پنج شنبه ١٥ خرداد ١٣٩٩
اخبار > تاکید فرماندار خمیر بر جذب تمام بازماندگان از تحصیل


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢٠٧٤٤ 

 تاریخ:1398/10/29 


تاکید فرماندار خمیر بر جذب تمام بازماندگان از تحصیل

فرماندار خمیر گفت:همه افراد بازمانده از تحصیل در شهرستان خمیر ولو یک نفر هم بایستی پوشش داده شود.

 

 

 

 


وی همچنین افزود: آموزش و پرورش در زمینه سرویس ایاب و ذهاب مدارس در منطقه جیحون و لشتغان تلاش خود را بکار گیرد و در صورت امکان از نهادهای حمایتی کمک گیرد.
میرهاشم خواستار صبح یکشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان خمیر اظهار کرد:این مدیریت ظرف مدت ۴۸ ساعت مشکل ایاب و ذهاب دانش آموزان روستای جیحون و لشتغان را برطرف کند.
وی همچنین از شهرداری رویدر و بندرخمیر بدلیل پرداخت به موقع پنج درصد عوارض ناشی از مواد 10،13 و 16 تقدیر کرد.
فرماندار خمیر در ادامه با اشاره به برنامه های دهه فجر گفت: اصلی ترین رکن برنامه های دهه فجر با آموزش و پرورش است و جشن های دهه فجر فرصتی مناسب برای انتقال جاذبه های فراوان انقلاب به دانش آموزان نسل حاضر می باشد که باید با انجام مطالعات کارشناسی از این ایام بهترین استفاده را کرد.

بازسازی و استفاده بهینه از اماکن بلااستفاده آموزش و پرورش از دیگر تاکید فرماندار در این نشست بوده است.


محمد قویدل نیز در این نشست گفت:با توجه به محدودیت های موجود ،استان هرمزگان در خصوص پوشش تحصیلی و جذب تارکان از تحصیل در مقطع ابتدایی وضعیت مناسبی دارد و میانگین استان در این حوزه بالاتر از میانگین کشوری است.
وی ادامه داد: در حوزه متوسطه میانگین استان نسبت به میانگین کشوری اختلافی حدود کمتر از یک درصد است که با توجه به ارتقاء تحصیلی هرمزگان در این دوره در سال تحصیلی جاری ، قطعا جایگاه استان در این زمینه بهبود خواهد یافت.
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان همچنین گفت: بسیاری از دانش آموزان به ویژه پشت کنکوری ها علاقه مند به مطالعه هستند اما به دلایل مختلف از جمله شرایط خانوادگی این امکان برای آنها فراهم نیست بنابراین ما در یک ابتکار تازه سعی کردیم که در تمام دبیرستان ها و مدارس قرائت خانه تعریف کنیم تا مکان مناسبی برای مطالعه دانش آموزان باشد. این مسوول با بیان اینکه استفاده از ظرفیت بنیاد علوی جهت کمک به روند آموزشی یکی از موضوعاتی است که آن را پیگیری می کنیم ،اظهار داشت:کتب های کمک آموزشی در پایه دوازدهم و آموزش استاندارد دانش آموزان امسال توسط این بنیاد در استان و شهرستان خمیر انجام می شود و روستائیان و افراد کم بضاعت می توانند از این طرح بهره کافی را ببرند.
 وی در بخشی از سخنان خود نیز گفت: پژوهش سرای دانش آموزی شهرستان خمیر یکی از قطب های مهم استان در حوزه کدنویسی است و سال گذشته یکی از دانش آموزان این شهرستان رتبه برتر در کشور کسب کرده است و قطعاً اگر از این دانش آموزان حمایت شود دانش آموزان بیشتری از شهرستان در این حوزه به موفقیت دست خواهند یافت.


محمد فولادی رئیس آموزش و پرورش شهرستان خمیر نیز گفت: در یکسال گذشته در مجموع ۱۰ جلسه شورای آموزش و پرورش برگزار و از این تعداد جلسات ۵۹ مصوبه گذرانده شده و ۷۹ درصد مصوبات بطور کامل اجرایی شده است که این امر نشان از تلاش شورای آموزش و پرورش در اجرای مصوبات دارد. 


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی 

شماره تماس : 3-33225022- 076
نمــابر : 33225355
آدرس فرمانداری : بندر خمیر- بلوار ملاسلیمان خمیری

 

 

شهرستان بندر خمیر

بندر خَمیر یکی از شهرهای استان هرمزگان در جنوب ایران است. براساس اطلاعات موجود در مرکز آمار ایران در ۳۵ دقیقه طول شرقی و ۲۶ درجه و ۵۷ دقیقه عرض شمالی از نصف‌النهار مبدأ واقع شده‌است. ارتفاع متوسط این شهر از سطح دریا ۱۵ متر است. مساحت قانونی ۴۳۱٫۵ هکتار و وسعت حریم ۱۱۵ کیلومتر مربع است، و حد فاصل حدود ۸۵ کیلومتری غرب بندرعباس و ۱۱۰ کیلومتری شرق بندرلنگه واقع شده‌است. این شهر مرکز شهرستان خمیر است.