چهارشنبه ١٥ مرداد ١٣٩٩
اخبار > زیرساخت های مخابراتی در شهرستان خمیر توسعه می یابد


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢٢٠٧٠ 

 تاریخ:1399/04/18 


زیرساخت های مخابراتی در شهرستان خمیر توسعه می یابد

فرماندار خمیر گفت: در حوزه مخابرات اقدام های خوبی در شهرستان خمیر انجام شده اما کافی نیست و باید زیرساخت های مخابراتی در مناطق شهری و روستایی شهرستان توسعه یابد. وی افزود: در نشستی که با حضور مهندس یگانه مدیرمنطقه مخابرات هرمزگان ، معاونت شبکه مخابرات استان و همچنین رئیس اداره مخابرات شهرستان خمیر انجام شد ، مسائل و مشکلات زیرساختهای مخابراتی شهرستان بررسی و مقرر گردید برخی از نقاط شهرستان توسعه یابد.

 

 

 

 


میرهاشم خواستار با تشریح موضوعات این نشست اظهار کرد: اجرای پایداری فیبر نوری رویدر از هوایی به زمینی و تغییر مسیر فیبر کنونی از رودبار قدیم به جاده جدید به متراژ ۸ هزار متر یکی از موضوعاتی این نشست بود که مقرر شد اداره مخابرات تا دوماه آینده نسبت به اجرای آن اقدام کند.

فرماندار خمیر در ادامه گفت:دومسیره کردن ارتباط شهررویدر از هرمود استان فارس بصورت رادیویی و به عنوان مسیر جایگزین از دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه عنوان شد که مدیر منطقه هرمزگان قول مساعد جهت بررسی این طرح را داد.

خواستار همچنین گفت:با توجه به درخواست دستگاه ها و نهادهای مستقر در اسکله بندرپل مبنی بر ایجاد زیرساخت های مخابراتی در این اسکله ،مقرر شد اجرای فیبر نوری به متراژ ۳۲۰۰ متر از مخابرات بندرپل تا گمرک این شهر انجام شود.

فرماندارخمیر ادامه داد:به منظور توسعه شبكه تلفن همراه و بهبود كیفیت ارایه خدمات رسانی ، 3 دکل مخابراتی تا پایان شهریور سالجاری در روستاهای آل درویش ،چاهرو و گریشیخ ،چاه کلنی و کرمران و همچنین کشار نصب و راه اندازی شود.

همچنین در روستای گوین با نصب دکل در این روستا، اینترنت همراه اول به 4g ارتقاءخواهد یافت و در روستای انگوران ارتقاء اینترنت به 3g انجام می شود.

میرهاشم خواستار در ادامه گفت: طرح در حال اجرای فیبر نوری از منطقه کشار تا دشت جیحون ظرف دوماه آینده به اتمام خواهد رسید.

عالی ترین مقام دولت در شهرستان ادامه داد:طرح و قرارداد با پیمانکار نصب دکل همراه اول برای پوشش جاده ای و روستایی در کشار انجام شده و بزودی اجرای نصب آن آغاز خواهد شد.

وی  بیان نمود:در حال حاضر یک دکل همراه اول در میانبر روستای کهورستان آماده شده و به محض تامین برق ،دکل راه اندازی خواهد شد.

این مسوول همچنین گفت:پس از اتمام و برگردان فیبر نوری ازمنطقه کشار تا دشت جیهون ،کل سایت های همراه اول به اینترنت 3g  متصل خواهد شد.

 

 


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی 

شماره تماس : 3-33225022- 076
نمــابر : 33225355
آدرس فرمانداری : بندر خمیر- بلوار ملاسلیمان خمیری

 

 

شهرستان بندر خمیر

بندر خَمیر یکی از شهرهای استان هرمزگان در جنوب ایران است. براساس اطلاعات موجود در مرکز آمار ایران در ۳۵ دقیقه طول شرقی و ۲۶ درجه و ۵۷ دقیقه عرض شمالی از نصف‌النهار مبدأ واقع شده‌است. ارتفاع متوسط این شهر از سطح دریا ۱۵ متر است. مساحت قانونی ۴۳۱٫۵ هکتار و وسعت حریم ۱۱۵ کیلومتر مربع است، و حد فاصل حدود ۸۵ کیلومتری غرب بندرعباس و ۱۱۰ کیلومتری شرق بندرلنگه واقع شده‌است. این شهر مرکز شهرستان خمیر است.