اخبار > ثبت وقایع حیاطی کشور مستلزم همکاری همگان است


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٧٩٤٢ 

 تاریخ:1396/10/26 


ثبت وقایع حیاطی کشور مستلزم همکاری همگان است

فرماندار تاکید برهمکاری همگان واطلاع رسانی در ثبت وقایع حیاطی شهرستان کردند

 

 

 

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرسشتان بندرخمیر جلسه ثبت وقایع حیاتی شهرستان خمیر به ریاست محمد ملایی و با حضور اعضا برگزار شد.در این جلسه بلوچی رییس ثبت احوال شهرستان ضمن ارائه گزارشی از میزان ولادت و وفات طی نه ماهه سال ۹۶ به موضوع لزوم دریافت کارت ملی هوشمند برای همه اتباع ایرانی بالای پانزده سال تا پایان سال تاکید و از بخشداران و دهیاران شهرستان خواست دراین زمینه اطلاع رسانی بیشتری انجام دهند و حتی الامکان پیش ثبت نام اهالی روستا در محل دهیاری ها انجام شود تا از رفت و آمد مکرر به مرکز شهرستان  و تحمیل هزینه اضافی به مردم جلوگیری شود و از طریق ائمه جمعه روستایی هم اطلاع رسانی لازم انجام گیرد .
.در ادامه اعضای حاضر نقطه نظرات خود را بیان داشتند و در پایان محمد ملایی فرماندار بندر خمیر ضمن اشاره به اهمیت مقوله ثبت احوال که از بدو تولد تا زمان مرگ همراه انسان است بر لزوم بسیج امکانات دستگاههای اجرایی برای کمک به اداره ثبت احوال  برای صدور کارت هوشمند ملی بخصوص در روستاهای دوردست شهرستان تاکید و از بخشداران خواست همه دهیاران را ملزم کنند ضمن اطلاع رسانی در این خصوص همکاری کامل داشته باشند .
همچنین فرماندار شهرستان دستور داد د آمار جامع و کاملی از عشایر کوچ نشین شهرستان تهیه و در خصوص ثبت  وقایع حیاتی آنان وصدور کارت ملی هوشمند اقدامات لازم انجام شود. الزام پلیس راه و دهیاران در اعلام فوری فوتی های تصادفات جاده ای و روستایی  و خانه های بهداشت به اعلام ولادت ها به اداره ثبت احوال هم از دیگر مصوبات جلسه بود


.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : ------- 076
نمــابر : ---------
آدرس فرمانداری : ------------

بندر خَمیر یکی از شهرهای استان هرمزگان در جنوب ایران است. براساس اطلاعات موجود در مرکز آمار ایران در ۳۵ دقیقه طول شرقی و ۲۶ درجه و ۵۷ دقیقه عرض شمالی از نصف‌النهار مبدأ واقع شده‌است. ارتفاع متوسط این شهر از سطح دریا ۱۵ متر است. مساحت قانونی ۴۳۱٫۵ هکتار و وسعت حریم ۱۱۵ کیلومتر مربع است، و حد فاصل حدود ۸۵ کیلومتری غرب بندرعباس و ۱۱۰ کیلومتری شرق بندرلنگه واقع شده‌است. این شهر مرکز شهرستان خمیر است.