پنج شنبه ١٥ خرداد ١٣٩٩
اخبار > شش صندوق اعتبارات خرد در شهرستان ایجاد شده است


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:١٩٥٥٣ 

 تاریخ:1398/07/15 


شش صندوق اعتبارات خرد در شهرستان ایجاد شده است

دومین نشست کارگروه تخصصی بانوان و خانواده شهرستان خمیر با حضور میرهاشم خواستار فرماندار خمیر، حاج آقا بیرانوند امام جمعه موقت شهرستان خمیر ، محمد زرنگاری معاون عمرانی و برنامه ریزی فرماندار ، سهیلا لشتعانی پور مشاورامور بانوان و خانواده فرمانداری، روساي ادارت و نماينده بانوان دستگاه های اجرایی با دستورکار گزارش عملكرد شش ماهه ادارات شهرستان در حوزه زن و خانواده ، نیازسنجی آموزشی بانوان،اعلام برنامه های روز جهانی کودک،بررسی و شناسایی آسیب های اجتماعی زنان برگزار شد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری خمیر ،میرهاشم خواستار در این جلسه با اشاره به اینکه نیمی از جمعیت کشور را زنان تشکیل می دهند، خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین وظایف بانوان، تلاش برای ترویج سبک زندگی اسلامی و حفظ کیان خانواده است، زیرا جامعه‌ای می‌تواند سالم و رو به پیشرفت باشد که خانواده‌های آن سالم باشند.
وی ادامه داد:زنان در عرصه های اجتماعی نیز نقش محوری در کاهش آسیبهای اجتماعی دارند، پس  اگر می خواهیم فرزندان سالم داشته باشم باید مادران سالم پرورش دهیم و اگر می خواهیم اعتقادات مذهبی را در خانواده تقویت کنیم باید مادران دین پرور آموزش دهیم.
ایشان با اشاره به جایگاه بانوان در بیانیه «گام دوم انقلاب» گفت:در این بیانیه برای ساختن ایرانی آباد و آزاد نقش مهمی بر عهده بانوان گذاشته شده است و قطعا هیچ جامعه ای توسعه پیدا نمی کند جز اینکه زن و مرد هر دو در کنار همدیگر باعث توسعه جامعه خود شوند.
این مسوول با اشاره به اینکه بایستی روز به روز ارزش‌های اسلامی در جامعه نهادینه شود؛ تاکید کرد: امروزه فضای مجازی و شبکه های اجتماعی رشد قابل توجهی را در جامعه دارند، لذا همه بخصوص خانواده ها بایستی این موضوع را جدی بگیرند و مراقب رفتار فرزندان خود باشند و اقدامات مقابله ای و مصونیت سازی ما متناسب با فن آوری جدید ارتقاء پیدا کند.
وی ادامه با داد:با توجه به اینکه بیشتر استفاده کنندگان از فضای مجازی، نوجوانان و جوانان هستند، فرهنگ سازی برای کاهش پیامدهای آن ضروری است.
در ادامه مسئول امور بانوان و خانواده فرمانداری خمیر نیز یکی از مهمترین وظایف کارگروه زن و خانواده را شناسائی مسائل و مشکلات زنان در حوزه های مختلف اجتماعی ، فرهنگی ، اقتصادی و تلاش برای حل مشکلات و توانمندسازی بانوان عنوان کرد و اضافه نمود:اعضای کارگروه بایستی اهتمام ویژه ای در حل معضلات حوزه بانوان بکار گیرند.
سهیلا لشتغانی پور گفت:یکی از راهکارهای کاهش معضلات اجتماعی ،فراهم ساختن اشتغال برای خانواده ها است.
وی اظهار داشت: صندوق اعتبارات خرد بانوان، گامی در راستای کارآفرینی و اشتغالزایی و کاهش هزینه‌های تولید و افزایش درآمد بانوان است و تعداد این صندوق ها از یک صندوق در سال گذشته به شش صندوق در شهرستان افزایش یافته است.
مسئول امور بانوان و خانواده فرمانداری در ادامه افزود: برگزاری دوره های آموزشی و پرورش قارچ دکمه ای توسط جهاد کشاورزی، اجرای طرح پیشگیری از اعتیاد با رویکرد اجتماع محله محور در روستای نیمه کار به مدت شش ماه از جمله اقدامات در حوزه توانمندسازی بانوان است.
این مسؤول در ادامه از اداراتی که راستای رفع مسائل رفاهی، تفریحی ، اشتغال و سلامت زنان و خانواده اهتمام دارند، قدردانی نمود.
شایان ذکر است در این جلسه بانوان شاغل در ادارت ؛گزارشی از عملکرد دستگاه های اجرائی خود را ارائه کردند. همچنین از خاطره ملایی مسئول اورژانش اجتماعی بدلیل اجرای طرح پیشگیری از کاهش آسیب های با رویکرد اجتماع محله محور تقدیر شد. 


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی 

شماره تماس : 3-33225022- 076
نمــابر : 33225355
آدرس فرمانداری : بندر خمیر- بلوار ملاسلیمان خمیری

 

 

شهرستان بندر خمیر

بندر خَمیر یکی از شهرهای استان هرمزگان در جنوب ایران است. براساس اطلاعات موجود در مرکز آمار ایران در ۳۵ دقیقه طول شرقی و ۲۶ درجه و ۵۷ دقیقه عرض شمالی از نصف‌النهار مبدأ واقع شده‌است. ارتفاع متوسط این شهر از سطح دریا ۱۵ متر است. مساحت قانونی ۴۳۱٫۵ هکتار و وسعت حریم ۱۱۵ کیلومتر مربع است، و حد فاصل حدود ۸۵ کیلومتری غرب بندرعباس و ۱۱۰ کیلومتری شرق بندرلنگه واقع شده‌است. این شهر مرکز شهرستان خمیر است.