اخبار > جاذبه های گردشگری زیادی در روستاهای شهرستان خمیر وجود دارد


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٨٥٤٣ 

 تاریخ:1397/01/19 


جاذبه های گردشگری زیادی در روستاهای شهرستان خمیر وجود دارد

دهیاران به جای سرکشی در امورات خصوصی مردم به وظایف خود بپردازند

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری بندر خمیر محمد ملایی پلی فرماندارخمیر در جلسه با شوراها و دهیاران بخش مرکزی با بیان اینکه دهیاران در خط مقدم توسعه روستایی هستند،عنوان کرد: دهیاران بعنوان آخرین رده حاکمیتی در مناطق روستایی  پل ارتباطی بین حاکمیت و مردم هستند، لذا باید تلاش کنند تا جایگاه و موقعیت خود را در بین دستگاه های اجرایی و سازمان ها و ادارات مختلف، فراهم و حفظ کنند.

وی همچنین رضایت مندی مردم از شورا ها و دهیاران را مهمترین ملاک ارزیابی مردم از دولت عنوان کرد و گفت:دهیاران با انجام عملکرد صحیح و همچنین تعامل با مردم ،رضایتمندی مردم را بدست آورند زیرا رضایتمندی آنان از شما، رضایتمندی از دولت و نظام را در پی خواهد داشت.

بالاترین مقام اجرایی شهرستان همچنین به عدم سرکشی دهیاران در امورات شخصی  مردم تاکید کرد و اظهار داشت:دهیاران در روستاها ،امورات اجتماعی را مدنظر خود قرار داده و از سرکشی و دخالت در امور خصوصی مردم اجتناب کنند تا آنان از وجود شما در کنار آنان احساس رضایت نمایند.

وی ایجاد شور و نشاط در بین مردم را از دیگر وظایف شوراها و دهیاران در روستاها دانست و یادآور شد:دهیاران  علاوه بر توسعه روستایی ،باید با ایجاد جشن ها و مراسمات مختلف ،شور و نشاط را در بین مردم ایجاد کنند.

فرماندار خمیر همچنین با تقدیر از فعالیت های انجام شده در برخی از روستاها و شهرهای شهرستان در آغاز سال جدید،افزود:خوشبختانه در این ایام جشنواره ها و مراسمات ورزشی و فرهنگی خوبی در این شهرستان برگزار شد و به طور حتم برگزاری اینگونه مراسمات تاثیرات روانی زیادی بر روی مردم خواهد گذاشت.

ملایی پلی همچنین در این جلسه به جاذبه های گردشگری موجود در شهرستان اشاره کرد و اضافه کرد:وجود چندین آبگرم در چند نقطه از روستاهای شهرستان ،داشتن سواحل بکر در روستای بندرپل ،جاذبه های دیدنی چورستان رویدر و... ،جایگاه این شهرستان را درزمینه گردشگری ارتقا داده است که با برنامه ریزی مناسب در این روستاها می توان زمینه حداکثری گردشگر در این حوزه فراهم ساخت.

منصوری نژاد رییس شورای اسلامی بخش مرکزی شهرستان خمیر و عضو شورای اسلامی استان هرمزگان نیز ،در این نشست دهیاران را سرمایه های بخش اجتماعی معرفی کرد و اضافه کرد:با استقرار و حضور دهیاران در روستاها و تامین اعتبارات از محل دهیاریها، توقع و انتظار مردم از دهیاران برای انجام خدمات در روستاها بالا رفته است.

وی اجرای برنامه ریزی صحیح و تدوین بودجه مناسب و همچنین ارائه آن در زمان مقرر را از وظایف دهیاری ها دانست و تصریح کرد:دهیاران باید در زمان مقرر بودجه های خود را نوشته و به مراجع بالادستی خود ارسال کنند تا در تایید بودجه با مشکل مواجه نشوند.

منصوری نژاد  به رعایت اصول سلسله مراتب اداری توسط دهیاران و شوراها تاکید کرد و افزود:دهیاران و شوراها برای پیگیری امورات اجرایی و اداری خود سلسله مراتب اداری را رعایت کنند و آیین نامه نیز،دهیاران را ملزم به رعایت این سلسله مراتب کرده است
.


.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : ------- 076
نمــابر : ---------
آدرس فرمانداری : ------------

بندر خَمیر یکی از شهرهای استان هرمزگان در جنوب ایران است. براساس اطلاعات موجود در مرکز آمار ایران در ۳۵ دقیقه طول شرقی و ۲۶ درجه و ۵۷ دقیقه عرض شمالی از نصف‌النهار مبدأ واقع شده‌است. ارتفاع متوسط این شهر از سطح دریا ۱۵ متر است. مساحت قانونی ۴۳۱٫۵ هکتار و وسعت حریم ۱۱۵ کیلومتر مربع است، و حد فاصل حدود ۸۵ کیلومتری غرب بندرعباس و ۱۱۰ کیلومتری شرق بندرلنگه واقع شده‌است. این شهر مرکز شهرستان خمیر است.