اخبار > .


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٧٨٠٤ 

 تاریخ:1396/10/08 


.

در نشست امروز آقایان آشوری, تختی و مرادی از نمایندگان مجلس، رضا مدرس معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان و مدیرانی از محیط‌زیست، مخابرات، برق، آب، ورزش و جوانان، هلال‌احمر، راه و شهرسازی، بنیاد مسکن و همچنین مدیرکل امور شهری و فرماندار خمیر حضور داشتند.

 

 

 

 بنا به گزارش روا بط عمومی فرماندار بندر خمیر صبح امروز با هماهنگی‌های صورت گرفته پیش از ظهر امروز جمعی از مدیران کل ادارات استان، سه نماینده مجلس، معاون استاندار و جمعی از مسئولان داخلی شهرستان مسائل و مواردی که شورا، شهردار و دهیاران اعلام کردند را شنیدند.
🔹در نشست امروز آقایان آشوری, تختی و مرادی از نمایندگان مجلس، رضا مدرس معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان و مدیرانی ازمحیط‌زیست، مخابرات، برق، آب، ورزش و جوانان، هلال‌احمر، راه و شهرسازی، بنیاد مسکن و همچنین مدیرکل امور شهری و فرماندار خمیر حضور داشتند.
 بخشی از گفته‌های این جلسه را از زبان سخن‌رانان تنظیم کرده است که در زیر می‌توانید بخوانید:
🔻فاروق رحیمی بخشدار رویدر: تنها در دو روستای بخش رویدر طرح هادی اجراشده است، پروژه‌های ناتمام حوزه آبخیزداری که با همت خیرین ایجاد شده است نیازمند توجه است.
🔸هیچ اداره‌ای در بحث ورزشی نداریم و این منطقه حتی یک سالن برای ورزش بانوان اختصاص نیافته است.
▫️مشکلات در خصوص تخصیص زمین برای متقاضیان وجود دارد که بخشی از زمین‌های موردنظر در غرب رویدر تحت تملک محیط‌زیست استان فارس است و برای واگذاری با چالش‌های جدی مواجه هستیم.
▪️بنیاد مسکن برای صدور سند خانه‌هایی که مدت‌هاست سکونت در آن‌ها جریان دارد تقاضای خرید زمین دارد که پس از گذشت سال‌ها اکنون این اقدام برای اهالی نامتعارف محسوب می‌شود.
🔷عبدالحکیم جعفری شهردار رویدر: 200 خانوار در زیر کوهی سکونت دارند که در پی بارندگی و احتمال زلزله خطر ریزش آن‌ها را تهدید می‌کند.
🔺اعتبارهای برای جابجایی این دویست خانوار انجام‌شده اما نیازمند توجه جدی‌تری برای انتقال آن‌ها هستیم. که خانه‌های پیش‌ساخته می‌تواند یکی از آن‌ها باشد.
🔸فعالیت و حضور جهاد کشاورزی در بخش رویدر و مزارع بسیار کم بوده است به‌طوری بسیاری از قنات‌های رویدر با قدمت طولانی از بین رفتند و در خصوص جاده بین مزارع نیز همراهی زیادی صورت نگرفته است.
🔹شهر رویدر شهری بدون کلانتری است و پاسگاهی که فاقد تلفن و خطوط ارتباطی در 5 کیلومتری شهر است گزینه قابل قبولی برای تأمین امنیت محسوب نمی‌شود.
🔺شهرداری نیازمند امکانات عمرانی بیشتری است زیرا علاوه بر شهر رویدر مدیریت بحران‌های روستاها و آبادی‌های اطراف نیز توسط شهرداری و عوامل این شهر انجام می‌گیرد.
🔸کمیته امداد رویدر فاقد مهر است و مددجویان به‌ناچار باید مسافت رویدر تا خمیر را طی کنند.
✔️شهردار رویدر همچنین به فرصت گردشگری در شهر رویدر اشاره کرد و گفت: جاذبه‌های طبیعی و چشمگیر شهر رویدر همچون کوه، دره، چشمه و نخل‌ها می‌تواند فرصتی برای توسعه اقتصادی و اشتغال مردم باشد.
🔵عبدالرحمن براندیش رئیس شورای اسلامی شهر رویدر:
🔸راه ارتباطی رویدر غیراستاندارد و ناایمن است که تلفات زیادی نیز داشته است.
35 سال که شهر رویدر تشنه است و مردم فاقد آب شرب هستند.
🔹باید تدابیری اندیشیده شود تا بخشی از پروژه آب‌شیرین‌کن خلیج‌فارس به رویدر برسد.
🔻بسیاری از مدارس این بخش فرسوده و تخریبی هستند و نزدیک به 30 سال است که فرهنگیان به دنبال استقرار اداره آموزش‌وپرورش در این شهر هستند.
▪️وی همچنین به اختلال در شبکه ارتباط و مخابرات نیز اشاره کرد و ایجاد کلانتری و توسعه گردشگری را در این شهر نیازمند توجه دانست.
◀️در ادامه دهیاران روستاهای بناب، بستویه، رودبار، گوین، گیشو به نمایندگی از روستاهای تابع بخش رویدر برخی از مشکلات را مطرح کردند.
⏸عمده این مشکلات آب شرب مردم، عدم دسترسی روستا به راه ارتباطی مناسب، برق و مخابرات بود.
⏪پس از ارائه مشکلات مردمی توسط مردم نمایندگان مجلس با ارائه پاسخ پرداختند خلاصه این پاسخ را در پایین بخوانید:
🔴محمد آشوری: جلساتی با نمایندگان و مسئولان برگزار شده است تا مشکلات استان را با همراهی در یک مکان مشترک موردبررسی قرار دهیم و با یک فهم مشترک از خدمت مسائل را حل نماییم.
🔹خدمت نیازمند آرامش است و گاهی رقابت‌های غیرمتعارف طرفداران نماینده و یا برخی جناح‌ها موجب افزایش هزینه در مدیریت‌ها می‌شود.
🔸پس از تهیه شناسنامه برای شهرها، روستاها و مناطق استان با اولویت‌بندی مشکلات را باید حل کرد.
🔹توجه به ظرفیت‌ها آهنگ توسعه در استان را بهبود می‌بخشد.
🔺پروژه‌های نیمه‌تمام و اتمام طرح‌های شروع‌شده باید در اولویت قرار گیرد.
🔵احمد مرادی:
🔹نمایندگان مجلس دستگاه اجرایی نیستند اما بر اساس وظیفه‌ای که دارند و انتخابی که توسط مردم انجام‌شده است می‌توانند تسهیل‌کننده کار شوراها و شهرداری‌ها و یا دهیاری‌ها باشند.
🔹در شهرستان خمیر ظرفیت خدمت‌رسانی نسبت به‌جاهای دیگر بهتر و مناسب‌تر است.
🔻مدیران ادارات باید حل مشکلات مردم دوندگی‌ها و سرعت عمل را بیشتر کنند.
🔶هاشمی تختی:
▫️هم‌دلی و وحدت خیلی از مشکلات را از بین می‌برد.

▪️نیروهای انسانی خوب و توانمندی در استان داریم اما سهمی در دولت نداریم.
🔸باید از ظرفیت مدیران توانمند فارغ از جناح‌های سیاسی برای پیشرفت منطقه بهره ببریم.
🔹بر اساس عدالت عمل کنیم و در تخصیص امکانات نیازها و خواسته‌های مردم را در نظر بگیریم.
🔺برای بهبود عملکردها نشست‌هایی بین مدیران ادارات و نماینده‌ها برگزار می‌شود و مشکلات مطرح‌شده مورد پیگیری قرار می‌گیرد.
✔️گفتنی است بررسی موارد مطرح‌شده در این جلسه و جمع‌بندی در شورای اداری صورت می‌گیرد که عصر امروز در فرمانداری شهر خمیر برگزار می‌شود./ساحل نیوز


.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : ------- 076
نمــابر : ---------
آدرس فرمانداری : ------------

بندر خَمیر یکی از شهرهای استان هرمزگان در جنوب ایران است. براساس اطلاعات موجود در مرکز آمار ایران در ۳۵ دقیقه طول شرقی و ۲۶ درجه و ۵۷ دقیقه عرض شمالی از نصف‌النهار مبدأ واقع شده‌است. ارتفاع متوسط این شهر از سطح دریا ۱۵ متر است. مساحت قانونی ۴۳۱٫۵ هکتار و وسعت حریم ۱۱۵ کیلومتر مربع است، و حد فاصل حدود ۸۵ کیلومتری غرب بندرعباس و ۱۱۰ کیلومتری شرق بندرلنگه واقع شده‌است. این شهر مرکز شهرستان خمیر است.