جمعه ٠٤ تير ١٤٠٠
آخرین اخبار
جایگاه سوخت پایانه بار سیمان آماده بهره برداری/پیگیری ۲ درخواست سرمایه گذاری در بخش خصوصی
*اعلام نتایج انتخابات شوراهای شهر شهرستان خمیر*
پیام تبریک فرماندارخمیر بمناسبت سوم خرداد، سالروز فتح خرمشهر
خمیر یکی از کرویدرهای مهم جنوب کشور/تأمین ۷۰ درصد از معادن هرمزگان در بندرخمیر/ساخت ۳۹۱ واحد مسکونی در خمیر در ۳ سال اخیر/ تحولات بزرگی در حوزه های مختلف در شهرستان ایجاد شده است/بهره برداری ۲۵۰ طرح و پروژه طی ۳ سال در خمیر/در ۳ سال اخیر بیش از ۳هزار و۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است/مشارکت خوب خیرین در بخش آموزش و درمان
پیام فرماندار خمیر به مناسبت روز جهانی قدس
پیام تسلیت فرماندار خمیر بمناسبت ایام شهادت حضرت علی (ع)
دلیل تعلل دستگاه های مسوول در ایمن سازی برخی از محورهای شهرستان چیست؟/مسوولان دستگاه ها پیگیری کنند پروژه‌ها هر چه سریع تر آماده و به بهره برداری برسد/در ۳ سال اخیر بیش از یکهزار میلیارد ریال در حوزه حمل و نقل هزینه شده است
اصناف غیرضرور تا ساعت ۲۲ مجاز به فعالیت هستند
اجرای بیش از ۲۷۰۰ میلیارد ریال پروژه عمرانی در بندرخمیر
پیام تبریک فرماندار خمیر بمناسبت عید نوروز۱۴۰۰
اخبار > بازدید میدانی فرماندار خمیر از روستاهای حوزه کشار در بخش مرکزی شهرستان


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢٤١٧١ 

 تاریخ:1399/11/30 


بازدید میدانی فرماندار خمیر از روستاهای حوزه کشار در بخش مرکزی شهرستان

فرماندار خمیر روز گذشته با همراهی مدیران استانی و شهرستانی از روستاهای حوزه کشار در بخش مرکزی شامل انگوران ، انگوران تهلو،مجتمع کشار ، چاه گود ،مارو و دریخا بازدید و با تعدادی از اهالی و نمایندگان مردم در این روستاها گفت و گو و مشکلات آنان را بررسی کرد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری خمیر ؛میرهاشم خواستار فرماندار خمیر در حاشیه این بازدید ها عنوان کرد:در این بازدید یکروزه که با حضور مدیران استانی و شهرستانی انجام شد برخی از مشکلات روستاها از سوی اهالی عنوان گردید که برخی در محل برطرف و برخی دیگر نیز مدیران استانی قول پیگیری و رفع مشکلات را داده اند.

وی یکی از مهم ترین مطالبات مردم حوزه کشار را روکش آسفالت و ایمن سازی جاده انگوران به کشار عنوان کرد و گفت:با توجه به اینکه سال های زیادی از بهسازی و روکش آسفالت این جاده گذشته ،مقرر شد راهداری نسبت به بهسازی و روکش آسفالت و همچنین نصب تابلو ایمنی در این جاده اقدام کند.

میرهاشم خواستار افزود:بازگشایی جاده روستایی پی پر و چاری و آسفالت روستای مارو از دیگر مطالبات در حوزه راه بود که از سوی نمایندگان روستاهای منطقه مطرح شد.

وی در ادامه بازنگری و اجرای طرح هادی در روستاهای حوزه کشار را از دیگر خواسته ها مهم مردم در این مناطق عنوان کرد و افزود:در این حوزه نیز مقرر شد بنیاد مسکن نسبت به بازنگری و اجرای طرح هادی در این روستاها اقدام کند.

فرماندار خمیر همچنین گفت:تامین آب قابل شرب برای روستاهای مارو و دریخا ،استقرار اتفاقات برق در راستای خدمات رسانی بهتر به مردم این منطقه، جابجایی و تعویض تیرهای فرسوده در برخی از روستاها، ارتباط پایدار مخابراتی در روستاهای حوزه کشار بویژه روستای مارو از دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه عنوان شد.

شهریار نوری زاده مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب استان هرمزگان نیز در حاشیه این بازدیدها با بیان اینکه حوزه فعالیت و جامعه هدف بنیاد مسکن انقلاب روستاها می باشد عنوان کرد:در این بازدیدها مردم مطالباتی در حوزه های مختلف از جمله اجرای طرح هادی و بازنگری آن و همچنین تملک زمین به جوانان و افراد فاقد مسکن داشتند.وی افزود:تلاش خواهیم کرد مشکلات و مطالبات مردم را در این روستاها برطرف کنیم.

 مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب استان هرمزگان در ادامه به پرداخت تسهیلات بلاعوض و ارزان قیمت در روستاها اشاره کرد و اضافه نمود:یکی دیگر از کارهایی است که بنیاد مسکن آن را دنبال می کند پرداخت تسهیلات بلاعوض و ارزان قیمت به متقاضیان در روستاها است.

وی ادامه داد:در سفر دکتر نوبخت معاون ریاست جمهوری 3000واحد  تسهیلات بلاعوض و ارزان قیمت ۳۰۰۰ به استان هرمزگان تخصیص داده شده است که در بازدید از روستاهای بخش مرکزی از دهیاران و شوراها خواسته شده با تشکیل پرونده برای متقاضیان و ارسال آن به بنیاد مسکن ،مردم بتوانند از این تسهیلات ارزان قیمت بهره مند شوند.

یوسف عابدینی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان هرمزگان نیز با اشاره به برخی از درخواست های مردمی در این روستاها عنوان کرد: یکی از مهم ترین درخواست های مردم در منطقه کشار،ترمیم و بهسازی جاده انگوران به کشار و همچنین ایمن سازی آن است که در صدد رفع این مشکل خواهیم بود.

وی در خصوص آسفالت روستای مارو و دریخا نیز گفت: در حال حاضر آسفالت این مسیر در مرحله برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار است.

در ادامه احمد شاکری قائم مقام شرکت آب و فاضلاب استان گفت: در سال گذشته مشکلات زیادی در بخش آب در روستاهای حوزه کشار وجود داشت که خوشبختانه با همکاری مردم و اقداماتی که از سوی شرکت آب و فاضلاب استان صورت گرفته مشکلات کم آبی در این روستاها برطرف شده است.

وی در خصوص آبرسانی به روستای تهلو انگوران و مارو و دریخا گفت:ایستگاه پمپاژ در روستای تهلو انگوران تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.

 همچنین پروژه آب رسانی به روستای مارو بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و عملیات کف شکنی و لایروبی چاه باقی مانده که امیدواریم در سال ۱۴۰۰ این کار انجام شده و این روستا از نعمت آب شرب سالم و پایدار بهره مند شود.

در روستای دریخا نیز با هماهنگی با فرماندارخمیر مقرر شد در کمیته برنامه ریزی اعتبار برای آب روستا پیش بینی شود و امیدواریم با مشارکت و همکاری خیرین و همچنین تامین اعتبار ،عملیات آبرسانی به این روستا به زودی آغاز شود.

جعفر اسلامی فرمانده سپاه ناحیه بندرخمیر نیز در حاشیه این بازدیدها گفت:یکی از برنامه های اصلی و اساسی قرارگاه های تحول محلات در شهرستان خمیر بررسی و رفع مشکلات مردم در سراسر مناطق شهرستان است.

وی ادامه داد: این قرارگاه ها در تمامی نقاط شهرستان از جمله روستاهای محروم و دورافتاده مارو و دریخا راه اندازی شده است.

سرهنگ اسلامی در ادامه ضمن تقدیر از دست اندرکاران طرح تحول محلات در راستای رفع مشکلات مردم، اضافه کرد:خوشبختانه امروز با پیگیری و تلاش فرماندار شهرستان خمیر ،جمعی از مدیران استان و شهرستان جهت رفع مشکلات روستاهای این منطقه، به صورت میدانی در روستاها حضور یافته و درصدد برطرف کردن مشکلات این روستاها هستند که جای تقدیر و تشکر دارد.

در ادامه مصطفی ترک زاده مدیر برق ناحیه ۳ بندرعباس در خصوص استقرار اتفاقات برق در منطقه کشار عنوان کرد: کاهش هزینه های جاری یکی از سیاست وزارت نیرو می باشد و بیشترین تمرکز آن بر روی اصلاح و نوسازی شبکه در مناطق است.

وی در خصوص جابجایی تیرهای فرسوده و همچنین تامین برق شهرک های روستایی در کشار نیز گفت:اصلاح تیرهای فرسوده در سال آینده به ترتیب اولویت برطرف خواهد شد. همچنین برای تامین برق شهرک جوانان کشار نیز پس از ارائه طرح پیشنهادی از سوی بنیاد مسکن و دهیاری و بررسی در کمیسیون مربوطه پیگیر رفع این مشکل خواهیم بود.

خداداد مدیر مخابرات شهرستان خمیر نیز گفت: در حال حاضر عملیات اجرای پهنای باند همراه اول در روستای انگوران تهلو به پایان رسیده و دسترسی اهالی روستای انگوران تهلو و هم چنین مارو به تکنولوژی نسل سوم اینترنت تا اردیبهشت سال آینده انجام خواهد شد.

وی همچنین عنوان کرد:با پیگیری فرماندار خمیر و موافقت مدیرکل راهداری استان مقرر شد حفاری فیبر نوری به صورت ترینچر از روستای چاه ماخور تا آرابی انجام شود.

روابط عمومی فرمانداری خمیر

 

 


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی 

شماره تماس : 3-33225022- 076
نمــابر : 33225355
آدرس فرمانداری : بندر خمیر- بلوار ملاسلیمان خمیری

 

 

شهرستان بندر خمیر

بندر خَمیر یکی از شهرهای استان هرمزگان در جنوب ایران است. براساس اطلاعات موجود در مرکز آمار ایران در ۳۵ دقیقه طول شرقی و ۲۶ درجه و ۵۷ دقیقه عرض شمالی از نصف‌النهار مبدأ واقع شده‌است. ارتفاع متوسط این شهر از سطح دریا ۱۵ متر است. مساحت قانونی ۴۳۱٫۵ هکتار و وسعت حریم ۱۱۵ کیلومتر مربع است، و حد فاصل حدود ۸۵ کیلومتری غرب بندرعباس و ۱۱۰ کیلومتری شرق بندرلنگه واقع شده‌است. این شهر مرکز شهرستان خمیر است.