چهارشنبه ١٥ مرداد ١٣٩٩
اخبار > بازدید فرماندار خمیر از روستای محروم شینگو


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢٢٠٨٧ 

 تاریخ:1399/04/21 


بازدید فرماندار خمیر از روستای محروم شینگو

فرماندار خمیر همراه با رئیس راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خمیر و رئیس شورای بخش مرکزی شهرستان از روستای محروم و دورافتاده شینگو بازدید کرد.

 

 

 

 


فرماندار خمیر در خصوص جزییات این بازدید و اقدامات انجام شده برای رفع محرومیت زدایی این منطقه دورافتاده از شهرستان اظهار کرد:روستای شینگو از توابع دهستان کهورستان بخش مرکزی شهرستان خمیر، یکی از مناطق محروم شهرستان محسوب می‌شود.

وی افزود:یکی از دلایل مهم این محرومیت ها، صعب العبور بودن راه روستایی برای ارائه خدمات به این روستا است که با پیگیری های انجام شده در این رابطه،اقداماتی در حوزه بازگشایی راه این روستا در حال انجام است.

میرهاشم خواستار گفت:در حال حاضر فاصله روستای شینگو به کهورستان حدود ۲۰ کیلومتر می باشد که با توجه به سخت گذر بودن مسیر قدیم ،راه جدیدی به طول حدود 14برای ارتباط روستائیان طراحی شده است‌.

وی اضافه کرد:نوع خاک و سختی زمین و همچنین کوتاهی مسیر از جمله مزیت های راه جدید محسوب می شود.

فرماندار خمیر ادامه داد:در حال حاضر ۶کیلومتر از این راه بازگشایی و ۸ کیلومتر باقی مانده و طبق قول های معاون فنی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در هفته گذشته ،امیدواریم تا پایان سال بازگشایی شود.

وی در ادامه گفت:در حوزه روشنایی معابر روستا نیز مقرر شد اداره برق شهرستان نسبت به تعمیر و یا تعویض چراغ های روشنایی این روستا اقدام کند.

عالی ترین مقام دولت در شهرستان ادامه داد:با توجه به اینکه آب این روستا از آب انبار و یک حلقه چاه در آن منطقه تامین می شود ، از بخشدار مرکزی ،اداره آب و فاضلاب و شورای بخش مرکزی شهرستان خواسته شده با حضور میدانی موضوع تامین آب این روستا را بررسی کنند.

روستای شینگو بیش از ۳۰ خانوار جمعیت دارد.
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی 

شماره تماس : 3-33225022- 076
نمــابر : 33225355
آدرس فرمانداری : بندر خمیر- بلوار ملاسلیمان خمیری

 

 

شهرستان بندر خمیر

بندر خَمیر یکی از شهرهای استان هرمزگان در جنوب ایران است. براساس اطلاعات موجود در مرکز آمار ایران در ۳۵ دقیقه طول شرقی و ۲۶ درجه و ۵۷ دقیقه عرض شمالی از نصف‌النهار مبدأ واقع شده‌است. ارتفاع متوسط این شهر از سطح دریا ۱۵ متر است. مساحت قانونی ۴۳۱٫۵ هکتار و وسعت حریم ۱۱۵ کیلومتر مربع است، و حد فاصل حدود ۸۵ کیلومتری غرب بندرعباس و ۱۱۰ کیلومتری شرق بندرلنگه واقع شده‌است. این شهر مرکز شهرستان خمیر است.