پنج شنبه ٠١ اسفند ١٣٩٨
اخبار > دیدار فرماندار خمیر با رئیس و کارکنان ثبت احوال خمیر


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢٠٤٥٩ 

 تاریخ:1398/10/03 


دیدار فرماندار خمیر با رئیس و کارکنان ثبت احوال خمیر

ظهر امروز بمناسبت هفته ثبت احوال، میرهاشم خواستار فرماندار خمیر با رئیس و کارکنان ثبت احوال شهرستان دیدار کرد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری خمیر؛میرهاشم خواستار در این دیدار ،ضمن تبریک این روز به کارکنان این نهاد،ثبت احوال را نهادی كارآمد جهت حفظ هویت هر ایرانی عنوان کرد و گفت: این نهاد با در اختیار داشتن آمارهای كلیدی و مهم می تواند در تصمیم گیری های مسوولان نقش موثری ایفا كند و بی‌گمان نقش این دستگاه‌ در امر ثبت وقایع حیاتی و رویدادهایی همانند انتخابات بر هیچ کس پوشیده نیست.
وی ادامه داد:ثبت احوال خمیر با بهره‌گیری از امکانات نرم‌افزاری و همچنین ارائه خدمات مناسب سبب افزایش رضایت مردم و مراجعان شده که جا دارد به همه عزیزان در این اداره خدا قوت بگوییم.
فرماندار خمیر وعده داد: با توجه به نزدیک بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی، فرمانداری در حد توان و امکانات موجود در باب تحقق درخواست‌های ثبت احوال شهرستان نهایت همکاری و مساعدت لازم را با اداره ثبت احوال شهرستان خواهد داشت.
رییس ثبت احوال شهرستان خمیر نیز در این دیدار گزارشی از وضعیت ثبت وقایع حیاتی شهرستان در هشت ماهه سالجاری  ارائه کرد.
رئیس ثبت احوال شهرستان خمیر بیان نمود: در هشت ماهه سالجاری ،۸۵۱ واقعه ولادت در شهرستان ثبت شده که این شهرستان رتبه دوم استان از نظر آماری را دارا می باشد.
محمد آرنگ افزود: نام های فاطمه ، مریم ، زینب ،حسنا و سدنا فراوان ترین نام ها در بین دختران و محمد،عبدالله ،علی، احمد و یوسف بیشترین نام در بین پسران بوده است.
وی ادامه داد:در این مدت ۱۶۵ واقعه وفات نیز در شهرستان به ثبت رسیده که بیشتر فوت شدگان بدلیل کهولت سن بوده است.
رئیس ثبت احوال شهرستان در بخشی از سخنان خود از اهالی نجیب شهرستان که تاکنون کارت ملی خود را تعویض نکرده اند ، خواست تا نسبت به اخذ آن در دفتر پیشخوان دولت اقدام نمایند.
او گفت:در سالجاری ۱۹۱۷ مورد درخواست کارت ملی هوشمند در سامانه به ثبت رسیده که ۶۵۶ مورد آن صادر شده است.
محمد آرنگ در ادامه یکی از برنامه های ثبت احوال در شهرستان را حضور فیزیکی در روستاها جهت تعویض نمودن شناسنامه روستائیان عنوان کرد و گفت:در سالجاری حدود ۳۲۰ مورد شناسنامه طی ۳ مرحله در روستای کشار تعویض شده است که این امر سبب صرفه جویی در زمان و هزینه سفر روستائیان به مرکز شهرستان شده است.
گفتنی است فرماندار خمیر  در این دیدار با اهداء لوح از رئیس و کارکنان این اداره تقدیر کرد. 


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی 

شماره تماس : 3-33225022- 076
نمــابر : 33225355
آدرس فرمانداری : بندر خمیر- بلوار ملاسلیمان خمیری

 

 

شهرستان بندر خمیر

بندر خَمیر یکی از شهرهای استان هرمزگان در جنوب ایران است. براساس اطلاعات موجود در مرکز آمار ایران در ۳۵ دقیقه طول شرقی و ۲۶ درجه و ۵۷ دقیقه عرض شمالی از نصف‌النهار مبدأ واقع شده‌است. ارتفاع متوسط این شهر از سطح دریا ۱۵ متر است. مساحت قانونی ۴۳۱٫۵ هکتار و وسعت حریم ۱۱۵ کیلومتر مربع است، و حد فاصل حدود ۸۵ کیلومتری غرب بندرعباس و ۱۱۰ کیلومتری شرق بندرلنگه واقع شده‌است. این شهر مرکز شهرستان خمیر است.