سه شنبه ٢٤ تير ١٣٩٩
اخبار > آخرین اقدامات شهرستان خمیر در پیشگیری از این ویروس بررسی شد


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢١١٩٢ 

 تاریخ:1398/12/20 


آخرین اقدامات شهرستان خمیر در پیشگیری از این ویروس بررسی شد

صبح امروز با حضور فرماندار ، امام جمعه شهرستان ، بخشداران ، شهرداران و روسای دستگاه ها و نهادهای شهرستان نشستی با موضوع بررسی آخرین وضعیت شهرستان در پیشگیری ومقابله با ویروس کرونا و اقدامات انجام شده در این زمینه در محل فرمانداری خمیر برگزار شد. در این جلسه هر کدام از اعضاء ، به تشریح فعالیت های خود پرداختند.

 

 

 

 


فرماندار خمیر و رئیس ستاد مقابله با ویروس کرونا در شهرستان خمیر با بیان اینکه ،اقدامات و نظارت های این ستاد ظرف روزهای اخیر ابعاد بیشتری به خود گرفته اظهار داشت: نخستین برنامه کاری ستاد، برگزاری نشست با مدیران ادارات ، بخشداران ، انجمن ها و گروه های مردمی به منظور اطلاع رسانی و آگاهی بخشی مردم در سطح جامعه بوده است.

وی همچنین گفت:در حال حاضر بیماری کرونایی در شهرستان وجود نداشته و این بدلیل لطف وعنایت پروردگار ، همکاری مردم و همت مسوولان بوده است.

میرهاشم خواستار ادامه با بیان اینکه برخی افراد که هنوز این بیماری را جدی نگرفته اند،اضافه کرد:به خاطر سلامت خود و دیگر شهروندان و با توجه به سرعت شیوع این بیماری ، در صورت عدم کارهای غیرضروری در خانه بمانید و باعث ایجاد خطر برای خود و دیگران نشوید.

رئیس ستاد مقابله با کرونا در شهرستان  در ادامه اظهار داشت:از مردم خواسته شده که از اجاره دادن منازل خود به مسافران و افراد ناشناس خودداری کنند اما با وجود این ممنوعیت بمنظور پیشگیری از ویروس کرونا، عده‌ای سودجو اقدام به این کار می کنند که این امر نگران کننده است.

فرماندار خمیر همچنین به کنترل ورودی ها و اعمال محدودیت ها در شهرستان اشاره و عنوان کرد:در حال حاضر نظارت و کنترل بر خودروهای غیربومی و مسافران به منظور جلوگیری از شیوع بیماری کرونا ویروس ، در ۸ نقطه از شهرستان انجام می شود

این مقام از اصناف و نیروهای نظارتی خواست بطور مرتب فروشگاه‌ها و سوپرمارکت ها، نانوایی ها و اغذیه فروشی ها به دلیل مراجعات مردمی به عنوان فضای پرخطر برای انتقال و ابتلا به ویروس ، بازرسی کنند و بر اساس مصوبات ستاد مقابله با کرونا در شهرستان ، با متخلفان برخورد کنند.

وی همچنین از فروشندگان سوپر مارکت ها و سایر اصناف مواد غذایی خواست  ارتباط مستقیم خریداران با کالاها را تا حد زیادی کاهش دهند و به گونه ای برنامه ریزی کنند که افراد کمترین ارتباط با اجناس موجود در مغازه ها داشته باشند.

او از شهرداری ها ،دهیاری ها ، نهادها و گروه های مردمی که در امر ضد عفونی اماکن در این مناطق همکاری می کنند قدردانی کرد و از آنان خواست ضد عفونی معابر و اماکن عمومی را همچنان ادامه دهند.

فرماندار خمیرهمچنین گفت:با توجه به اینکه هرگونه نصب چادر و اقامت توسط مسافران در اماکن عمومی و گردشگری در شهرستان تا اطلاع ثانوی ممنوع  است ، شهرداری ها  و دهیاری ها با همکاری نیروی انتظامی موظفند برای اجرای این مصوبه اقدام کنند.

در ادامه دکتر شکری زاده دبیر این ستاد گفت:برای پیشگیری و مقابله با کرونا ۴ کمیته مراقبت ، کنترل مداخلات و سالم سازی محیط ، تیم ورودی شهرها و بسیج ادارات و شرکت ها تشکیل شده است.

وی اظهار داشت:هدف از این کمیته ها پیشگیری از افزایش ناگهانی موارد ابتلا ، موارد شدید و مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا با استراتژی آموزش همگانی ،کنترل عفونت در مراکز بهداشتی درمانی ، اجرای بهینه مراقبت در منزل ، تسهیل در اجرای فرآیندهای ارجاع افراد به مراکز و واحدهای منتخب در موارد لزوم  ،پیگیری موارد مشکوک و ترخیص شده ، اجرای نظام مراقبت و پی گیری برای افراد بر اساس نتایج غربالگری  ، آموزش ، حساس سازی و خودمراقبتی و تسهیل در اجرای فرآیندهای قرنطینه خانگی، گندزدایی در ماهیت زندگی ، کار  و فعالیت  های اجتماعی افراد و... عنوان کرد.

رئییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان خمیر در ادامه خواستار ایجاد نقاهتگاه جهت پذیرش و مراقبت از بیماران مبتلا به کرونا شد. وی گفت:با توجه به اینکه این افراد نیاز به مراقبت های تخصصی کمتری دارند لازم است مراکز نقاهتگاه در شهرها و روستاها برای پذیرش و مراقبت از بیماران مبتلا به کرونا که شرایط بسیار حادی ندارند، ایجاد شود.

حجت الاسلام والمسلمین صالحی امام جمعه شهرستان خمیر نیز گفت: آموزش همگانی اصل بسیار مهمی است که در این راستا باید از رسانه‌ها استفاده کرد.

وی در ادامه عنوان کرد:درمواقع بحران مخصوصا الان که ویروس کرونا وارد کشور شده و خطرآفرین است علاوه بر رعایت نکات بهداشتی، به الطاف الهی امیدوارباشیم و با توکل برخدا مطمئنا ازاین خطربیرون خواهیم رفت هرچقدر امید و توکل انسان بیشتر باشد توجه خداوند و لطف خداوند هم به چنین بنده‌ای بیشتر خواهد بود.

امام جمعه شهرستان خمیر در بخشی از سخنان خود خواستار توجه بیشتر به مناطق با تراکم بالا و آسیب پذیر جهت پیشگیری از بیماری کرونا در این مناطق شد.

 


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی 

شماره تماس : 3-33225022- 076
نمــابر : 33225355
آدرس فرمانداری : بندر خمیر- بلوار ملاسلیمان خمیری

 

 

شهرستان بندر خمیر

بندر خَمیر یکی از شهرهای استان هرمزگان در جنوب ایران است. براساس اطلاعات موجود در مرکز آمار ایران در ۳۵ دقیقه طول شرقی و ۲۶ درجه و ۵۷ دقیقه عرض شمالی از نصف‌النهار مبدأ واقع شده‌است. ارتفاع متوسط این شهر از سطح دریا ۱۵ متر است. مساحت قانونی ۴۳۱٫۵ هکتار و وسعت حریم ۱۱۵ کیلومتر مربع است، و حد فاصل حدود ۸۵ کیلومتری غرب بندرعباس و ۱۱۰ کیلومتری شرق بندرلنگه واقع شده‌است. این شهر مرکز شهرستان خمیر است.