اخبار > مردم و مسئولان خمیری، طی یک فرآیند مشترک ، اتفاق مبارکی را در این شهر رقم زدند/سرمایه گذاری در حوزه پرورش فکری کودکان و نوجوانان سرمایه گذاری برای آیندگان است/تمامی برنامه های کانون پرورش فکری استان هرمزگان در مرکز بندرخمیر نیز اجرا می شود


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢٩٥٦٧ 

 تاریخ:1401/02/27 


مردم و مسئولان خمیری، طی یک فرآیند مشترک ، اتفاق مبارکی را در این شهر رقم زدند/سرمایه گذاری در حوزه پرورش فکری کودکان و نوجوانان سرمایه گذاری برای آیندگان است/تمامی برنامه های کانون پرورش فکری استان هرمزگان در مرکز بندرخمیر نیز اجرا می شود

نخستین مرکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بندرخمیر عصر سه‌شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه با حضور مهدی ‌علی اکبرزاده مدیرعامل کانون پرورش فکری و معاون وزیر آموزش و پرورش، فرماندار شهرستان خمیر، مدیرکل کانون استان و تعدادی از مسئولان گشایش یافت

 

 

 

 


مهدی علی اکبرزاده در این آیین اظهار داشت:امروز کار ارزشمندی در شهرستان خمیر رقم خورده و بدون تعارف مردم و مسئولین شهرستان بندرخمیر در کنار یکدیگر، طی یک فرآیند و پروسه مشترک ، اتفاق مبارکی را در این شهرستان رقم زدند.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کشور افزود: قطعاً ما این شهر را به عنوان الگوی موفق مشارکت شهروندان و مسئولین در انجام کارهای فرهنگی در کشور معرفی خواهیم کرد.
معاون وزیر آموزش و پرورش همچنین گفت:این کار فرهنگی ارزشمند همانند واکسیناسیون در حوزه بهداشتی است که کودکان و نوجوانان شما را برای آینده واکسینه خواهد کرد.
وی در ادامه عنوان کرد:در اولین فرصت مربیان این کانون جزو کادر آموزشی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور قرار خواهند گرفت.
همچنین اقدامات لازم جهت تقویت و تجهیز کانون انجام خواهد شد.
دکتر علی اکبرزاده ادامه‌داد: زمینی که برای احداث کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در نظر گرفته شده با همکاری خیرین و شهروندان خمیری و با استانداردهای کانون احداث خواهیم کرد.
معاون وزیر با بیان اینکه بچه هایی که در آینده در این کانون تربیت می شوند مورد تحسین همگان قرار خواهند گرفت، اضافه کرد:کودکان و نوجوانان زیادی در کانون توانسته اند در جشنواره مطرح بین المللی صاحب مقام و رتبه های برتر شوند و کتاب های کانون در بسیاری از مدارس ابتدایی کشورها به عنوان کتاب های کمک آموزشی استفاده می شود و این توانمندی کانون است که بچه ها را به جوامع بین المللی ارتباط می دهد.
این مسئول کشوری در پایان ابراز داشت:در تمامی برنامه های کانون نکته ظریفی نهفته است و اینکه در همه آثارها به صورت غیرمستقیم بچه ها را متوجه آیات الهی می سازد و این جزو اصلی ترین رسالت و اهداف کانون است که با استفاده از این آثارها به این نتایج می رسند.

فرماندار خمیر نیز گفت: سرمایه گذاری در حوزه پرورش فکری کودکان و نوجوانان سرمایه گذاری برای آیندگان است و قطعاً این سرمایه گذاری ها ، نتایج ارزشمندی را برای جامعه در پی خواهد داشت.
میرهاشم خواستار اظهار داشت : امروزه فرآیند تعلیم و تربیت بر خلاف گذشته ، تغییر زیادی پیدا کرده و کانون‌ پرورش فکری کودکان و نوجوانان محلی مناسبی برای تعلیم و تربیت این رده های سنی است.
وی افزود: کودکانی که در آینده مسئولیت اداره کشور را برعهده خواهند گرفت از هم اکنون باید در این کانون از تجارب لازم برخوردار شوند.
این مقام مسئول در ادامه بر توسعه فضاهای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در بندرخمیر تاکید و ابراز امیدواری کرد با حضور جناب دکتر علی اکبر زاده در بندرخمیر، این اتفاقات در آینده نزدیک در بندرخمیر رقم بخورد.
مهندس خواستار همچنین به مشارکت و همکاری مسئولان ، شهروندان و خیرین در برنامه‌های آتی کانون اشاره نمود و تصریح کرد: این شهرستان از طرح‌ها و اهداف کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و همچنین فعالیت هایی که زمینه رشد و پرورش کودکان خمیری را فراهم می سازد ، حمایت و همکاری خواهد کرد.
وی اضافه کرد:مردم بندرخمیر ، مردمانی فرهنگ دوست و دوستدار فعالیت های فرهنگی هستند و مشارکت و همراهی آنان به ویژه در راه اندازی کانون گویای این مطلب است.
فرماندار در پایان از پیگیری ها و تلاش های مدیرکل کانون پرورش فکری هرمزگان در راه اندازی این مرکز فرهنگی در بندرخمیر تشکر و قدردانی کرد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان هرمزگان نیز در این مراسم ضمن تبریک به مردم شهرستان بندرخمیر به خاطر افتتاح چنین مرکز با ارزشی گفت:در کانون فکری شاهد کودکانی هستیم که این فرصت را دارند که در محیط سالم رشد کرده و عملکرد موثری در جامعه داشته باشند.
وی افزود:تلاش ما در کانون پرورش فکری بر این است که محیط امنی را برای کودکان و نوجوانان فراهم کرده تا بتوانند نسبت به خودشان به شناخت برسند و در آینده بتوانند تصمیمات بهتری بگیرند.
پروین پشتکوهی با بیان اینکه درکانون ۶۲ فعالیت آموزشی انجام می شود که زیر مجموعه تمام فعالیت ها کتاب و کتابخوانی است ،اضافه کرد: از این پس تمامی برنامه های کانون پرورش فکری استان هرمزگان در این مرکز نیز اجرا می شود.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هرمزگان ادامه داد: این مکان با مشارکت شهرداری و خیران در زمینی با ۴۰۰ متر مربع مساحت از امروز به مدت پنج سال در اختیار کودکان و جوانان قرار می گیرد.
پروین پشتکوهی همچنین عنوان کرد: این ساختمان یک طبقه کاملا به انواع کتاب های انتشاراتی کانون و امکانات مورد نیاز کودکان و نوجوانان مجهز شده و به مرور زمان نیز امکانات بیشتری به این مکان افزوده می شود.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هرمزگان ادامه داد: طی این مدت پنج سال نیز زمینی دیگری که از سوی شهرداری برای احداث مکان اصلی مجتمع فرهنگی هنری کانون پرورش فکری خمیر درنظر گرفته شده، ساخته و در اختیار کودکان و نوجوانان این شهرستان قرار می گیرد.

 

 


.انتهای پیام


خروج