75
فرمانداری خمیر - اخبار > فرماندار خمیر از اعمال محدودیت تردد در چند نقطه از شهرستان خبر داد
آخرین اخبار
اخبار > فرماندار خمیر از اعمال محدودیت تردد در چند نقطه از شهرستان خبر داد


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢١٧٨٧ 

 تاریخ:1399/03/15 


فرماندار خمیر از اعمال محدودیت تردد در چند نقطه از شهرستان خبر داد

فرماندار خمیر گفت:به دلیل به بی‌توجهی برخی از شهروندان به طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در بعضی از شهرها و روستاهای شهرستان اعمال محدودیت تردد انجام می شود.

 

 

 

 


فرماندار خمیر گفت:به دلیل به بی‌توجهی برخی از شهروندان به طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در بعضی از شهرها و روستاهای شهرستان اعمال محدودیت تردد انجام می شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خمیر،میرهاشم خواستار عصر امروز اظهار کرد: طرح اعمال دوباره محدودیت‌های تردد در برخی از نقاط شهری و روستایی شهرستان از جمله بندرپل، کهورستان و درگور به ستاد استانی مقابله با کرونا پیشنهاد شده است.

او ادامه داد:این طرح به دلیل رعایت نکردن پروتکل ‌های بهداشتی و طرح فاصله‌گذاری اجتماعی توسط برخی از شهروندان بوده که موجب افزایش آمار مربوط به بیماری کرونا شده است.

وی اضافه کرد:اوضاع انتشار ویروس کرونا در شهرستان خمیر نگران‌کننده است و مردم باید این مسئله را جدی بگیرند و با در خانه ماندن و پرهیز از دیدارها و حضور در تجمعات زنجیره انتشار و شیوع ویروس کرونا را در شهرستان قطع کنند.

رئیس ستاد مبارزه با کرونا در شهرستان خمیر تصریح کرد:در دو هفته گذشته آمار مبتلایان به کرونا در شهرستان خمیر افزایش زیادی یافته است به طوری که در برخی از روزها بیش از ۲۵ مورد جدید در طول ۲۴ ساعت گزارش و به ثبت رسیده است.

رئیس شورای سلامت شهرستان خمیر همچنین تاکید نمود:مردم باید به منظور حفظ سلامت اعضای خانواده به ویژه سلامت گروه‌های پرخطر نظیر افراد مسن، زنان باردار و افراد دارای بیماری زمینه‌ای، نکات بهداشتی را رعایت کنند و در صورت بی توجهی به این نکات ، سرعت انتقال ویروس می‌تواند افراد آسیب پذیر را در معرض خطر قرار دهد.

 رئیس شورای سلامت شهرستان در ادامه با بیان اینکه اصناف اگر پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند مجبور به تعطیلی آنها هستیم ،اضافه کرد: برخی صنوف با رعایت نکردن موارد مهم از جمله نکات بهداشتی سبب ایجاد نگرانی‌های جدی در جامعه می‌شوند که با ادامه این روند ضمن اخطار، واحدهای صنفی آنها نیز پلمب خواهد شد.

وی افزود:از اول سالجاری تاکنون ۱۲۰۰ واحد صنفی بازرسی شده که تعداد ۱۰ واحد به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی پلمب شده است.

فرماندار خمیر همچنین اظهار داشت: شهرداران، دهیاران و شوراها، ضد عفونی مراکز عمومی و معابر شهری و روستایی را ادامه ‌دهند و همه دستگاه‌های اجرایی در پیشگیری بیماری کرونا با شبکه بهداشت و درمان همکاری کنند.


.انتهای پیام


خروج