سه شنبه ٢٤ تير ١٣٩٩
اخبار > احداث منبع ذخیره یکی از مطالبات جدی مردم بندرخمیر می باشد


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:١٩٦٦٠ 

 تاریخ:1398/07/21 


احداث منبع ذخیره یکی از مطالبات جدی مردم بندرخمیر می باشد

فرماندار خمیر گفت:احداث منبع ذخیره و توزیع عادلانه آب به شهر بندرخمیر از جمله مطالباتی است که مردم این شهر از متولیان امر در این حوزه دارند.

 

 

 

 


پیش از ظهر امروز نشستی پیرامون وضعیت آب شهرستان خمیر با حضور فرماندارخمیر ، مدیرعامل آب و فاضلاب استان هرمزگان ، مدیر آب و فاضلاب شهری بندرخمیر و اعضای شورای شهربندرخمیر در دفتر امام جمعه این شهرستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری خمیر؛میرهاشم خواستار در این نشست یکی از مطالبات مردم در این حوزه را نبود منبع ذخیره آب در شهرستان عنوان کرد و اظهار داشت:شهرستان خمیر یکی از شهرستان های در حال توسعه استان بشمار می رود که با توجه به وجود کارخانه ها و شهرک های صنعتی در اطراف آن و همچنین روند روبه رشد جمعیت این شهر ، نیازمند احداث مخزن ذخیره با ظرفیت ۲۰ هزار مترمکعب در شهرستان می باشد.
وی ادامه داد:پیشنهاد می شود در حال حاضر یک مخزن ۱۰ هزار مترمکعبی برای بحران و بی آبی در این شهر احداث شود.
میرهاشم خواستار در ادامه خواهان توزیع مناسب آب به شهر بندرخمیر شد و گفت:با توجه به تامین آب شرب شهر بندرخمیر از آبشیرینکن بندرعباس ،بعضا افراد ناشناس باعث اختلال در خط انتقال آب و روند توزیع آب به این شهر می شوند و این موضوع برای مردم شهرستان قابل قبول نیست.
 وی خواستار خط انتقال مجزا و مستقل برای تامین آب به شهر بندرخمیر شد و ادامه داد:با توجه اشتراک خط انتقال آب بندرخمیر با برخی از روستاهای شهرستان بندرعباس و اخلال در توزیع آب از سوی برخی افراد ،ضروری است خط انتقال جداگانه جهت تامین آب به شهر بندرخمیر احداث شود.
این مسئول همچنین تاکید کرد:احداث ایستگاه پمپاژ جهت ارسال آب به شهرک صنعتی خمیر،پیگیری و تامین اعتبار جهت سیستم فاضلاب شهر بندرخمیر و اصلاح شبکه آب در برخی از محلات شهر بندرخمیر از دیگر خواسته های مردم در حوزه آب می باشد.
در ادامه مدیرعامل آبفای هرمزگان با اشاره به بحران آب در چند روز گذشته در شهرستان خمیر و بندرعباس گفت: متاسفانه در روزهای گذشته بدلیل ورود لکه های روغنی به دهانه ورودی آبشیرینکن، شاهد قطعی آب در چند روز گذشته شده بودیم که خوشبختانه با پیگیری های انجام شده، این بحران مرتفع شد.
وی به وضعیت کنونی آب در شهر بندرخمیر اشاره و افزود: از صبح جمعه گذشته پس از رفع بحران، آب شهر بندرخمیر وارد مدار شده و مردم این شهر به جز روزهای یکشنبه و چهارشنبه در بقیه ایام هفته می توانند از آب بهره مند شوند.
امین قصمی در ادامه با تایید دستکاری در خطوط انتقال بندرعباس به خمیر گفت:متاسفانه برخی افراد ناشناس در برخی روستاهای همجوار شهرستان خمیر باعث دستکاری در خط انتقال شده و مشکلاتی در زمینه توزیع آب به شهر بندرخمیر می شوند که باید با این افراد خاطی برخورد جدی و قاطع صورت گیرد.قصمی در خصوص احداث منبع ذخیره آب در بندرخمیر نیز گفت:احداث منبع ذخیره آب در شهر بندرخمیر نیازمند هزینه بسیاری بالایی است اما با این وجود بنده این موضوع را پیگیری و در صورت تامین اعتبار،این موضوع انجام خواهد شد.
این مسئول در خصوص احداث سیستم فاضلاب شهر بندرخمیر نیز گفت:طرح مطالعاتی احداث سیستم فاضلاب شهری بندرخمیر و ۳شهر غربی استان انجام شده است اما برای احداث سیستم فاضلاب شهری نیازمند تامین اعتبار از مرکز می باشد که در صورت تامین اعتبار این امر نیز محقق خواهد شد.
همچنین حجت الاسلام والمسلمین صفایی حائری امام جمعه شهرستان نیز در این نشست ضمن تقدیر از عملکرد آب و فاضلاب استان در رفع بحران آب گفت:مردم شهرستان خمیر مردم نجیبی هستند و در چند روز گذشته با صبر و متانت کمبود آب را تحمل کردند.وی افزود: اگر مشکلات در تامین و توزیع آب توسط مسوولان اطلاع رسانی شود، قطعا مردم نیز در این راه مسوولان را همراهی خواهند کرد.
شایان ذکر است در این نشست مقرر شد آب و فاضلاب استان نسبت به اصلاح شبکه های قدیمی بطول ۴کیلومتر در برخی از محلات شهر بندرخمیر و جابجایی انشعابات از خطوط قدیم به جدید اقدام نماید. 


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی 

شماره تماس : 3-33225022- 076
نمــابر : 33225355
آدرس فرمانداری : بندر خمیر- بلوار ملاسلیمان خمیری

 

 

شهرستان بندر خمیر

بندر خَمیر یکی از شهرهای استان هرمزگان در جنوب ایران است. براساس اطلاعات موجود در مرکز آمار ایران در ۳۵ دقیقه طول شرقی و ۲۶ درجه و ۵۷ دقیقه عرض شمالی از نصف‌النهار مبدأ واقع شده‌است. ارتفاع متوسط این شهر از سطح دریا ۱۵ متر است. مساحت قانونی ۴۳۱٫۵ هکتار و وسعت حریم ۱۱۵ کیلومتر مربع است، و حد فاصل حدود ۸۵ کیلومتری غرب بندرعباس و ۱۱۰ کیلومتری شرق بندرلنگه واقع شده‌است. این شهر مرکز شهرستان خمیر است.