جمعه ٠٤ تير ١٤٠٠
آخرین اخبار
جایگاه سوخت پایانه بار سیمان آماده بهره برداری/پیگیری ۲ درخواست سرمایه گذاری در بخش خصوصی
*اعلام نتایج انتخابات شوراهای شهر شهرستان خمیر*
پیام تبریک فرماندارخمیر بمناسبت سوم خرداد، سالروز فتح خرمشهر
خمیر یکی از کرویدرهای مهم جنوب کشور/تأمین ۷۰ درصد از معادن هرمزگان در بندرخمیر/ساخت ۳۹۱ واحد مسکونی در خمیر در ۳ سال اخیر/ تحولات بزرگی در حوزه های مختلف در شهرستان ایجاد شده است/بهره برداری ۲۵۰ طرح و پروژه طی ۳ سال در خمیر/در ۳ سال اخیر بیش از ۳هزار و۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است/مشارکت خوب خیرین در بخش آموزش و درمان
پیام فرماندار خمیر به مناسبت روز جهانی قدس
پیام تسلیت فرماندار خمیر بمناسبت ایام شهادت حضرت علی (ع)
دلیل تعلل دستگاه های مسوول در ایمن سازی برخی از محورهای شهرستان چیست؟/مسوولان دستگاه ها پیگیری کنند پروژه‌ها هر چه سریع تر آماده و به بهره برداری برسد/در ۳ سال اخیر بیش از یکهزار میلیارد ریال در حوزه حمل و نقل هزینه شده است
اصناف غیرضرور تا ساعت ۲۲ مجاز به فعالیت هستند
اجرای بیش از ۲۷۰۰ میلیارد ریال پروژه عمرانی در بندرخمیر
پیام تبریک فرماندار خمیر بمناسبت عید نوروز۱۴۰۰
اخبار > اجرای بیش از ۲۷۰۰ میلیارد ریال پروژه عمرانی در بندرخمیر


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢٤٥٠٤ 

 تاریخ:1400/01/06 


اجرای بیش از ۲۷۰۰ میلیارد ریال پروژه عمرانی در بندرخمیر

فرماندار بندرخمیر با اشاره به نگاه ویژه دولت تدبیر و امید به توسعه این شهرستان در سالهای اخیر به ویژه در سال گذشته، گفت: پارسال ۹۹ پروژه عمرانی به ارزش بیش از ۲۷۰۰ میلیارد ریال در این شهرستان افتتاح و به بهره برداری رسید.

 

 

 

 


میرهاشم خواستار روز جمعه دراین زمینه افزود: عمده پروژه های اجرای شده در بخش های حمل و نقل، آب و فاضلاب، مخابرات، مسکن، بهداشت و درمان، کشاوری، تامین اجتماعی، عمرانی شهری و روستایی، برق و منابع طبیعی است.

وی خاطرنشان کرد: پروژه های بخش حمل و نقل با هزینه بیش از ۹۴۱ میلیارد ریال، بیشترین پروژه های اجرا شده در بندرخمیر در سال گذشته است.

خواستار تصریح کرد: احداث ، بهسازی و ایمن سازی راه ها بدلیل قرار گرفتن شهرستان خمیر در مسیر مهم مواصلاتی همواره جزو خواسته های عمومی و همچنین مورد تاکید استاندار هرمزگان بوده که خوشبختانه با افتتاح و بهره برداری از محور قدیم بندرخمیر به بندرعباس و همچنین دوبانده شدن مسیر بندرخمیر - کهورستان - لارستان یکی از خواسته های مهم مردم در این مناطق محقق شده است.

فرماندار بندرخمیر گفت: یکی دیگر از مهمترین اقدامات دولت در شهرستان خمیر، تحول بزرگ در حوزه آب و پایان تنش آبی در شهر بندرخمیر و روستاهای این شهرستان بوده است که بدون احتساب آب شیرینکن یک میلیون مترمکعبی ،اعتباری برابر با ۵۰۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای این بخش هزینه شده است.

به گفته وی افتتاح آب شیرینکن یک میلیون مترمکعبی و بهره مندی مردم شهرستان بندرخمیر به عنوان اولین شهرستان برخوردار از آب این آب شیرین کن از مهم ترین پروژه های سال۱۳۹۹ بود که با وارد مدار شدن آن ،تامین آب شهرهای بندر خمیر و بندرپل و همچنین روستاهای همجوار به پایداری لازم رسید.

خواستار ابراز داشت: اجرای طرح های توسعه آبرسانی به مجتمع کشار و روستاهای تحت پوشش و پایان  تنش آبی در این روستاها و همچنین اجرای خط انتقال آب از آب شیرین کن یک میلیون مترمکعبی به شهر رویدر با پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی از دیگر اقدامات مهم دولت در این حوزه بوده است.

این مقام مسوول عنوان کرد: در حوزه مخابرات ، شهرستان خمیر در سال گذشته شاهد جهش خوبی در این حوزه بوده و اعتباری بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال در این حوزه هزینه شده است که اجرای فیبر پهنای باند به طول ۱۵۰ کیلومتر از مهم ترین اقدام در این حوزه بوده است.

خواستار بیان داشت: شهرستان خمیر طی ۸ سال گذشته شاهد جهش عمرانی و توسعه زیرساخت های اساسی بوده به طوری که در این سال ها ۶۳۰ پروژه با اعتباری نزدیک به ۶هزار میلیارد ریال آماده و به بهره برداری رسیده است.

فرماندار شهرستان بندرخمیر گفت: پیوستن شهر بندرخمیر در کنار تهران و اصفهان به شبکه شهرهای جهانی یونسکو از رویدادهای مهم این شهرستان در سال ۱۳۹۹ بوده است که با پیوستن بندرخمیر به شبکه شهرهای جهانی یادگیرنده، این شهر دارای جایگاه جهانی شد.

 

 


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی 

شماره تماس : 3-33225022- 076
نمــابر : 33225355
آدرس فرمانداری : بندر خمیر- بلوار ملاسلیمان خمیری

 

 

شهرستان بندر خمیر

بندر خَمیر یکی از شهرهای استان هرمزگان در جنوب ایران است. براساس اطلاعات موجود در مرکز آمار ایران در ۳۵ دقیقه طول شرقی و ۲۶ درجه و ۵۷ دقیقه عرض شمالی از نصف‌النهار مبدأ واقع شده‌است. ارتفاع متوسط این شهر از سطح دریا ۱۵ متر است. مساحت قانونی ۴۳۱٫۵ هکتار و وسعت حریم ۱۱۵ کیلومتر مربع است، و حد فاصل حدود ۸۵ کیلومتری غرب بندرعباس و ۱۱۰ کیلومتری شرق بندرلنگه واقع شده‌است. این شهر مرکز شهرستان خمیر است.