزه خبر با توجه به ظرفیت های موجود در شهرستان خمیر به خوبی مشهود است و شهر بندرخمیر در این حوزه دیگر شهر فراموش شده نیست. 
وی ادامه داد:رشد دیدگاه و نگاه به تغییر در عرصه اطلاع رسانی حتی با همان آموزش های مقدماتی نیز تاثیرات زیادی در بحث تحول خبرنگاران خواهد گذاشت.
عطایی در ادامه ضمن تقدیر از حمایت فرماندار شهرستان از خبرنگاران گفت: خوشبختانه فرماندار روشن بینی در شهرستان خمیر وجود دارد که در همه حال حامی و پشتیبان خبرنگاران این شهرستان است و خبرنگاران هم باید مطالبه گری و همچنین تعامل با ادارات در راستای توسعه و آبادانی شهر خود تلاش کنند. 
وی همچنین در خصوص برخی از مشکلات و کمبودهای خبرنگاران این شهرستان گفت:گاها برخی کاستی ها و مشکلاتی وجود دارد که فقط خاص شهرستان خمیر نیست و همه شهرستان ها و استان های کشور را در برمی گیرد.
*خبرنگاران مطالبه گر باشند*مهراب رشیدی نایب رئیس خانه مطبوعات استان هرمزگان نیز در این نشست با بیان اینکه نقش خبرنگاران در امیدوار کردن مردم و مطالبه گری از مسئولان بسیار مهم و اثر گذار است اظهار داشت:از جمله وظایف خبرنگاران این است که عملکرد  مسوولان  را شفاف به مردم بازگو و حلقه واسط میان مردم و مسئولان باشند.
رشیدی همچنین با تأکید براینکه خبرنگار باید مطالبه گر باشد، ادامه داد:خبرنگاران خبرگزاری‌ ها، مطبوعات و فعالان فضای مجازی اگر به دنبال توسعه شهرستان هستند باید مطالبه گر باشند و مشکلات و چالش موجود در شهرستان را برجسته کنند و کاستی های شهرستان را در رسانه ها مطرح نمایند.
وی ادامه داد:شهرستان خمیر یکی از شهرستان های دارای ظرفیت بویژه در بخش گردشگری می باشد و خبرنگاران در راستای شناساندن ظرفیت های منطقه خود نقش موثری دارند.
*مدیران قطعا پاسخگوی خبرنگاران هستند*همچنین در این مراسم کاظم قنبری مدیر اداره ارشاد شهرستان خمیر با اعلام حمایت از فعالیت خبرنگاران گفت: مطالبه گری و شفاف‌سازی حق مردم است و مدیران دستگاه‌های اجرایی قطعاً پاسخگو خبرنگار خواهند بود.
گفتنی است در این مراسم از خبرنگاران و برخی از روابط عمومی های دستگاه اجرایی شهرستان خمیر تقدیر شد. 


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی 

شماره تماس : 3-33225022- 076
نمــابر : 33225355
آدرس فرمانداری : بندر خمیر- بلوار ملاسلیمان خمیری

 

 

شهرستان بندر خمیر

بندر خَمیر یکی از شهرهای استان هرمزگان در جنوب ایران است. براساس اطلاعات موجود در مرکز آمار ایران در ۳۵ دقیقه طول شرقی و ۲۶ درجه و ۵۷ دقیقه عرض شمالی از نصف‌النهار مبدأ واقع شده‌است. ارتفاع متوسط این شهر از سطح دریا ۱۵ متر است. مساحت قانونی ۴۳۱٫۵ هکتار و وسعت حریم ۱۱۵ کیلومتر مربع است، و حد فاصل حدود ۸۵ کیلومتری غرب بندرعباس و ۱۱۰ کیلومتری شرق بندرلنگه واقع شده‌است. این شهر مرکز شهرستان خمیر است.