چهارشنبه ١٥ مرداد ١٣٩٩
اخبار > تاکید فرماندارخمیر بر استفاده از ماسک در اماکن عمومی و بازار


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢٢٠٦٤ 

 تاریخ:1399/04/17 


تاکید فرماندارخمیر بر استفاده از ماسک در اماکن عمومی و بازار

فرماندار خمیر گفت: با توجه به الزام استفاده از ماسک از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا ،استفاده آن توسط مردم در بازار و اماکن عمومی امری ضروری است. وی افزود:بازاریان نیز برای در امان ماندن از ویروس کرونا به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشند و از ورود مشتریان بدون ماسک به واحدهای تجاری خود جلوگیری کنند.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان خمیر، میرهاشم خواستار در جلسه ستاد مبارزه با کرونا شهرستان اظهار کرد:در حال حاضر افزایش فرهنگ آگاهی مردم در خصوص  پیشگیری و رعایت پروتکل بهداشتی بهترین راه حل مقابله با بیماری مسری کرونا می باشد و لزوم استفاده از ماسک از هر نیازی پر اهمیت تر است و این امر خطیر با همکاری و هماهنگی  همه مسئولین دستگاه های اجرایی و نظارتی ،بهداشت و درمان شهرستان و همچنین مردم میسر خواهد شد.

وی عبور از وضعیت قرمز کرونا در خمیر نیازمند رعایت دستورالعمل‌ها است تاکید و بیان داشت: اداره صنعت، کار و رفاه اجتماعی به همراه بازرسین شبکه بهداشت و درمان باید نظارت خاصی بررعایت پروتکل های بهداشتی در ادارات، صنوف، کارگاه ها، شرکت ها و معادن داشته باشند و با متخلفین برخورد قانونی صورت پذیرد.

میرهاشم خواستار خاطر نشان کرد:بانک ها و دستگاه های اجرایی نیز موظف هستند مواد ضد عفونی و ماسک در اختیار مراجعه کننده ها و ارباب رجوع قرار دهند.

نماینده عالی دولت در شهرستان همچنین گفت:تعطیلی بازار جهت جلوگیری از ورود و خروج افراد ،راه حل نیست زیرا تعدادی زیادی از افراد از بازار ،امرار و معاش می کنند بنابراین تنها راه رعایت فاصله گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل های بهداشتی در مشاغل است.

رئیس ستاد مدیریت مقابله با کرونا در شهرستان خمیر در ادامه تاکید کرد:با توجه به نزدیک شدن به زمان برگزاری آزمون سراسری کنکور99 دستگاه های متولی برنامه ریزی مناسبی جهت برگزاری هرچه بهتر کنکور سراسری با رعایت حداکثر فاصله اجتماعی و اجرای پروتکل بهداشتی اقدام کنند تا دغدغه خانواده ها و دانش آموزان در این زمینه کمتر شود.

همچنین دکتر شکری زاده دبیر ستاد مقابله با بیماری کرونا با توضیح وضعیت این بیماری در شهرستان عنوان کرد:در برخی از نقاط شهرستان از جمله کهورستان روند این بیماری رو به کاهش به خود گرفته، اما نباید تهدیدات این بیماری فراموش شود و یا مقابله با آن متوقف شود.

وی همچنین گفت: دورهمی های خانوادگی و دوستانه همچنان یکی از عامل های اصلی انتقال این بیماری در شهرستان است.
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی 

شماره تماس : 3-33225022- 076
نمــابر : 33225355
آدرس فرمانداری : بندر خمیر- بلوار ملاسلیمان خمیری

 

 

شهرستان بندر خمیر

بندر خَمیر یکی از شهرهای استان هرمزگان در جنوب ایران است. براساس اطلاعات موجود در مرکز آمار ایران در ۳۵ دقیقه طول شرقی و ۲۶ درجه و ۵۷ دقیقه عرض شمالی از نصف‌النهار مبدأ واقع شده‌است. ارتفاع متوسط این شهر از سطح دریا ۱۵ متر است. مساحت قانونی ۴۳۱٫۵ هکتار و وسعت حریم ۱۱۵ کیلومتر مربع است، و حد فاصل حدود ۸۵ کیلومتری غرب بندرعباس و ۱۱۰ کیلومتری شرق بندرلنگه واقع شده‌است. این شهر مرکز شهرستان خمیر است.