اخبار > نهمین جلسه شورای اداری شهرستان بندر خمیر


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٧٨١٧ 

 تاریخ:1396/10/09 


نهمین جلسه شورای اداری شهرستان بندر خمیر

جلسه شورای اداری شهرستان خمیر با حضور مدرس معاون عمرانی استاندار ،ملایی فرماندار خمیر،جمعی از مدیران کل ادارات استان هرمزگان و همراه با نمایندگان مردم در مجلس در حوزه انتخابیه بندرعباس ،قشم ،خمیرو چاجی آباد در سالن فرمانداری بندرخمیر برگزار شد.

 

 

 

 به گزارش روابط عمومی شهرستان بندرخمیر این نشست که به صورت تخصصی پیرامون مسائل و مشکلات شهرستان برگزار شد مسولین ادارات به برخی از خواسته ها و مشکلات خود به بحث و گفت و گو پرداختند.
محمد ملایی فرماندار خمیر در این جلسه با اشاره به برگزاری جلسات با حضور نمایندگان و مدیران کل در شهرستان برای اولین بار خاطر نشان کرد: برگزاری جلسات با حضور نمایندگان مردم در مجلس و همچنین مدیران کل ادارا ت ابتکار خوبی است که توسط نمایندگان صورت گرفته که باعث همدلی و وفاق هرچه بهتر نمایندگان و مسئولین خواهد شد.
وی در ادامه گفت:شهرستان خمیر ،شهرستان ویژه ای در استان هرمزگان به شمار می رود و با وجود ظرفیت ها و پتانسیل های خوبی که در این شهرستان موجود می باشد باید نگاه ویژه ای به آن صورت گیرد.
ملایی همچنین افزود:وجود بیش از  بیش از 40 معدن فعال در شهرستان ،وجود جنگل های حرا در زمینه گردشگری،دارا بودن قطب کشاورزی ،وجود بنادر فغال در زمینه تجارت همگی از پتانسیل و ظرفیت های موجود در شهرستان می باشد که به نوعی این شهرستان را متمایز ساخته است.
فرماندارخمیر همچنین در بخشی از سخنان خود به مسائل و مشکلات موجود در شهرستان اشاره کرد و افزود:ایجاد درمانگاه تامین اجتماعی خمیر،راه اندازی مجتمع بندری ،لایروبی اسکله بندرخمیر جهت تخلیه و بارگیری و... از جمله خواسته های مهم مردم در این شهرستان به شمار می رود که لازم است با مدیران کل و نمایمدگان مردم در مجلس شورای اسلامی عنایت ویژه ای به این موضوع داشته باشند.
هاشمی نماینده مردم در مجلس نیز در این جلسه گفت:دور خوبی با حضور نمایندگان و مدیران استانی جهت رفع مشکلات انجام شده است که امیدواریم با اولویت بندی ، این مشکلات را تا حد توان رفع نماییم.
هاشمی تختی همچنین افزود: خوشبختانه در این زمینه استاندار هرمزگان نگاه خوبی به این گونه برنامه ها دارد و  به نقطه نظرات نمایندگان مردم نیز توجه دارد.
مرادی نماینده حوزه انتخابیه بندرعباس،خمیر،قشم حاجی آباد در مجلس نیز گفت:همه ما بطور مستقیم و غیرمستقیم وظیفه داریم برای خدمت رسانی به مردم گام برداریم و نتیجه کار را به اطلاع آنان برسانیم و امیدواریم با برگزاری چنین جلساتی نتیجه مطلوبی را در پی داشته باشد.
وی همچنین افزود:ظرفیت های خوبی برای همه نوع فعالیت ها در شهرستان خمیر وجود است بنابراین مدیران با تلاش و برنامه ریزی مناسب از این ظرفیت ها بهره برداری لازم کنند.
وی همچنین در بخشی از سخنان به برخی از مدیران کم کار هشدار داد و گفت:برخی از مدیران به شکلی برخورد می کنند که هیچ اراده ای برای انجام کار ندارند بنابراین چنین مدیری باید به سرعت جابجا شوند چرا که وقتی این مسئولیت را متقبل شده ایم باید در جهت هرچه بهتر مشکلات مردم تلاش کنیم.
آشوری یکی دیگر از نمایندگان مجلس اظهار داشت:یکی از بحث های جدی که در دستور حوزه نمایندگان قرار دارد بحث گفتمان سازی است هرچند نارسایی هایی در اینگونه مسائل وجود دارد.
وی اضافه کرد:در بحث گفتمان سازی ،توافق بر سر شیوه خدمت رسانی به مردم است و باید در شیوه خدمت رسانی به مردم بهترین شیوه را انتخاب کرده و از ظرفیت ها به نحو احسن استفاده کنیم
در پیگیری مطالبات منسجم هماهنگ کنیم و در جهت حل مسائل و مشکلات مردم گام برداریم
وی در خصوص برگزاری چنین جلساتی با حضور نمایندگان و مدیران کل ادارات در شهرستان ها گفت:این مدل جلسات،می تواند مدل خوبی برای برگزاری جلسات در سایر استا نها باشد وقطعا اثربخش تر خواهد بود واین  اتصال پیوند و همگرایی که با حضور نمایندگان و مدیران آغاز شده ،ان شاءالله  به نتیجه مطلوب خواهد رسید.
مدرس معاون امور عمرانی استاندار نیز در این جلسه اظهار داشت:چالشها و موانع زیادی در استان هرمزگان وجود دارد که با هدایت و راهبری استاندارهرمزگان  بخشی از این چالشها به نتیجه رسیده است .
وی در این نشست با اشاره به لزوم اشتغالزایی در شهرستان،تاکید کرد: تا زمانی که فکر ما این باشد که تمام اشتغال از طریق بدنه دولت انجام شود وضع همین گونه خواهد بود  ولی می شود با با خصوصی سازی  و طرح و ایده خود مردم استان را غنی سازیم و در روستاها و شهرهای استان زمینه اشتغال افراد را فراهم سازیم.
وی همچنین به تدوین شناسنامه ی روستا توسط دهیاران  اشاره کرد و تاکید کرد:دهیاران تدوین شناسنامه روستا را اولویت کار خود قرار دهند چرا که مبنای تصمیم گیری و تصمیم سازی اطلاعاتی است که شما دهیاران در اختیار ما قرار خواهید داد.

همچنین در این جلسه هرکدام از مدیران ادارات استان و همچنین مسئولین دستگاههای اجرایی شهرستان در خصوص مسائل و مشکلات موجوددر شهرستان مطالبی را ایراد کردند.


.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : ------- 076
نمــابر : ---------
آدرس فرمانداری : ------------

بندر خَمیر یکی از شهرهای استان هرمزگان در جنوب ایران است. براساس اطلاعات موجود در مرکز آمار ایران در ۳۵ دقیقه طول شرقی و ۲۶ درجه و ۵۷ دقیقه عرض شمالی از نصف‌النهار مبدأ واقع شده‌است. ارتفاع متوسط این شهر از سطح دریا ۱۵ متر است. مساحت قانونی ۴۳۱٫۵ هکتار و وسعت حریم ۱۱۵ کیلومتر مربع است، و حد فاصل حدود ۸۵ کیلومتری غرب بندرعباس و ۱۱۰ کیلومتری شرق بندرلنگه واقع شده‌است. این شهر مرکز شهرستان خمیر است.