اخبار > اعطای تسهیلات کمیته امداد وبهزیستی به مددجویان


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٦٦٠٦ 

 تاریخ:1396/09/13 


اعطای تسهیلات کمیته امداد وبهزیستی به مددجویان

.

 

 

 

 بنا به گزارش روابط عمومی فرمانداری بندرخمیر صبح امروز سومین جلسه شورای اشتغال به ریاست محمد ملایی فرماندار شهرستان برگزار شد.

در آغاز جلسه مشایخی دبیر جلسه ضمن گزارشی از اقدامات انجام شده گزارشی از مسائل ومشکلات در خصوص وضعیت اشتغال در شهرستان را ارائه نمود.

وی همچنین افزود :متقاضیان اشتغال باید جهت اموزش ومهارت ابتدا به فنی و حرفه ای مراجعه نموده و در مراحل بعدی جهت دریافت تسهیلات به سایت اداره صنعت ومعدن به آدرس www.eshteghal.ir مراجعه  نمایند.

مشایخی همچنین عنوان کرد:سقف وام مربوطه برای هر نفر 150 میلیون تومان می باشد که برای پشتیبان به ازای هر نفر 10میلیون تا سقف 15نفر یعنی 150 میلیون می باشد.

محسنی  رئیس کمیته امداد امام خمینی نیز در این جلسه عنوان کرد: 4.120.000.000میلیون اعتبار برای مددجویان کمیته در نظر گرفته شده که56درصد اعتبارات به مدجویان داده شده درقالب طرح کشاورزی ،صنعتی ، دامداری ،زراعی ،صنعتی ،خیاطی انجام شده است.
وی همچنین گفت :کسانی که بتوانند فرزند مددجو را جهت اشتغال جذب کنند   برای سال اول صدرصد بیمه مددجویان و برای سال دوم پنجاه درصد بیمه از طرف کمیته پرداخت می شود.
فرماندار خمیر نیز در این جلسه اظهار داشت:با جذب سرمایه گذار  اشتغال جوانان جویای کار به نتیجه بهتری خواهیم رسید تا اینکه از وام های خود اشتغالی در اختیار جوانان قرار بدهیم ونتوانند به نتیجه برسانند.

وی همچنین رئیس فنی حرفه ای را مامور شناسایی مکانها وسوله های خالی باحمایت فرمانداری جهت آموزش افراد جویای کار نمود.
رییس شورای اشتغال همچنین گفت:مادر بحث مکان فنی وحرفه ای مشکل داریم ولی باید از فرصت استفاده کرد
و فعلا جهت آموزش از مکانهای خالی ادارات استفاده کرده تا در حق مردم اجحاف نشود .

فرماندار در ادامه افزود: اگر ما بحث اشتغال را خوب پیش ببریم می توانیم  ازمعضلات  اعتیاد و رفاهی واجتماعی هم رهایی یابیم.
وی همچنین  در پایان به شعار سال" تولید واشتغال "اشاره کرد و تاکید کرد: طرح های خیلی خوبی. از قبیل پرورش ماهی و میگو و... توسط دولت در شهرستان جهت اشتغال  در حال انجام می باشد و امیدواریم معضل بیکاری با ایجاد چنین مشاغلی در شهرستان کمتر شود.


.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : ------- 076
نمــابر : ---------
آدرس فرمانداری : ------------

بندر خَمیر یکی از شهرهای استان هرمزگان در جنوب ایران است. براساس اطلاعات موجود در مرکز آمار ایران در ۳۵ دقیقه طول شرقی و ۲۶ درجه و ۵۷ دقیقه عرض شمالی از نصف‌النهار مبدأ واقع شده‌است. ارتفاع متوسط این شهر از سطح دریا ۱۵ متر است. مساحت قانونی ۴۳۱٫۵ هکتار و وسعت حریم ۱۱۵ کیلومتر مربع است، و حد فاصل حدود ۸۵ کیلومتری غرب بندرعباس و ۱۱۰ کیلومتری شرق بندرلنگه واقع شده‌است. این شهر مرکز شهرستان خمیر است.