يکشنبه ٢٩ دی ١٣٩٨
اخبار > چاه آب تَنگه سُنگُر کشار بندرخمیر وارد مدار شد


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:١٩٠٥٩ 

 تاریخ:1398/06/06 


چاه آب تَنگه سُنگُر کشار بندرخمیر وارد مدار شد

همزمان با هفته دولت چاه آب تَنگه سُنگُر کشار بندرخمیر پس از مدت ها انتظار وارد مدار شد

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری خمیر؛فرماندار بندر خمیر گفت: این طرح با سرمایه گذاری افزون بر ۵.۵ میلیارد ریال به بهره برداری رسید که ۵ هزار و ۹۵۰ نفر از ساکنان مجتمع کشار از آب مناسب این شهرستان بهره مند خواهند شد.
«فرماندار خمیر پیش از این نیز در نشستی با مدیران آب و فاضلاب روستایی هرمزگان مشکلات آبی منطقه کشار را مطرح کردو گفت: طرح تامین آب شرب این منطقه یکی از مطالبات جدی ساکنان روستاهای این منطقه در سال‌های گذشته بوده، که با پیگیری‌های انجام شده چاه آب تنگ سنگر در هفته دولت وارد مدار شده است.»
میرهاشم خواستار شامگاه چهارشنبه در حاشیه افتتاح طرح منطقه کشار افزود: همچنین با بهره برداری از این چاه، بخشی زیادی از مشکلات آب روستاهای مجتمع کشار از جمله تهلو و انگوران مرتفع خواهد شد.
وی بیان داشت: این طرح شامل بازسازی و تجهیز چاه تنگه سنگر ، بازسازی ۵.۵ کیلومتر خط انتقال و نصب ترانس و تابلو برق است.
فرماندار بندر خمیر اظهارداشت: همچنین در این روز دبیرستان ۶ کلاسه سیدالشهداء کشار با ۷۰۷ مترمربع زیربنا و مساحت سه هزار مترمربع با هزینه ۹ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
خواستار گفت: دبستان دکتر شریعتی آرابی نیز در پنج کلاس درس با زیربنای ۱۶۹ مترمربع در مساحت ۲۵۰۰ مترمربع باهزینه ای افزوت بر ۵میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال نیز به بهره برداری رسید.
وی بیان داشت: در حال حاضر ۲ دبستان۶ کلاسه نیز با پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصد در روستای کشار در حال احداث است که پیش بینی می شود ددر دهه فجر سالجاری به بهره برداری برسد.
فرماندار بندر خمیر یادآور شد: افتتاح زمین چمن مصنوعی روستای دریخا شامل زمین چمن مصنوعی و سکوی تماشاچی افتتاح شد که با هزینه ای افزون بر ۲ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی ساخته شده است.
در طول هفته دولت ۳۲ طرح مختلف عمرانی با اعتباری افزون بر ۲۰۲ میلیارد ریال در شهرستان بندر خمیر به بهره برداری خواهد رسید.
شهرستان بندرخمیر با ۵۶ هزار و ۱۴۸ نفر جمعیت در ۱۷۵ کیلومتری غرب بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع است.


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی 

شماره تماس : 3-33225022- 076
نمــابر : 33225355
آدرس فرمانداری : بندر خمیر- بلوار ملاسلیمان خمیری

 

 

شهرستان بندر خمیر

بندر خَمیر یکی از شهرهای استان هرمزگان در جنوب ایران است. براساس اطلاعات موجود در مرکز آمار ایران در ۳۵ دقیقه طول شرقی و ۲۶ درجه و ۵۷ دقیقه عرض شمالی از نصف‌النهار مبدأ واقع شده‌است. ارتفاع متوسط این شهر از سطح دریا ۱۵ متر است. مساحت قانونی ۴۳۱٫۵ هکتار و وسعت حریم ۱۱۵ کیلومتر مربع است، و حد فاصل حدود ۸۵ کیلومتری غرب بندرعباس و ۱۱۰ کیلومتری شرق بندرلنگه واقع شده‌است. این شهر مرکز شهرستان خمیر است.