پنج شنبه ٠١ اسفند ١٣٩٨
اخبار > هفده پروژه هدیه دولتمردان به مردم بخش رویدر


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:١٨٩٥٤ 

 تاریخ:1398/06/05 


هفده پروژه هدیه دولتمردان به مردم بخش رویدر

فرماندار خمیر گفت: هفده پروژه عمرانی در هفته دولت در بخش رویدر شهرستان خمیر افتتاح و به مردم شریف این بخش هدیه داده شد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری خمیر؛صبح امروز و در سومین روز از هفته دولت با حضور میرهاشم خواستار فرماندار خمیر، محبوب دریا بخشدار رویدر و مسئولان دستگاه های اجرایی شهرستان خمیر هفده پروژه در بخش رویدر شهرستان خمیر افتتاح شد.

فرماندار خمیر در خصوص پروژه ها گفت:این پروژه ها در حوزه عمرانی، بهداشت،آبخیزداری ،آب رسانی ،آسفالت معابر و... می باشد.

آغاز به کار دفترمشاوره و خدمات روانشناختی 
فرماندار خمیر در خصوص افتتاح پروژه آغاز به کار دفترمشاوره و خدمات روانشناختی در  رویدر گفت:این مرکز جهت مقابله با آسیب های اجتماعی بویژه مشاوره فردی گروهی و برنامه های آموزشی نقش ویژه ای ایفا می کند.

وی اضافه کرد:تشکیل گروه های درمانی ، ارائه خدمات روان شناختی ، برگزاری کارگاه های آموزشی ویژه مشاوران ، برگزاری کلاسهای آموزشی ویژه مراجعین ، مداخله در بحران ، آموزش پیش از ازدواج PME ، آموزش مهارتهای زندگی  و آموزش زندگی خانواده FLE بخشی از فعالیت های این دفتر می باشد.

افتتاح پروژه عملیات آبخیزداری حوزه گزدان رودبار و بناب
به گفته فرماندار خمیر هدف از اجرای این طرح ها، تغذیه سفره های زیرزمینی و افزایش آب چاه های پایین دست، کنترل سیلاب فصلی و مقابله با پیامدهای ناشی از سیل و خشکسالی و کم آبی ،ایجاد بستر مناسب گردشگری و مدیریت حوزه آبخیز می باشد.

فرماندار خمیر مجموع اعتبار این دو پروژه را 9میلیارد ریال ذکر کرد و عنوان نمود:پروژه با اعتباری برابر با چهار میلیارد ریال و با مساحت 140 هکتار حوزه آبخیز ،طول تاج 220 متر و6 متر ارتفاع سد و حجم آبگیری حدود 13 هزار مترمکعب و همچنین عملیات آبخیزداری حوزه بناب با ارتفاع 7.5 متر و طول تاج 32 متر و حجم آبگیری در مساحتی برابر با 401 هکتار با اعتبار پنج میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است.

بهره برداری از پروژه های آب رسانی به شهرستان خمیر
عالی ترین مقام دولت در ادامه بیان کرد:طرح توسعه شبکه و آبرسانی به شهرک نور رویدر بطول 5 کیلومتر و همچنین کف شکنی سه حلقه چاه در شهرهای رویدر و کهورستان با هدف افزایش ظرفیت تامین آب چاه های رویدر و کهورستان از جمله این پروژه ها می باشد.

بهره برداری از چهار طرح عمرانی در روستای پرکان گیشو 
به گفته فرماندار خمیراحداث غسالخانه ، افزایش و توسعه شبکه برق ،ایجاد سد بتنی خیّرساز پسگدار و سد بتنی بندرپرکان در مجموع با اعتباری بالغ بر 3میلیارد و 320 میلیون ریال از جمله طرح های این روستا بوده است.

این مسئول ادامه داد:افتتاح خانه سلامت روستای بستو و کنویی ،بهره برداری از آسفالت ورودی روستای پرنیمه و آسفالت معابر روستای رودبار ، پروژه توسعه خط انتقال برق روستای بستو و ...از دیگر پروژه های سومین روز از هفته دولت در شهرستان خمیر بوده است.
شایان ذکر است؛ در هفته دولت سال جاری 32 پروژه با اعتباری بالغ بر 225 میلیارد ریال در شهرستان خمیر به بهره برداری می رسد. 


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی 

شماره تماس : 3-33225022- 076
نمــابر : 33225355
آدرس فرمانداری : بندر خمیر- بلوار ملاسلیمان خمیری

 

 

شهرستان بندر خمیر

بندر خَمیر یکی از شهرهای استان هرمزگان در جنوب ایران است. براساس اطلاعات موجود در مرکز آمار ایران در ۳۵ دقیقه طول شرقی و ۲۶ درجه و ۵۷ دقیقه عرض شمالی از نصف‌النهار مبدأ واقع شده‌است. ارتفاع متوسط این شهر از سطح دریا ۱۵ متر است. مساحت قانونی ۴۳۱٫۵ هکتار و وسعت حریم ۱۱۵ کیلومتر مربع است، و حد فاصل حدود ۸۵ کیلومتری غرب بندرعباس و ۱۱۰ کیلومتری شرق بندرلنگه واقع شده‌است. این شهر مرکز شهرستان خمیر است.