يکشنبه ٢٢ تير ١٣٩٩
اخبار > ساعت فعالیت صنوف در شهرستان خمیر مشخص شد/اصناف در محل کسب خود ملزم به رعایت پروتکل های بهداشتی هستند/دهیاری ها و شهرداری ها پس از تعطیلی صنوف اقدام به ضدعفونی و گندزدایی اماکن عمومی کنند/تجمع ،برگزاری مجالس و مراسم ختم و عروسی تا یکماه آینده ممنوع


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢١٨٣٢ 

 تاریخ:1399/03/17 


ساعت فعالیت صنوف در شهرستان خمیر مشخص شد/اصناف در محل کسب خود ملزم به رعایت پروتکل های بهداشتی هستند/دهیاری ها و شهرداری ها پس از تعطیلی صنوف اقدام به ضدعفونی و گندزدایی اماکن عمومی کنند/تجمع ،برگزاری مجالس و مراسم ختم و عروسی تا یکماه آینده ممنوع

فرماندار خمیر گفت:با توجه به وضعیت قرمز شهرستان و تفویض اختیار به فرمانداران در شهرستان ها، در خمیر نیز محدودیت هایی در چند حوزه بویژه اصناف در نظر گرفته شده و بر این اساس ساعت کار فعالیت واحد‌های صنفی در روستاها، ۱۰ الی ۱۳ و عصر۱۶ تا ۲۰ و در شهرهای شهرستان نیز ۸ الی۱۳ و عصرها ۱۶ لغایت ۲۲ می باشد.

 

 

 

 


میرهاشم خواستار افزود: این محدودیت ها به مدت سه هفته از امروز در شهرستان اجرایی می شود.

فرماندارخمیر ظهر امروز در جلسه فوق‌العاده ستاد مدیریت کرونا با اعلام این خبر ادامه داد:برای عبور از بحران کرونا و وضعیت قرمز ،مجبور به نصب این تصمیمات در شهرستان هستیم بنابراین اصناف موظفند برای محدودیت ترددها، علاوه بر رعایت پروتکل های بهداشتی ، در ساعات مذکور فعالیت های صنفی خود را تعطیل کنند.وی همچنین گفت:در صورت عدم رعایت صنوف، قطعا با آنان برخورد خواهد شد.

عالی ترین مقام دولت در شهرستان همچنین از نیروهای نظارتی خواست از امروز نظارت و بازرسی های خود را در شهرستان تشدید کنند.
این مسوول ادامه داد: دهیاری ها و شهرداری ها نیز پس از تعطیلی اصناف اقدام به ضد عفونی و گندزدایی اماکن عمومی سطح شهر و روستا نمایند.
رییس ستاد مدیریت کرونای شهرستان خمیر با اشاره به شیوع گسترده بیماری در روستاها نیز گفت: متاسفانه در حال حاضر هیچ یک از روستاهای شهرستان در امان نیستند بنابراین از شوراها و دهیاران انتظار می رود مانند روزهای اولیه شیوع کرونا در کشور با کمک نیروهای بهداشت، ائمه جمعه و جماعت و نیروهای مردمی و پایگاه های بسیج بیماری را در روستاهای خود کنترل کنند.
رئیس شورای سلامت شهرستان خمیر همچنین از آموزش و پرورش خواست با توجه به فراهم نشدن امتحانات پایه دوازدهم بصورت غیر حضوری، تمامی پروتکل های بهداشتی در برگزاری امتحانات این پایه را رعایت کنند.ضمن اینکه جمعیت هلال احمر شهرستان در زمینه بهداشتی در محل برگزاری آزمون با شبکه بهداشت همکاری کند.
فرماندار خمیر در ادامه گفت:هر گونه تجمع و برگزاری مجالس و مراسم عروسی تا یکماه آینده در شهرستان ممنوع است و با بانیان آن برخورد قضایی می شود.
میرهاشم خواستار در خصوص تعداد سرنشین خودروها در برخی آژانس ها نیز گفت:با توجه به وضعیت قرمز شهرستان ، آژانس های مسافربری درون شهری و بین شهری علاوه بر رعایت نکات بهداشتی، فقط حق  جابجایی ۳ سرنشین را در هر سفر دارند و دستگاه های نظارتی و پلیس راه ها باید در این زمینه خودروها را کنترل کنند.
رییس ستاد مدیریت بیماری کرونا در شهرستان خمیر در پایان گفت: اعمال این محدودیت ها بدلیل کنترل بیماری در شهرستان می باشد و از عموم مردم شهرستان انتظار می رود در سه هفته پیش رو با در خانه ماندن و رعایت پروتکل های بهداشتی ما را در کنترل این بیماری یاری کنند. 


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی 

شماره تماس : 3-33225022- 076
نمــابر : 33225355
آدرس فرمانداری : بندر خمیر- بلوار ملاسلیمان خمیری

 

 

شهرستان بندر خمیر

بندر خَمیر یکی از شهرهای استان هرمزگان در جنوب ایران است. براساس اطلاعات موجود در مرکز آمار ایران در ۳۵ دقیقه طول شرقی و ۲۶ درجه و ۵۷ دقیقه عرض شمالی از نصف‌النهار مبدأ واقع شده‌است. ارتفاع متوسط این شهر از سطح دریا ۱۵ متر است. مساحت قانونی ۴۳۱٫۵ هکتار و وسعت حریم ۱۱۵ کیلومتر مربع است، و حد فاصل حدود ۸۵ کیلومتری غرب بندرعباس و ۱۱۰ کیلومتری شرق بندرلنگه واقع شده‌است. این شهر مرکز شهرستان خمیر است.