چهارشنبه ٠٨ تير ١٤٠١
اخبار > بررسی مستقیم مسائل و مشکلات روستاها و رفع آنها


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢٩٥٨٣ 

 تاریخ:1401/02/29 


بررسی مستقیم مسائل و مشکلات روستاها و رفع آنها

بررسی مستقیم مسائل و مشکلات روستاها و رفع مشکلات آنها از جمله هدف این دیدارها و نشست هاست امری که دولت سیزدهم بر آن تأکید زیادی دارد.

 

 

 

 


میرهاشم خواستار شامگاه چهارشنبه در نشست صمیمی با مردم روستای نیمه کار از توابع بخش مرکزی خمیر با اشاره به مشکلات مطرح شده از سوی مردم این روستا اظهار کرد: قطعاً حضور مسئولان در روستاها باعث شناخت بیشتر و تلاش مضاعف آنها برای حل مشکلات مردم خواهد بود.

فرماندارخمیر عنوان کرد:عمده مطالبات مردم در این بازدیدها در حوزه های آب ، برق ، راه، مسکن ، ورزش و عمران روستا بود که بخشی از موارد مطرح شده در محل رسیدگی و برطرف شد و بخشی دیگر نیز از بخشدار مرکزی و مدیران دستگاه های اجرایی مرتبط با هر حوزه خواسته شد مطالبات مردمی را پیگیری و نسبت به رفع آن اقدام کنند.
مهندس خواستار در ادامه به مشکلات مردم روستاهای همجوار با خطوط سراسری انتقال گاز در منطقه کشار اشاره و خاطرنشان کرد:در ارتباط تلفنی با مدیر منطقه شش عملیات انتقال گاز، دغدغه های مردم این روستاها مطرح و مقرر شد هفته آینده جلسه ای به همین منظور در فرمانداری برگزار و مشکلات مردم روستاهای همجوار با خط انتقال گاز بررسی و پیگیری شود.
خواستار همچنین با اشاره به قرار گرفتن املاک مردم روستاهای این بخش در حریم اراضی ملی و مطالبه مردمی اظهار کرد: یکی از مطالبات در این حوزه ، رفع مشکل املاک و اراضی مردم در حریم ملی است. در حال حاضر با مساعدت بنیاد مسکن فرصت خوبی فراهم شده تا اراضی با نازل ترین قیمت در اختیار مردم قرار گیرد.
عالی ترین مقام دولت در شهرستان همچنین به خواسته مردم روستای نیمه کار از جمله زمین ورزشی و روشنایی آن اشاره و عنوان کرد:اعتبار جهت ایجاد سالن ورزشی در روستای نیمه کار مصوب شده ، همچنین روشنایی آن در دستور کار قرار دارد.
فرماندار در‌ خصوص واگذاری زمین جهت ساخت مسکن جوانان نیز گفت:در صورت رفع تعارض ، آمادگی لازم جهت واگذاری زمین به جوانان در این روستا وجود خواهد داشت.
وی همچنین توجه به اشتغال و معیشت مردم را از اولویت‌های اصلی دولت سیزدهم عنوان کرد و افزود:از طرح های اشتغال آفرین و تولیدی بویژه در مناطق روستایی حمایت خواهیم کرد که نمونه بارز آن پروژه احداث کارخانه سیمان سفید در منطقه کشار است که باعث اشتغال زایی زیادی در منطقه خواهد شد.
قابل ذکر است در این نشست که بخشدار مرکزی و تعدادی از مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان خمیر نیز حضور داشتند، اعضای شورای اسلامی ، مردم و جوانان روستای نیمه کار مسائل و مشکلات خود را عنوان و خواستار رفع آن شدند.

 

 


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی 

شماره تماس : 3-33225022- 076
نمــابر : 33225355
آدرس فرمانداری : بندر خمیر- بلوار ملاسلیمان خمیری

 

 

شهرستان بندر خمیر

بندر خَمیر یکی از شهرهای استان هرمزگان در جنوب ایران است. براساس اطلاعات موجود در مرکز آمار ایران در ۳۵ دقیقه طول شرقی و ۲۶ درجه و ۵۷ دقیقه عرض شمالی از نصف‌النهار مبدأ واقع شده‌است. ارتفاع متوسط این شهر از سطح دریا ۱۵ متر است. مساحت قانونی ۴۳۱٫۵ هکتار و وسعت حریم ۱۱۵ کیلومتر مربع است، و حد فاصل حدود ۸۵ کیلومتری غرب بندرعباس و ۱۱۰ کیلومتری شرق بندرلنگه واقع شده‌است. این شهر مرکز شهرستان خمیر است.