اخبار > فرماندار شهرستان بندرخمیر در پاسخ به نهادن نام جعلی برای خلیج فارس توسط رئیس جمهور آمریکا :


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٦٠٩٢ 

 تاریخ:1396/07/25 


فرماندار شهرستان بندرخمیر در پاسخ به نهادن نام جعلی برای خلیج فارس توسط رئیس جمهور آمریکا :

ایشان اگر به سنگ قبر سربازان آمریکایی نگاه کنند می بینند که نام خلیج‌فارس در روبروی محل مرگ آنها حک شده است.

 

 

 

 

🔸 به گزارش روابط عمومی فرماندار  بندرخمیر،  محمد ملایی فرماندار شهرستان بندرخمیر در مصاحبه با خبرنگار لوار در واکنش به سخنرانی اخیر رئیس جمهور آمریکا گفت: ترامپ از زمان استقرار به عنوان رئیس جمهور آمریکا حرکات نامتعادل روانی بسیار داشته و به عناوین مختلف سعی داشته دنیا را به چالش بکشد.

🔹وی افزود: ترامپ حرف هایی سخیف و نابخردانه در ارتباط با کشور جمهوری اسلامی ایران به زبان آورده که از یک شخص آشنا به قوانین و عرف بین‌الملل کمتر انتظار می‌رود.

🔸محمد ملایی با اشاره به توهین به مردم ایران و تروریست خواندن آنان از سوی رئیس‌جمهور آمریکا عنوان کرد: کشور ایران بیشترین ضربات را از تروریسم متحمل شده است. دولت آمریکا از ابتدای شکل گیری انقلاب اسلامی بنای دشمنی با حکومت و مردم ایران را با حمایت از شاه نهاد. رژیم عراق را در سالهای ابتدای شکل گیری انقلاب برای حمله به ایران تحریک و ترغیب کردند که ثمره آن تحمیل ۸ سال جنگ و شهادت و جانبازی هزاران نفر به کشور ایران شد.

🔹وی تروریستی خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را از سوی رئیس‌جمهور آمریکا محکوم و بیان کرد: سپاه پاسداران در واقع مدافع ایران اسلامی است و با استفاده از سلاح های پیشرفته به دفاع از کشور می پردازد. این نهاد در مقابل گروه های تروریستی می ایستد، اگر سپاه نبود اکنون گروه های تروریستی بر کشورهای منطقه مسلط بودند و حال آمریکا این سپاه را حامی تروریسم معرفی می کند، امام خمینی (ره) در خصوص سپاه می فرمایند اگر سپاه نبود کشور هم نبود و این اهمیت سپاه را نشان می دهد.

🔸وی ضمن اشاره به عوض کردن نام خلیج‌فارس از سوی ترامپ عنوان کرد: ترامپ خلیج‌ بزرگ همیشه فارس را به نام دیگری قلمداد می کند که نشان از عدم اطلاع وی از تاریخ و جغرافیای جهانی است زیرا که از قرن ها پیش نام خلیج‌فارس وجود داشته زمانی که حتی قاره آمریکا کشف نشده بود مردم منطقه خلیج را خلیج‌فارس میدانستند. ایشان اگر به سنگ قبر سربازان آمریکایی نگاه کنند می بینند که نام خلیج‌فارس در روبروی محل مرگ آنها حک شده است.

🔹فرماندار شهرستان بندرخمیر با اشاره به عدم پایبندی آمریکا به برجام بیان کرد: این نشان از عدم تعادل روانی این فرد و اضمحلال سیاست های آمریکا و انزوای آنان در جامعه جهانی است بطوریکه دیگر حتی به تعهدات بین‌المللی هم پایبند نیستند.

🔸وی افزود: برجام یک معاهده بین المللی بین ایران و کشورهای ۵+۱ است و آمریکا به عنوان یکی از طرف های معاهده می خواهد از زیر بار مسئولیتی که دارد شانه خالی کند. آمریکا با زیر سؤال بردن برجام خود را در دنیا کوچک و منزوی خواهد کرد.

🔹محمد ملایی اشاره ای به حمایت برخی کشورها از اظهارات تراپ کرد و عنوان کرد: متاسفانه برخی کشورهای منطقه که احساس می کنند حاکمیتشان در خطر است از حرف های نابخردانه ترامپ حمایت می کنند و به خیال خامشان آمریکا می تواند از آنها دفاع بکند ولی غافلند از اینکه آمریکا یکی از کشور هایی است که ثبات جهانی را به خطر می اندازد.


.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : ------- 076
نمــابر : ---------
آدرس فرمانداری : ------------

بندر خَمیر یکی از شهرهای استان هرمزگان در جنوب ایران است. براساس اطلاعات موجود در مرکز آمار ایران در ۳۵ دقیقه طول شرقی و ۲۶ درجه و ۵۷ دقیقه عرض شمالی از نصف‌النهار مبدأ واقع شده‌است. ارتفاع متوسط این شهر از سطح دریا ۱۵ متر است. مساحت قانونی ۴۳۱٫۵ هکتار و وسعت حریم ۱۱۵ کیلومتر مربع است، و حد فاصل حدود ۸۵ کیلومتری غرب بندرعباس و ۱۱۰ کیلومتری شرق بندرلنگه واقع شده‌است. این شهر مرکز شهرستان خمیر است.