يکشنبه ١٠ اسفند ١٣٩٩
اخبار > فرماندارخمیر از گلخانه تولید گوجه فرنگی در کهورستان بازدید کرد


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢٣٧٤٨ 

 تاریخ:1399/10/29 


فرماندارخمیر از گلخانه تولید گوجه فرنگی در کهورستان بازدید کرد

صبح امروز میرهاشم خواستار فرماندار خمیر به همراه بخشدار مرکزی و همچنین رئیس جهاد کشاورزی شهرستان خمیر از گلخانه تولید گوجه فرنگی داربستی (تیپ ۴ گرمسیری) در کهورستان بازدید کرد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری خمیر،میرهاشم خواستار در حاشیه این بازدید و در جمع برخی از کشاورزان با اشاره به اینکه احداث گلخانه توجیه اقتصادی مناسب تر و منطقی تری دارد اضافه کرد: صرفه جویی در مصرف آب ، افزایش تولید ،فضای کمتر و محصول بهتر و با کیفیت تر از مزایای این شیوه از تولید است.
وی ادامه داد:در عین حال دولت برای توسعه کشت های گلخانه ای شرایط خوبی را برای پرداخت تسهیلات ارزان قیمت فراهم کرده است لذا ضروری است کشاورزان این شیوه از کشت تولید کنند.
وی درخصوص خواسته کشاورزان مبنی بر افزایش سهمیه سوخت ماشین آلات کشاورزی در شهرستان نیز قول مساعد داد این موضوع را از طریق مکاتبه با شرکت نفت و جهاد کشاورزی استان پیگیری کند.
کمال رئیسی پور مدیرجهادکشاورزی شهرستان خمیر نیز در این بازدید با بیان اینکه در حال حاضر ۱۰ هکتار از زمین های کشاورزی در کهورستان زیر کشت گوجه فرنگی به روش گلخانه هستند افزود: در سال آینده زمین های کشاورزی بیشتری به این شیوه تولید فعالیت خواهند کرد.
وی در ادامه عنوان کرد:در‌ حال حاضر ۱۵۵۰ هکتار از زمین های کشاورزی کهورستان زیر کشت گوجه‌فرنگی هستند و سالانه حدود ۸۵ هزار تن این محصول از این منطقه برداشت می شود که بیش از ۷۰ درصد آن ها به کشورهای روسیه ، عراق ، امارات و دیگر کشورهای حوزه خلیج فارس صادر می شود.
رئیسی پور همچنین گفت:در حال حاضر قریب به 8هزار نفر در مزارع کشاورزی کهورستان مشغول به فعالیت هستند..انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی 

شماره تماس : 3-33225022- 076
نمــابر : 33225355
آدرس فرمانداری : بندر خمیر- بلوار ملاسلیمان خمیری

 

 

شهرستان بندر خمیر

بندر خَمیر یکی از شهرهای استان هرمزگان در جنوب ایران است. براساس اطلاعات موجود در مرکز آمار ایران در ۳۵ دقیقه طول شرقی و ۲۶ درجه و ۵۷ دقیقه عرض شمالی از نصف‌النهار مبدأ واقع شده‌است. ارتفاع متوسط این شهر از سطح دریا ۱۵ متر است. مساحت قانونی ۴۳۱٫۵ هکتار و وسعت حریم ۱۱۵ کیلومتر مربع است، و حد فاصل حدود ۸۵ کیلومتری غرب بندرعباس و ۱۱۰ کیلومتری شرق بندرلنگه واقع شده‌است. این شهر مرکز شهرستان خمیر است.