سه شنبه ٢٤ تير ١٣٩٩
اخبار > سمن‌ها نقش تاثیرگذاری در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارند


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:١٩٦٥١ 

 تاریخ:1398/07/20 


سمن‌ها نقش تاثیرگذاری در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارند

چهارمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان خمیر ظهر امروز با موضوع شکل گیری سازمان های مردم نهاد و گزارش طرح اوقات فراغت به ریاست معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری خمیر برگزار شد.

 

 

 

 


معاون فرماندار خمیر به نقش محوری سازمان‌های مردم نهاد و فعالان اجتماعی در جامعه اشاره کرد و افزود: سمن‌ها با برخورداری از توان و کارآیی بالا در خدمت به مردم تلاش می‌کنند و مطالبه گری و پیگیری امور اجتماعی و فرهنگی توسط آنان مطرح می‌شود.
وی ادامه داد:سمن‌ها نقش تاثیرگذاری در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارند و بدون مشارکت و حضور داوطلبانه آنان هیچ‌یک از مشکلات به خصوص آسیب‌های اجتماعی حل نخواهد شد.
فرزاد دهقانی بر لزوم تقویت فعالیت سمن‌ها در شهرستان تأکید کرد و گفت: یکی از راهکارهای کمک به تقویت این فعالیت‌ها ، تسهیل صدور مجوز آنان است.
این مسئول در ادامه با اشاره به موازی کاری در برخی از برنامه‌های جوانان از جمله طرح اوقات فراغت گفت: دستگاه‌هایی که در حوزه جوانان فعالیت می‌کنند، باید فعالیت‌شان در راستای هم‌افزایی برای رسیدن به اهداف مشترک باشد و بدون شک با این اقدام می‌توان در وقت و هزینه‌ها صرفه‌جویی قابل ملاحظه‌ای نمود.
۱۱۶۵۰ جوان در رده های سنی ۱۸-۲۹ سال در شهرستان ساکن هستند که بیشتر آنان در شهر خمیر سکونت دارند.


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی 

شماره تماس : 3-33225022- 076
نمــابر : 33225355
آدرس فرمانداری : بندر خمیر- بلوار ملاسلیمان خمیری

 

 

شهرستان بندر خمیر

بندر خَمیر یکی از شهرهای استان هرمزگان در جنوب ایران است. براساس اطلاعات موجود در مرکز آمار ایران در ۳۵ دقیقه طول شرقی و ۲۶ درجه و ۵۷ دقیقه عرض شمالی از نصف‌النهار مبدأ واقع شده‌است. ارتفاع متوسط این شهر از سطح دریا ۱۵ متر است. مساحت قانونی ۴۳۱٫۵ هکتار و وسعت حریم ۱۱۵ کیلومتر مربع است، و حد فاصل حدود ۸۵ کیلومتری غرب بندرعباس و ۱۱۰ کیلومتری شرق بندرلنگه واقع شده‌است. این شهر مرکز شهرستان خمیر است.