شنبه ٠٤ بهمن ١٣٩٩
اخبار > عملیات اجرایی پروژه بهسازی راه دسترسی به معادن گچ بندرخمیر آغاز شد


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢٣٦٩٩ 

 تاریخ:1399/10/24 


عملیات اجرایی پروژه بهسازی راه دسترسی به معادن گچ بندرخمیر آغاز شد

صبح امروز با حضور دکتر همتی استاندار هرمزگان ، داریوش دیودیده مدیرکل طرح ایجاد زیربناهای مناطق معدنی کشور،میرهاشم خواستار فرماندار خمیر ،خلیل قاسمی رییس سازمان صمت هرمزگان و جمعی از فعالان بخش خصوصی عملیات اجرایی پروژه بهسازی راه دسترسی به معادن گچ بندرخمیر به طول ۱۴کیلومتر و با اعتبار ۴۱۱میلیارد ریال آغاز شد. آغاز شد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری خمیر،دکتر فریدون همتی در این آیین، با اشاره به لزوم حمایت جدی از معادن کوچک مقیاس برای شکوفایی استعدادهای حوزه معدن، اظهار داشت: موانع سرمایه گذاری در این بخش مرحله به مرحله باید شناسایی و رفع و زمینه ایجاد ارزش افزوده، افزایش اشتغال و ارزآوری در بخش معدن فراهم شود.
 
وی افزود: عواید حاصل از استخراج مواد معدنی و صادرات این بخش باید دوباره به چرخه تولید برگردد تا بتواند ارزش افزوده آن را چندبرابر کند.
 
استاندار هرمزگان، دسترسی آسان معادن استان به پایانه های صادراتی را یک مزیت برای تولیدکنندگان و سرمایه گذاران این بخش عنوان و اضافه کرد: برای شکوفایی همه استعدادهای اقتصادی استان باید برنامه ریزی لازم را انجام دهیم که بتوانیم رونق معیشت و امیدواری بیشتر را برای مردم هرمزگان بوجود بیاوریم.
 
همتی با اشاره به نقش دولت در حمایت از بخش خصوصی و سیاست گذاری برای تسهیل امر تولید و صادرات، بیان داشت: مجموعه دولت در استان، به دنبال تسهیل فرآیندها و رفع موانع برای افزایش قدرت رقابت تولیدکنندگان استان با دیگر تولیدکنندگان و بازارهای بین المللی است.
 
وی گفت: امیدواریم در آینده نزدیک هیچ محصول خامی را  صادر  نکنیم و با تکمیل  زنجیره تولید و با ایجاد ارزش افزوده، محصول نهایی را صادر کنیم که عواید بیشتری نصیب تولیدکننده و کشور شود.
 
داریوش دیو دیده مدیرکل طرح ایجاد زیربناهای لازم در معادن بزرگ و مناطق معدنی کشور نیز در این مراسم با بیان اینکه هرمزگان پیشانی کشور از نظر مبادلات اقتصادی است، گفت: ۱۰درصد اعتبارات ۴۰۰۰میلیارد ریالی طرح های زیربنایی سال جاری در معادن کشور به هرمزگان تخصیص پیدا کرده است.
 
مجری طرح ایجاد زیربناهای لازم در معادن بزرگ و مناطق معدنی کشور افزود: طرح بهسازی راه دسترسی معادن گچ خمیر جزء نخستین طرح های اجرایی زیربنایی در معادن کوچک مقیاس کشور است.
 
فرماندارخمیر نیز در حاشیه آغاز این طرح گفت:با ایجاد و بهسازی مسیر دسترسی معادن شهرستان خمیر و راه اندازی بندرخمیر در آتیه نزدیک و همچنین زیرساخت های موجود در بندر شهید رجایی، ورود سرمایه گذاران بخش خصوصی به این بخش شتاب بیشتری خواهد گرفت.
 
عملیات بهسازی مسیر دسترسی به معادن معادن گچ بندر خمیر به طول ۱۴کیلومتر  و در چهار مسیر امروز آغاز شد و بر اساس پیش بینی انجام شده، اجرای این طرح فروردین ماه ۱۴۰۱ به اتمام می رسد و ۳۰معدن دارای پروانه بهره برداری و پروانه اکتشاف از  این مسیر دسترسی بهره مند خواهند شد.

گفتنی است فرماندار خمیر در ادامه با حضور مدیرکل طرح ایجاد زیربناهای مناطق معدنی کشور و همچنین رییس سازمان صمت استان از برخی از کارخانه های تولید گچ در شهرستان خمیر بازدید کردند..انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی 

شماره تماس : 3-33225022- 076
نمــابر : 33225355
آدرس فرمانداری : بندر خمیر- بلوار ملاسلیمان خمیری

 

 

شهرستان بندر خمیر

بندر خَمیر یکی از شهرهای استان هرمزگان در جنوب ایران است. براساس اطلاعات موجود در مرکز آمار ایران در ۳۵ دقیقه طول شرقی و ۲۶ درجه و ۵۷ دقیقه عرض شمالی از نصف‌النهار مبدأ واقع شده‌است. ارتفاع متوسط این شهر از سطح دریا ۱۵ متر است. مساحت قانونی ۴۳۱٫۵ هکتار و وسعت حریم ۱۱۵ کیلومتر مربع است، و حد فاصل حدود ۸۵ کیلومتری غرب بندرعباس و ۱۱۰ کیلومتری شرق بندرلنگه واقع شده‌است. این شهر مرکز شهرستان خمیر است.