پنج شنبه ١٠ فروردين ١٤٠٢
اخبار > آیین افتتاح بزرگترین عملیات انتقال گاز از بندرپل به لافت در جزیره قشم


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٣٢٦٩٦ 

 تاریخ:1401/11/25 


آیین افتتاح بزرگترین عملیات انتقال گاز از بندرپل به لافت در جزیره قشم

آیین افتتاح بزرگترین عملیات انتقال گاز از زیر بستر دریا به روش حفاری افقی جهت دار (HDD) حدفاصل بندرپل به بندرلافت ، پیش از ظهر امروز با حضور میرهاشم خواستار فرماندار خمیر ، دکتر مرادی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ، معاون شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران ، مدیر منطقه ۶ عملیات انتقال گاز ایران ، مدیرعامل پروژه دریا ساحل، مجریان طرح خط سراسری گاز و جمعی از مسئولان و معتمدین محلی بندرخمیر و قشم برگزار شد.

 

 

 

 


این پروژه در مجموعه کارفرمایی مهندسی و توسعه گاز تعریف و طی فرآیند مناقصه به موسسه دریا ساحل وابسته به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء واگذار شده است.

پروژه به طول ۳هزار متر ، ظرف مدت چهار ماه توسط جوانان بومی این سرزمین اجرایی می شود.

این خط که وظیفه تامین گاز به جزیره قشم را به عهده خواهد داشت از خط لوله هفتم سراسری گاز از عسلویه به سرخون ، در محدوده کشار جدا و به گورزین در جزیره قشم منتهی می شود.

با توجه به اینکه عملیات اجرایی در سرزمین اصلی و قشم رو به پایان می باشد با اتمام این عملیات ، ارتباط گازرسانی به سرزمین اصلی و جزیره قشم برقرار و خط مذکور یکپارچه می شود.

بیشترین عمق حفاری از بستر دریا ۳۵ متر و ارتفاع عبور لوله از بستر دریا ۶۸ متر زیر سطح دریا می باشد. 


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی 

شماره تماس : 3-33225022- 076
نمــابر : 33225355
آدرس فرمانداری : بندر خمیر- بلوار ملاسلیمان خمیری

 

 

شهرستان بندر خمیر

بندر خَمیر یکی از شهرهای استان هرمزگان در جنوب ایران است. براساس اطلاعات موجود در مرکز آمار ایران در ۳۵ دقیقه طول شرقی و ۲۶ درجه و ۵۷ دقیقه عرض شمالی از نصف‌النهار مبدأ واقع شده‌است. ارتفاع متوسط این شهر از سطح دریا ۱۵ متر است. مساحت قانونی ۴۳۱٫۵ هکتار و وسعت حریم ۱۱۵ کیلومتر مربع است، و حد فاصل حدود ۸۵ کیلومتری غرب بندرعباس و ۱۱۰ کیلومتری شرق بندرلنگه واقع شده‌است. این شهر مرکز شهرستان خمیر است.