يکشنبه ١٩ ارديبهشت ١٤٠٠
اخبار > ساختمان اداری گمرک بندرپل توسعه می یابد


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢٣٨٦٥ 

 تاریخ:1399/11/07 


ساختمان اداری گمرک بندرپل توسعه می یابد

فرماندارخمیر از بهسازی انبار کالاهای گمرکی و همچنین توسعه ساختمان اداری از ابتدای سال ۱۴۰۰ در گمرک بندرپل خبر داد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری خمیر؛ میرهاشم خواستار در حاشیه بازدید از گمرک بندرپل که بمناسبت ۲۶ ژانویه روزجهانی گمرک انجام شد با اعلام این خبر افزود:گمرک بندرپل یکی از قدیمی‌ترین دستگاه‌های دولتی در شهرستان می باشد که در صورت ایجاد برخی زیرساخت ها در آن ، باعث رونق اقتصادی منطقه خواهد شد.

وی افزود:پیگیری جهت احداث پایانه صادرات کالای تجاری از بندرپل،ایجاد گمرک مرزی و همچنین احداث اسکله تجاری و ملوانی در بندرپل از جمله اقداماتی است که بایستی پیگیری و انجام شود.

عالی ترین مقام دولت در شهرستان خمیر در ادامه از تلاش های مسولان گمرکی برای احداث تاسیسات برق اضطراری و سامانه ورود و ثبت اطلاعات در گمرک بندرپل تقدیر کرد.

قابل ذکر است این بازدید که صبح سه شنبه با همراهی مدیرکل گمرک قشم انجام شد،فرماندار خمیراز ساختمان اداری ،انبار نگهداری کالا،واحد صدور کابوتاژ وتاسیسات برق گمرک بندرپل دیدن و در ادامه از خدمات کارکنان این گمرک تقدیر کرد.

در حال حاضر فعالیت گمرکی در بندرپل به دو صورت کابوتاژ (انتقال کالا و مسافر از سرزمین اصلی به جزایر و مناطق آزاد از طریق دریا ) و ملوانی انجام می شود.

روزانه ۳۵۰ الی ۴۰۰ دستگاه کامیون باری جهت تامین مواد اولیه کارخانه ها و همچنین کالاهای مصرفی مردم در جزیره قشم از طریق گمرک بندرپل وارد این جزیره می شوند.

علاوه بر این حجم زیادی از مسافران و گردشگران از سراسر کشور به مقصد جزیره قشم از این گمرک وارد می شوند.گرچه از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ، از حجم مسافر به اسکله بندرپل کاسته شده اما طبق اعلام مسولان گمرکی در سال های گذشته و پیش از شیوع ویروس کرونا ،ورود ۱۳ هزار خودرو سواری در یک روز به اسکله بندرپل را نیز داشته است.

همچنین تردد ۷۰ لنج باری فعال در بندرپل به مقصد کشورهای حاشیه حوزه خلیج فارس از طریق این گمرک صورت می پذیرد.

لازم به یادآوری است گمرک بندرپل و بندرخمیر به ترتیب زیرنظر اداره کل گمرک قشم و شهید باهنر بندرعباس فعالیت می کنند.

روابط عمومی فرمانداری خمیر

عکس های بیشتر را در اینستاگرام فرمانداری خمیر مشاهده نمایید

https://www.instagram.com/p/CKf-0Qzhl1O/?igshid=30qf7j5fv1g7 


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی 

شماره تماس : 3-33225022- 076
نمــابر : 33225355
آدرس فرمانداری : بندر خمیر- بلوار ملاسلیمان خمیری

 

 

شهرستان بندر خمیر

بندر خَمیر یکی از شهرهای استان هرمزگان در جنوب ایران است. براساس اطلاعات موجود در مرکز آمار ایران در ۳۵ دقیقه طول شرقی و ۲۶ درجه و ۵۷ دقیقه عرض شمالی از نصف‌النهار مبدأ واقع شده‌است. ارتفاع متوسط این شهر از سطح دریا ۱۵ متر است. مساحت قانونی ۴۳۱٫۵ هکتار و وسعت حریم ۱۱۵ کیلومتر مربع است، و حد فاصل حدود ۸۵ کیلومتری غرب بندرعباس و ۱۱۰ کیلومتری شرق بندرلنگه واقع شده‌است. این شهر مرکز شهرستان خمیر است.