اخبار > فرماندار عنوان کرد باید از همه ظرفیتهای موجود در شهرستان جهت اشتغال استفاده کرد


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٩٠٣٤ 

 تاریخ:1397/02/29 


فرماندار عنوان کرد باید از همه ظرفیتهای موجود در شهرستان جهت اشتغال استفاده کرد

فرماندار خمیر در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان خمیر:باید به ظرفیت های گردشگری و صیادی در شهرستان توجه بیشتری شود.

 

 

 

 فرماندار خمیر در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان خمیر:باید به ظرفیت های گردشگری و صیادی در شهرستان توجه بیشتری شود.

میرهاشم خواستار فرماندار شهرستان بندرخمیر در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان با بیان اینکه دولت موضوع اشتغال را  بصورت جدی دنبال می کند ،اظهار داشت:رفع فقر و ایجاد اشتغال، دو هدف عمده دولت در سال جاری است که با جدیت آن را دنبال خواهد کرد.

فرماندار خمیر افزود:در این راستا باید از همه ظرفیت‌های موجود در جامعه استفاده کرد زیرا دولت به ‌تنهایی قادر به حصول این موضوع نیست و رفع مشکلات اشتغال با همراهی و همت عمومی میسر می شود. 

ایشان همچنین همراهی سرمایه گذاران بخش خصوصی در توسعه و اشتغال را مهم دانست و عنوان کرد:سرمایه ‌گذاران موجب اشتغال و رونق اقتصادی و درنتیجه ارتقای امید و نشاط در جامعه می‌شوند و ما از همه سرمایه ‌گذارانی که قصد سرمایه گذاری در هر نقطه از شهرستان می باشند، استقبال و حمایت خواهیم کرد.

میرهاشم خواستار در ادامه به نقش توسعه گردشگری و میراث فرهنگی در ایجاد اشتغال در شهرستان اشاره کرد و تأکید نمود: متاسفانه با وجود ظرفیت های خوبی که در زمینه گردشگری و میراث فرهنگی در شهرستان خمیر وجود دارد اما این صنعت در شهرستان خمیر کمتر به آن پرداخته شده است که بایستی در این زمینه تلاش های بیشتری صورت پذیرد.

وی همچنین تاثیر دریا و توسعه صید و صیادی در رونق معیشت مردم شهرستان را مهم دانست و گفت:شهرستان خمیر بدلیل همجواری با دریا دارای جایگاهی بی بدیلی در زمینه شیلات می باشد و با توجه به در دست رس بودن و کم هزینه بودن این موهب الهی، می تواند یکی از محورهای توسعه شهرستان باشد که تحقق آن توجه و حمایت همه جانبه مسئولان به ظرفیت های این بخش را می طلبد.

فرماندار خمیر در پایان ابراز امیدواری کرد در سال 97 شاهد تحولات مشهودی در زمینه اشتغال در شهرستان خمیر باشیم


.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : ------- 076
نمــابر : ---------
آدرس فرمانداری : ------------

بندر خَمیر یکی از شهرهای استان هرمزگان در جنوب ایران است. براساس اطلاعات موجود در مرکز آمار ایران در ۳۵ دقیقه طول شرقی و ۲۶ درجه و ۵۷ دقیقه عرض شمالی از نصف‌النهار مبدأ واقع شده‌است. ارتفاع متوسط این شهر از سطح دریا ۱۵ متر است. مساحت قانونی ۴۳۱٫۵ هکتار و وسعت حریم ۱۱۵ کیلومتر مربع است، و حد فاصل حدود ۸۵ کیلومتری غرب بندرعباس و ۱۱۰ کیلومتری شرق بندرلنگه واقع شده‌است. این شهر مرکز شهرستان خمیر است.