اخبار > اولی جلسه ساماندهی مبادلات مرز نشینان شهرستان خمیر برگزار شد.


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٨٨١٩ 

 تاریخ:1397/02/18 


اولی جلسه ساماندهی مبادلات مرز نشینان شهرستان خمیر برگزار شد.

.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری خمیر:ظهر امروز جلسه مبادلات مرزنشینان به ریاست محمد ملایی فرماندار خمیر در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد .

فرماندار خمیر در این جلسه با اشاره به اهمیت معیشت ورفاه مرزنشینان اظهار داشت:برای بقای مردم در مرزها باید انگیزه اقتصادی واجتماعی لازم رادر ساکنان این مناطق بوجود آوریم .

وی تاکید کرد :برای رونق دادن به بازار ومعیشت مردم باید از همه ظرفیت های اقتصادی و قانونی لازم استفاده کنیم که یکی از این ظرفیت های قانونی ،توسعه تجارت ملوانی در شهرستان می باشد.

فرماندار خمیر درادامه به طرح های اشتغالزایی در زمینه ملوانی اشاره کرد و اضافه کرد:دولت برای تقویت اقتصادی ساکنان مناطق مرزی طرح های مناسبی ارائه کرده است.

وی همچنین افزود :یکی از این طرح ها ،نوسازی لنج های فرسوده با ارائه تسهیلات وام کم درصد به صاحبان این شناور ها می باشد .

وی همچنین در  این جلسه خواستار ساماندهی وفعالیت بیشر تعاونی های مرزنشینان در شهرستان شد وتاکید کرد:تعاونی های مرزنشینان در شهرستان تلاش کنند تا میزان بیشتری از مبادلات مرزی محقق شود .


.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : ------- 076
نمــابر : ---------
آدرس فرمانداری : ------------

بندر خَمیر یکی از شهرهای استان هرمزگان در جنوب ایران است. براساس اطلاعات موجود در مرکز آمار ایران در ۳۵ دقیقه طول شرقی و ۲۶ درجه و ۵۷ دقیقه عرض شمالی از نصف‌النهار مبدأ واقع شده‌است. ارتفاع متوسط این شهر از سطح دریا ۱۵ متر است. مساحت قانونی ۴۳۱٫۵ هکتار و وسعت حریم ۱۱۵ کیلومتر مربع است، و حد فاصل حدود ۸۵ کیلومتری غرب بندرعباس و ۱۱۰ کیلومتری شرق بندرلنگه واقع شده‌است. این شهر مرکز شهرستان خمیر است.