چهارشنبه ٠٨ تير ١٤٠١
اخبار > شهرستان خمیر در حوزه معدنی جزء مناطق شاخص کشور است


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢٩٥٨٢ 

 تاریخ:1401/02/29 


شهرستان خمیر در حوزه معدنی جزء مناطق شاخص کشور است

فرماندار خمیر:ظرفیت های بیشماری جهت سرمایه گذاری در بخش معدنی شهرستان خمیر وجود دارد و این شهرستان جزء مناطق شاخص کشور در بخش معدنی محسوب می شود.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری خمیر ؛میرهاشم خواستار در نشست با سرمایه گذاران چینی به پتانسیل ها و قابلیت های سرمایه گذاری در این شهرستان اشاره نمود و تصریح کرد: شهرستان خمیر در حوزه معدنی رتبه برتر استانی و جایگاه بسیار خوبی را در کشور دارد و در حال حاضر حدود ۷۰ درصد معادن استان در خمیر قرار دارد و این شهرستان مستعد برای سرمایه‌گذاری در این حوزه است.

وی افزود:موقعیت ویژه جغرافیایی و قرار گرفتن در مسیر مهم مواصلاتی کشور از دیگر مزیت های این شهرستان است.فرماندار در ادامه با بیان اینکه در حوزه حمل و نقل دریایی نیز با احداث مجتمع چند منظوره خمیر شرایط بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری خارجی را فراهم خواهد ساخت، اظهار کرد: بیشتر معادن سطح شهرستان خمیر در نزدیکی دریا قرار دارند و در صورت راه اندازی مجتمع بندری خمیر شرایط بسیار خوبی را برای سرمایه گذاران جهت صادرات کالا از این طریق فراهم می شود.وی ادامه داد:زیرساخت‌های لازم برای سرمایه‌گذاری نیز در شهرستان آماده است ضمن اینکه همه مدیران و مسئولان شهرستانی برای سرعت بخشیدن به روند سرمایه‌گذاری پای کار هستند.مهندس خواستار همچنین گفت: هدف ما حمایت از سرمایه گذاران در راستای توسعه شهرستان است و به هرگونه سرمایه گذاری قانونی که باعث ایجاد اشتغال و توسعه شهرستان می شود کمک خواهیم کرد.


وی چِن سرمایه گذار چینی نیز در این نشست از آمادگی خود برای سرمایه‌گذاری در شهرستان خمیر خبر داد.وی افزود:با توجه به اینکه بندرخمیر یکی از ذخایر مهم معادن گچ ایران است بنا داریم در این حوزه در بندرخمیر سرمایه‌گذاری کنیم.وی چِن همچنین گفت:تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز جهت احداث کارخانه تولید پودر گچ خریداری شده است و در صورت تسریع در روند پروسه اداری و تخصیص زمین، عملیات اجرایی ساخت کارخانه به زودی انجام خواهد شد.


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی 

شماره تماس : 3-33225022- 076
نمــابر : 33225355
آدرس فرمانداری : بندر خمیر- بلوار ملاسلیمان خمیری

 

 

شهرستان بندر خمیر

بندر خَمیر یکی از شهرهای استان هرمزگان در جنوب ایران است. براساس اطلاعات موجود در مرکز آمار ایران در ۳۵ دقیقه طول شرقی و ۲۶ درجه و ۵۷ دقیقه عرض شمالی از نصف‌النهار مبدأ واقع شده‌است. ارتفاع متوسط این شهر از سطح دریا ۱۵ متر است. مساحت قانونی ۴۳۱٫۵ هکتار و وسعت حریم ۱۱۵ کیلومتر مربع است، و حد فاصل حدود ۸۵ کیلومتری غرب بندرعباس و ۱۱۰ کیلومتری شرق بندرلنگه واقع شده‌است. این شهر مرکز شهرستان خمیر است.