پنج شنبه ٢٠ بهمن ١٤٠١
اخبار > همزمان با آغاز فصل پاییز و فعالیت کارگران فصلی، تقاضای نان در شهرستان افزایش می یابد


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٣١٥٥٠ 

 تاریخ:1401/08/25 


همزمان با آغاز فصل پاییز و فعالیت کارگران فصلی، تقاضای نان در شهرستان افزایش می یابد

جلسه شورای آرد و نان شهرستان خمیر ، صبح امروز به ریاست معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری خمیر برگزار شد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری ،عبداللطیف گورانی در این جلسه با بیان اینکه همزمان با آغاز فصل پاییز و فعالیت کارگران فصلی، تقاضا برای نان نیز بیشتر می شود ، اظهار کرد: در این راستا جلسات متعددی برگزار و مکاتباتی نیز با دستگاه های متولی استانی صورت پذیرفته است.مهندس گورانی ادامه داد:در حال حاضر آرد فوق العاده به هیچ شهرستانی تخصیص نیافته اما با این وجود پیگیر تخصیص آرد فوق العاده برای شهرستان خمیر هستیم.وی همچنین در خصوص کاهش یا افزایش سهمیه آرد نانوایی ها در سطح شهرستان عنوان کرد: این کار بایستی با دلایل منطقی و قانع کننده انجام شود تا حق هیچ یک از واحدها ضایع نشود.او همچنین از دبیر شورا خواست گزارش تحلیلی از وضعیت آرد و نان و شبکه توزیع در شهرستان آماده کند.همچنین برای نظارت بهتر بر فرایند شبکه توزیع ، نظرات بخشداری ها نیز اعمال شود.این مسئول تاکید کرد:با همه این موضوعات، اگر موضوع شبکه توزیع به خوبی صورت پذیرد بخش زیادی از مشکلات در این حوزه مرتفع می شود.وی همچنین بر لزوم ارتقای کیفی نان اشاره نمود و تاکید کرد: ضرورت دارد با نظارت‌ بیشتر ، کیفیت نان افزایش یابد تا نان با کیفیت‌تری به مردم عرضه گردد.او ادامه داد:نانوایی هایی که دستگاه‌های آن با مشکل مواجه هستند لازم است آن را اصلاح و به روز رسانی کنند.گورانی همچنین گفت: در صورت عدم اصلاح و کیفیت مطلوب نان ، از سهمیه آرد آن نانوایی کسر خواهد شد.معاون فرماندار در ادامه خواستار اختصاص بیشتری از سهمیه آرد شهرستان به حوزه خام پزی شد و خاطرنشان کرد: بسیاری از مناطق زیادی شهرستان به ویژه مناطق روستایی به دلیل فرهنگ منطقه ، نان به صورت خانگی پخت می شود لذا ضرورت دارد مقداری بیشتری از سهمیه آرد ، به این حوزه اختصاص یابد.وی در خصوص درخواست افزایش کرایه حمل نیز عنوان کرد: نرخ کرایه حمل بار بر اساس مصوبه شورای تنظیم بازار است و افزایش نرخ کرایه می تواند بر دیگر آیتم ها تاثیرگذار باشد لذا لازم است در یک جلسه تخصصی با تامل بیشتر در این خصوص تصمیم گیری شود.گورانی در ادامه گفت:واحد هایی هم هستند که به دلیل موقعیت جغرافیایی خارج از بازه زمانی پخت می کنند لذا پیگیری شود طی مکاتبه با اداره غله، عرضه آرد به این نانوایی ها اصلاح شود.
قابل ذکر است در این جلسه مشکلات نانوایی‌های سطح شهرستان و همچنین گزارشات تخلفات نانوایی ها بررسی و تصمیماتی در این زمینه اتخاذ شد. 


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی 

شماره تماس : 3-33225022- 076
نمــابر : 33225355
آدرس فرمانداری : بندر خمیر- بلوار ملاسلیمان خمیری

 

 

شهرستان بندر خمیر

بندر خَمیر یکی از شهرهای استان هرمزگان در جنوب ایران است. براساس اطلاعات موجود در مرکز آمار ایران در ۳۵ دقیقه طول شرقی و ۲۶ درجه و ۵۷ دقیقه عرض شمالی از نصف‌النهار مبدأ واقع شده‌است. ارتفاع متوسط این شهر از سطح دریا ۱۵ متر است. مساحت قانونی ۴۳۱٫۵ هکتار و وسعت حریم ۱۱۵ کیلومتر مربع است، و حد فاصل حدود ۸۵ کیلومتری غرب بندرعباس و ۱۱۰ کیلومتری شرق بندرلنگه واقع شده‌است. این شهر مرکز شهرستان خمیر است.