پنج شنبه ١٥ خرداد ١٣٩٩
اخبار > قدم های مهمی در شهرستان خمیر برداشته شده است /وضعیت آب نسبت به گذشته بهتر شده است/معدن یکی از مهم ترین مزیت های این منطقه است/خمیر 20 کیلومتر مرز دریایی دارد/ مردم همچنان پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢١٦٣٥ 

 تاریخ:1399/02/25 


قدم های مهمی در شهرستان خمیر برداشته شده است /وضعیت آب نسبت به گذشته بهتر شده است/معدن یکی از مهم ترین مزیت های این منطقه است/خمیر 20 کیلومتر مرز دریایی دارد/ مردم همچنان پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند

دومین نشست خبری فرماندار خمیر با خبرنگاران و اصحاب رسانه عصر پنج شنبه در محل فرمانداری بندرخمیر برگزار شد. میرهاشم خواستار در این جلسه ضمن تقدیر از خبرنگاران ، اصحاب رسانه و مدیران پایگاهای خبری که در مطالبه گری و انتقال مطالبات جامعه ایفای نقش میکنند ، بر فعالیت بیشتر و پوشش خبرهای مربوط به شهرستان تاکید کرد. به گزارش روابط عمومی فرماندار ی خمیر؛فرماندار خمیر در این نشست چهار ساعته در حوزه های مختلف مطالبی را عنوان کرد و در پایان پاسخگوی سوالات خبرنگاران شد.

 

 

 

 


قدم های مهمی در شهرستان برداشته شده است

فرماندار خمیر گفت:شهرستان بندرخمیر با وجود صنایع مختلف از قبیل کارخانه سیمان ،کارخانه های گچ و تامین 70 درصد از معادن استان هرمزگان ،همچنین داشتن 1600 هکتار سطح زیر کشت کشاورزی و چشم اندازهای زیبا در حوزه های گردشگری نگاه ها را به این شهرستان دوچندان کرده است.

وی افزود: استفاده بهینه از ظرفیت های شهرستان در این حوزه ها و توجه به نیروی متخصص و جوان بومی می تواند جایگاه شهرستان خمیررا بیش از پیش در استان ارتقا دهد.


خمیر رتبه برتر در صادرات مواد معدنی و محصولات کشاورزی

فرماندار خمیردر این نشست گفت: این شهرستان دارای ظرفیت‌های ویژه‌ای درحوزه طبیعی ومعدنی بوده و معدن یکی از مهم ترین مزیت های این منطقه است.

این مسوول یادآور شد:شهرستان خمیر با داشتن ۲۹ معدن فعال در خود به عنوان مستعدترین منطقه از نظر معدنی در هرمزگان شناخته شده است.

میرهاشم خواستار ادامه داد:در سال گذشته 8.2 میلیون تن سنگ گچ و فراورده های گچی  و همچنین ۷۶ هزار تن سیمان و کلینکر صادر نموده است.

وی ادامه داد:در حوزه ی کشاورزی علی رغم مشکلات فراوان کشاورزان عملکرد خوبی داشته واز مجموع 82 هزار تن محصولات کشاورزی، ۴۰ هزار تن گوجه فرنگی به کشورهای همسایه صادر کرده است.

این مسوول همچنین گفت:در حوزه کشاورزی بیش از 1600 هکتار سطح زیر کشت دارد و یکی از شهرستان های مهم در این حوزه است.

فرماندار خمیر در ادامه گفت: برای جلوگیری از هدر رفت آب و سفره های زیرزمینی ،کشت گلخانه ای در دستور کار قرار گرفته است.

وی همچنین گفت:در سال گذشته 6 طرح در بخش کشاورزی شامل بسته بندی محصولات ،ایجاد گلخانه ،احداث میدان میوه وتره بار و غیره با اعتبار 200میلیارد ریال منعقد شده است.

خمیر 20 کیلومتر مرز دریایی دارد

خواستار تصریح کرد:شهرستان خمیر با دارا بودن 20 کیلومتر مرز آبی یکی از شهرستان های برخوردار در زمینه توسعه دریایی می باشد و با احداث اسکله چند منظوره خمیر شاهد رشد و اشتغال و رونق فعالیتهای دریایی به ویژه در حوزه تجارت، صادرات و واردات کالا خواهد بود.

او افزود:مجتمع بندری خمیر می‌تواند به یکی از ظرفیت‌های بالقوه در منطقه پرترافیک دریایی تبدیل شود.

این مقام همچنین گفت:صید و صیادی یکی از نعماتی است که خداوند این سفره را برای مردم شهرستان خمیر گسترانیده است .

وی ادامه داد:ظرفیت‌های بالایی جهت توسعه آبزی‌پروری از جمله پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس در خمیر وجود دارد و با کارهایی که در این زمینه انجام شده ،امیدواریم در آینده بسیار نزدیک شاهد بهره‌برداری از این پروژه‌ها برای توسعه صادرات، ارزآوری و ایجاد اشتغال در شهرستان باشیم.


راه ارتباطی یکی از مهم ترین اولویت ها

فرماندارخمیریکی از اولویت اصلی و دغدغه مهم مردم را مساله راه ارتباطی شهرستان عنوان کرد و افزود:چندین پروژه در حوزه راه در شهرستان در حال انجام است که یکی از مهم ترین آن تکمیل محور قدیم بندرخمیر به بندرعباس به طول ۱۸ کیلومتر توسط پیمانکاران اداره راهداری و شرکت زیرساخت خمیر در حال انجام است.

وی افزود: از کل این طرح، سه هزار و ۲۰۰ متر شامل زیرسازی، ابنیه فنی و احداث ۲ دهنه پل ۱۰۰۰تنی و همچنین نصب علائم برعهده اداره راهداری بوده که انحام شده است. خواستار همچنین بیان کرد: احداث ۸ کیلومتر دیگر از این طرح نیز در تعهدات پیمانکار اداره زیرساخت و توسعه راه ها می باشد که روسازی و آسفالت آن در دست انجام می باشد.

او ادامه داد:با بهره برداری کامل جاده قدیم خمیر به بندرعباس، مسیر این دو شهرستان به میزان ۱۶کیلومتر کاهش می یابد.

این مسوول به دیگر پروژه در حوزه راه اشاره کرد و گفت:احداث بلوار ساحلی در سه فاز در حال انجام است که در فاز اول با اعتبار سه میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری می رسد.

وی همچنین تعریض جاده رویدر ، تامین اعتبار آبنما و پل کرویه دررویدر،احداث بلوار کمربندی خمیر و روکش آسفالت ورودی بندرخمیر و برخی از نقاط شهرستان را از جمله اقدامات در حوزه راه عنوان کرد.

حوزه بهداشت و درمان دیگر اولویت های شهرستان است

عالی ترین مقام دولت در شهرستان در ادامه به مهم ترین پروژه ها در حوزه بهداشت و درمان اشاره کرد و اظهار کرد:با توجه خمات رسانی شهرستان خمیر به بخشی از شهرستان های همجوار به دلیل نزدیکی  به شهر خمیر‌ ،بیمارستان نیاپور خمیر نیاز به توسعه و تجهیزات بیشتری دارد که در این راستا گام های موثری در سال های گذشته توسط دولت و با مشارکت خیرین برای توسعه بیمارستان خمیر برداشته شده است.

این مقام گفت: اورژانس خمیر که یکی ازاستانداردترین اورژانس های استان بشمار می رود یکی از این اقدامات در راستای توسعه بیمارستان بندرخمیر بود که سال گذشته با حضور وزیر بهداشت و استاندارهرمزگان به بهره برداری رسید.

او ادامه داد: ارتقاء تخت های این بیمارستان ،تکمیل بخش دیالیز و خرید سی تی اسکن از دیگر برنامه ها در راستای تجهیز این بیمارستان است.

وی همچنین با اشاره به درمانگاه تامین اجتماعی در بندرخمیر گفت:در جلسه ای که با حضور مدیرکل درمان تامین اجتماعی در فرمانداری برگزار شد، مقرر شد زمینی در سه نقطه شهربندرخمیر مشخص و پس از تایید ،نسبت به تسریع در ساخت این پروژه اقدام شود.

چند پروژه فرهنگی در حال ساخت است

فرماندار خمیر همچنین به حوزه های فرهنگی در شهرستان اشاره کرد و اظهار کرد:چندین پروژه در حوزه فرهنگی در حال احداث می باشد که مهم ترین آن ها مجتمع فرهنگی هنری و احداث پلاتو نمايش و نگارخانه بندر خمیر می باشد که تحولي عظيم در حوزه زير ساخت هاي فرهنگي این شهر به دنبال خواهد داشت.

وی ادامه داد:کلنگ زنی و احداث کتابخانه شهر رویدر ،ساخت فرهنگسرای پل و توسعه کتابخانه های عمومی در شهرستان از دیگر کارها در حوزه فرهنگی است.

 

رشته های دانشگاهی خمیر توسعه یابد

فرماندار بندر خمیر در نشست با خبرنگاران و اصحاب رسانه در دفتر فرماندار برگزار شد، گفت: نیاز است رشته های دانشگاهی در این شهرستان به عنوان یکی از مطالبات به حق مردمی توسعه وافزایش یابد.

میرهاشم خواستار افزود: مسوولان دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه پیام نور باید رشته های دانشگاهی خود را متناسب با برنامه توسعه کلان منطقه و در راستای آموزش و تربیت نیروی متخصص مورد نیاز این منطقه توسعه دهند..

وی بیان داشت: خمیر شهری ساحلی و دارای صنایع و معادن زیادی است که درصدد هستیم  دانشگاه ها رشته هایی در زمینه صنایع و دریانوردی و رشته های همسو با موقعیت جغرافیایی در این منطقه مد نظر قرار دهند.

 

نبود خوابگاه ورزشی از جمله مشکلات حوزه ورزش بندرخمیر است

فرماندار خمیر ادامه داد:شهرستان خمیر شرایط مناسبی برای توسعه رشته های ورزشی دارد که باید این موضوع مورد توجه مسوولان و متولیان بخش ورزش قرار بگیرد تا از ظرفیت‌های موجود بهره بیشتری ببریم.

فرماندار خمیر با اشاره به مشکلات در حوزه ورزشی گفت:یکی از مهمترین مشکلات شهرستان خمیر در بخش ورزشی ، نبود خوابگاه برای استقبال از ورزشکاران یا تیم های غیربومی می باشد که با توجه به میزبانی شهرستان خمیر در رشته های مختلف ،متاسفانه مشکلات عمده ای در این عرصه وجود دارد واین امر سبب شده تا مسئولان حوزه ورزش در برگزاری مسابقات با مشکلات عدیده ای مواجه شوند.


راه اندازی و استقرار اداره ثبت اسناد و املاک و تعزیرات حکومتی

این مسوول بیان کرد:راه اندازی و استقرار اداره ثبت اسناد و املاک از جمله درخواست های عموم مردم این شهرستان در حوزه قضایی است که با توجه به گستردگی شهرستان خمیر،مردم این شهرستان باید مسافتی طولانی با صرف وقت زیاد به مرکز استان مراجعه کنند.

عالی ترین مقام دولت در شهرستان از راه‌اندازی شعبه تعزیرات حکومتی در شهرستان خبر داد و تصریح کرد: با توجه به افزایش  پرونده‌های تخلفات در شهرستان و ارجاع آن به اداره تعزیرات حکومتی مرکز استان ، راه اندازی شعبه مستقل تعزیرات حکومتی در این شهرستان واجب است که در این راستا با پیگیری هایی که با اداره کل تعزیرات حکومتی در استان انجام شده است این امر بزودی محقق می شود.


وضعیت آب  نسبت به  گذشته بهتر شده است

این مسوول در ادامه عنوان کرد:در حال حاضر نياز آبي خمير از فاز اول آب شيرين كن بندرعباس به میزان 20 هزار متر مکعب در شبانه روز تامین مي شود كه به لحاظ كيفي در وضعيت بسيار مطلوبي قرار دارد.

وی افزود:در سالجاری تلاش می کنیم با اصلاح و توسعه خطوط انتقال و افزايش ظرفيت تاسيسات آبي، نياز آبي شهرستان را مرتفع نموده و ميزان قطعي ها را به كمترين زمان ممكن برسانیم.

خواستار همچنین گفت: منبع ذخیره یکی از مطالبات جدی مردم بندرخمیر می باشد که امیدواریم این مطالبه برحق مردم نیز در شهرستان ایجاد شود.


توانمندسازی بانوان گام موثری در اشتغالزایی آنان است

 مهندس خواستار در ادامه عنوان کرد: بایستی اهتمام ویژه ای در حل معضلات حوزه بانوان بکار گیرند و یکی از راهکارهای کاهش معضلات اجتماعی ، فراهم ساختن اشتغال برای بانوان است.

وی اظهار داشت: صندوق اعتبارات خرد بانوان، گامی موثر در راستای کارآفرینی و اشتغالزایی و کاهش هزینه‌های تولید و افزایش درآمد بانوان می باشد که در این راستا تعداد این صندوق ها از یک صندوق در سال گذشته به شش صندوق در شهرستان افزایش یافته است.

این مقام همچنین گفت:برپایی کارگاه های تولیدی گامی موثری در حوزه توانمندسازی بانوان است.

خانه های زیرکوه در رویدر جابجا می شوند

فرماندار خمیر در ادامه در خصوص خانه های زیرکوه در شهر رویدر گفت:حدود 200 خانوار در شهر رویدر در معرض کوه رخ می باشند که با تلاش شهرداری این شهر جابجایی آنان در حال انجام است.وی افزود:در حال حاضر خانوار از ساکنان جابجا شده است .

99 طرح در سال گذشته به بهره برداری رسید

عالی ترین مقام دولت در شهرستان در ادامه به پروژه های سال گذشته در خمیر اشاره کرد و گفت:در سال گذشته ۹۹ طرح و پروژه در حوزه عمران و توسعه شهری و روستایی، آموزشی ، آبخیزداری ، بهداشت و درمان ، ورزش، اشتغالزایی،کشاورزی و غیره با اعتباری بالغ بر ۵۳۰ میلیارد ریال در شهرستان کلنگ زنی و به بهره برداری رسید و تخصیص اعتبارات در سالجاری به اداراتی است که توانسته اعتبارات را جذب و فعالیت مضاعف داشته باشد.

عدم رعایت در مرحله دوم فاصله گذاری اجتماعی

فرماندار خمیر گفت:از ابتدای شیوع بیماری کرونا در کشور و در مرحله اول مردم شهرستان پیشگیری های لازم را انجام دادند و در ماه اول هیچگونه بیماری در شهرستان مشاهده نشد.

وی با اشاره به کاهش رعایت مردم پس از اعلام وضعیت سفید در شهرستان گفت: متاسفانه پس از اعلام وضعیت سفید مردم مراعات کمتری در حوزه بهداشتی و پیشگیری از کرونا داشته اند و  در صورت ادامه این روند ،بیماری کرونا در شهرستان رو به افزایش خواهد شد.

 عالی ترین مقام دولت شهرستان در ادامه گفت: متاسفانه در زمان شیوع بیماری کرونا بسیاری از مشاغل دچار آسیب شدند که در این راستا ۵۹۰ میلیون ریال جهت کمک به فعالان بخش گردشگری دریایی آسیب دیده از کرونا از محل اعتبارات بنیاد مستعضفان و جانبازان انقلاب اسلامی در این شهرستان اختصاص یافته است.

وی همچنین گفت:کمک های مردمی و خیرین در کنار بسیج و مسولان در ستاد مبارزه با کرونا قابل تحسین انجام بوده است.

به گفته ایشان این همراهی مردم و خیرین بود که توانستیم تا حدودی بر کرونا غلبه و آمار کرونا را در شهرستان کنترل نماییم و امیدواریم این همدلی تا شکست کرونا ادامه یابد.

خواستار ادامه داد:از ابتدای شروع کرونا تاکنون ، در حوزه نظارت بر اصناف ۲۸۲۳ مورد بازرسی انجام و ۱۲۶ پرونده تشکیل شده است که در این راستا متخلفین  ۱۱میلیارد و ۹۱۵ میلیون ریال جریمه شده اند. 


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی 

شماره تماس : 3-33225022- 076
نمــابر : 33225355
آدرس فرمانداری : بندر خمیر- بلوار ملاسلیمان خمیری

 

 

شهرستان بندر خمیر

بندر خَمیر یکی از شهرهای استان هرمزگان در جنوب ایران است. براساس اطلاعات موجود در مرکز آمار ایران در ۳۵ دقیقه طول شرقی و ۲۶ درجه و ۵۷ دقیقه عرض شمالی از نصف‌النهار مبدأ واقع شده‌است. ارتفاع متوسط این شهر از سطح دریا ۱۵ متر است. مساحت قانونی ۴۳۱٫۵ هکتار و وسعت حریم ۱۱۵ کیلومتر مربع است، و حد فاصل حدود ۸۵ کیلومتری غرب بندرعباس و ۱۱۰ کیلومتری شرق بندرلنگه واقع شده‌است. این شهر مرکز شهرستان خمیر است.