پنج شنبه ٠١ اسفند ١٣٩٨
اخبار > سلامت وامنیت غذایی دانش آموزان امری مهم است


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:١٩٤٥٩ 

 تاریخ:1398/07/08 


سلامت وامنیت غذایی دانش آموزان امری مهم است

فرماندارخمیر نیز گفت: سلامت و امنیت دو نمونه از نعمت های مهم و ارزشمند خداوند است که تا انسان آن را از دست ندهد، قدر و ارزش آن را نمی داند.

 

 

 

 


میرهاشم خواستار روزدوشنبه درنشست شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان با محوریت سلامت دانش آموزان گفت: ادارات و دستگاهای ذیربط نسبت به بحث سلامت غذایی مردم  نباید کوتاهی کنند و در این مورد با شبکه بهداشت و درمان شهرستان تعامل داشته باشند.

در ادامه رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان خمیر گفت:هم اکنون ۲۳ مدرسه مروج سلامت در راستای تامین مسائل امنیت بهداشتی وغذایی دانش آموزان در شهرستان بندرخمیر فعالیت دارند که طی ارزیابی های صورت گرفته چهار مدرسه موفق به دریافت پنج ستاره شدند.

وی افزود:برنامه جامع آموزش سلامت، ارائه خدمات بالینی، سلامت محیط، بهبود تغذیه، تحرک فیزیکی، ارتقا سلامت کارکنان، خدمات مشاوره ای و سلامت روان، مشارکت والدین و جامعه وبرنامه سلامت در مدرسه و موضوع سفیران سلامت دانش آموزی از مواردی است که در مدارس مروج سلامت به آن پرداخته می‌شود و مدارسی که همه این موارد را رعایت کنند موفق به امتیاز بالاتر و دریافت نشان پنج ستاره شوند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان بندرخمیر در ادامه گفت: در راستای تامین امنیت بهداشتی و غذایی دانش آموزان، مکمل‌های غذایی از جمله ویتامین (د) و قرص آهن برای کاهش ضعف و بی حالی و جلوگیری از پوکی استخوان به آنها داده می‌شود.
دکتر معصومه شکری زاده افزود: انجام تمرین‌های کششی در مدارس برای دانش آموزان مقطع چهارم تا ششم، خدمات رایگان طرح پیشگیری از پوسیدگی دندان و ارایه داروی ضد شپش رایگان به مدارس از دیگر اقدامات شبکه بهداشت و درمان بندرخمیر در راستای تامین سلامت دانش آموزان است.
وی تاکیدکرد: باتوجه به اهمیت مساله بهداشت مدارس و ارتقای سلامت دانش آموزان، باید توجه ویژه ای به وضعیت بهداشتی سرویس های بهداشتی مدارس، دفع بهداشتی فاضلاب، زباله و آب خوری های مدارس صورت گیرد. 
دبیر شورای سلامت بندرخمیر همچنین بر نظارت بر بوفه های مدارس تاکید کرد وگفت: در صورت نظارت نداشتن مستمر بر بوفه های مدارس و یا دستفروشی های عرضه موادغذایی همجوار با مدارس، سلامت دانش آموزان در صورت رعایت نکردن بهداشت به خطر می افتد.

۱۳هزار و ۶۷دانش آموز بندرخمیر در سال تحصیلی جدید در ۵۶۳کلاس، درس می‌خوانند.

 


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی 

شماره تماس : 3-33225022- 076
نمــابر : 33225355
آدرس فرمانداری : بندر خمیر- بلوار ملاسلیمان خمیری

 

 

شهرستان بندر خمیر

بندر خَمیر یکی از شهرهای استان هرمزگان در جنوب ایران است. براساس اطلاعات موجود در مرکز آمار ایران در ۳۵ دقیقه طول شرقی و ۲۶ درجه و ۵۷ دقیقه عرض شمالی از نصف‌النهار مبدأ واقع شده‌است. ارتفاع متوسط این شهر از سطح دریا ۱۵ متر است. مساحت قانونی ۴۳۱٫۵ هکتار و وسعت حریم ۱۱۵ کیلومتر مربع است، و حد فاصل حدود ۸۵ کیلومتری غرب بندرعباس و ۱۱۰ کیلومتری شرق بندرلنگه واقع شده‌است. این شهر مرکز شهرستان خمیر است.