پنج شنبه ٠١ اسفند ١٣٩٨
اخبار > از خانواده شهید احمد آسیان تجلیل شد


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:١٩٤٠٧ 

 تاریخ:1398/07/04 


از خانواده شهید احمد آسیان تجلیل شد

به مناسبت هفته گرامیداشت هفته دفاع مقدس دومین یادواره شهيد احمدآسیان با حضور فرماندار خمیر ، سردار ترابی فرمانده سابق امام سجاد استان هرمزگان ، سرهنگ اسلامی فرمانده سپاه شهرستان خمیر، خانواده شهید ،جمعی از بسیجیان و همچنین مردم روستای آرابی در مسجد جامع این روستا برگزار شد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری خمیر؛میرهاشم خواستار فرماندار خمیر در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره این شهید والا مقام از برگزاری این مراسم در روستای آرابی قدردانی کرد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری خمیر میرهاشم خواستار در این مراسم گفت: دشمن الان متوجه جانفشانی های شهدا و رزمندگان اسلام شده و بخوبی می داند که کسی که جانش را نثار این انقلاب می کند و هر لحظه با ندای رهبرش وارد میدان نبرد می شود برای هر جنگی آماده است.
میرهاشم خواستار افزود:رزمندگان ما توان و جرات آن را دارند که برای برقراری امنیت کشور در هر میدانی مقابل بیگانگان بایستند.
وی ادامه داد:گرچه جنگ بخودی خود امری ناپسند است اما ما قانون را رعایت می کنیم اما در مقابل تهاجم دشمن از هیچ چیز نمی هراسیم.
فرماندار همچنین گفت:در حال حاضر که ما در کنار خانواده خود در کمال آرامش و امنیت زندگی می کنیم به برکت خون این شهیدان است و آنان بودند که جان خود را دادند تا این امنیت برقرار شود.
این مسوول در ادامه گفت:نسل جدید بدانند که برگزاری این یادواره ها،یادآوری رشادت ها و جانفشانی شهدا و رزمندگان اسلام می باشد و این کار آنان قابل احترام و باعث افتخار است.

 سردار ترابی فرمانده سابق سپاه امام سجاد نیز در این مراسم گفت:از لطف شهید است که توانستم در این یادواره شرکت کنم و از شهید والا مقام احمد آسیان شهید روستای آرابی یاد نمایم.
وی با طرح این پرسش که چرا جنگ تحمیلی را دفاع مقدس می دانیم ،اظهار داشت:اگر بخواهیم به این مطلب پی ببریم باید این نبرد را مرور کنیم.
وی افزود:در ۳۱ شهریور ۵۹ جنگ آغاز شد و همه ما آمادگی جنگیدن نداشتیم اما کشورعراق با تمامی امکانات جنگی و پشتوانه کشورهای غربی با ایران وارد جنگ شد.
سردار ترابی ادامه داد: آنها همه چیز را خوب طراحی کرده بود اما فکر نمی کردند مردم خرمشهر ۳۴ روز در برابر آنان مقاومت کند و این نکته ای است که باید به آن دقت کنیم.
فرمانده سابق سپاه امام سجاد در ادامه گفت:در جایی می بینیم جوان اهل سنت سراوانی با تمام قدرت بلند می شود و برای دفاع از کشور به منطقه خوزستان می رود. این هم نوجوانی که انتظاری از او نیست و باید در کلاس درس باشداین هاست که ما به آن دفاع مقدس می گوئیم.
سردار ترابی همچنین گفت:افتخار می کنیم با دست خالی مقابل دشمن ایستادیم و با برکت خون شهدا اقتدار ملی را به جایی رسانده ایم که در دنیا هیچ کس جرات ندارد نگاه چپ به ما بیندازد.
وی در پایان گفت: دفاع مقدس همیشه باید جاری باشد تا پیروزی و عزت کشورمان را به دنیا نشان دهیم.
شایان ذکر است که در این مراسم با اهدای لوحی از حانواده شهید آسیان تقدیر به عمل آمد.شهید احمد آسیان در سال68 در منطقه جاسک و در درگیری با اشرار به شهادت رسید. 


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی 

شماره تماس : 3-33225022- 076
نمــابر : 33225355
آدرس فرمانداری : بندر خمیر- بلوار ملاسلیمان خمیری

 

 

شهرستان بندر خمیر

بندر خَمیر یکی از شهرهای استان هرمزگان در جنوب ایران است. براساس اطلاعات موجود در مرکز آمار ایران در ۳۵ دقیقه طول شرقی و ۲۶ درجه و ۵۷ دقیقه عرض شمالی از نصف‌النهار مبدأ واقع شده‌است. ارتفاع متوسط این شهر از سطح دریا ۱۵ متر است. مساحت قانونی ۴۳۱٫۵ هکتار و وسعت حریم ۱۱۵ کیلومتر مربع است، و حد فاصل حدود ۸۵ کیلومتری غرب بندرعباس و ۱۱۰ کیلومتری شرق بندرلنگه واقع شده‌است. این شهر مرکز شهرستان خمیر است.