پنج شنبه ٢٠ بهمن ١٤٠١
اخبار > بازدید وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از اماکن گردشگری بندرخمیر


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٣١٥٨٢ 

 تاریخ:1401/08/19 


بازدید وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از اماکن گردشگری بندرخمیر

عصر امروز عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در سفر به بندرخمیر از مجموعه گردشگری حرا و آبگرم بندرخمیر بازدید کرد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری خمیر؛ وزیر گردشگری در حاشیه این بازدید که با حضور معاون سیاسی استانداری هرمزگان ، فرماندار خمیر ، احمد مرادی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان استانی و محلی انجام شد، عنوان کرد:

استان هرمزگان در حوزه گردشگری ظرفیت های بسیار خوبی دارد که می تواند به عنوان یک قطب در کشور مطرح شود.
وی افزود:این ثروت خدادادی و اکوتوریسم و مزیت های نسبی طبیعی در هرمزگان در بخش های مختلف، فوق العاده و کم نظیر است.
مهندس ضرغامی با ذکر مصادیقی از این ظرفیت ها در استان تصریح کرد:به عنوان نمونه ،جنگل های حرای بندرخمیر از جمله زیباترین جلوه های طبیعی در استان است که طبیعت فوق العاده ای دارد و در سطح جهانی شهره است و گواهینامه بین المللی در عرصه گردشگری دارد و مردم از سراسر کشور جهت بازدید به این نقطه سفر می کنند.
ضرغامی ادامه داد: با این وجود زیرساخت های گردشگری و اقامتی در این‌ منطقه محدود است که در بازدید میدانی از این طبیعت خدادادی ، قرار است شرایطی را برای سرمایه گذاران فراهم شود که برای سرمایه گذاری رغبت داشته باشند.
وی از مسئولان محلی خواست طرح ها و برنامه های خود را به وزارت گردشگری ارائه کرده تا مجوزها و تسهیلات لازم برای آنها اخذ شود و به طور یقین این منطقه از استان هرمزگان آینده روشن و پررونقی خواهد داشت.
وی همچنین گفت:محل این جنگل ها و طبیعت بکر در بندرخمیر فوق العاده است و ارزش سرمایه گذاری را دارد و این وزارت از اعتبارات ملی و استانی جهت ایجاد و تکمیل زیرساخت ها این مکان گردشگری کمک خواهد کرد.

❇️فرماندار خمیر نیز در حاشیه این بازدیدها عنوان کرد:
حوزه گردشگری یکی از مهم ترین ظرفیت های شهرستان خمیر است که در صورت توجه به این بخش و فراهم شدن زیرساخت های لازم می تواند منجر به رونق گردشگری و افزایش اشتغال در شهرستان شود.
وی ادامه داد:وجود جاذبه های گردشگری و منحصر به فردی مانند تالاب بندرخمیر و همچنین مجموعه گردشگری و درمانی آبگرم این شهر در کنار سایر اماکن گردشگری و بناهای تاریخی و فرهنگی در شهرها و روستاهای خمیر ، این شهرستان را به قطب گردشگری در استان و حتی کشور مطرح کرده است.
میر هاشم خواستار همچنین گفت:زیرساخت‌های گردشگری شهرستان خمیر نیازمند سرمایه گذاری و توسعه است لذا از همه سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در این حوزه دعوت می کنیم و قطعاً به صورت ویژه نیز از آنان حمایت خواهیم کرد.

 

 


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی 

شماره تماس : 3-33225022- 076
نمــابر : 33225355
آدرس فرمانداری : بندر خمیر- بلوار ملاسلیمان خمیری

 

 

شهرستان بندر خمیر

بندر خَمیر یکی از شهرهای استان هرمزگان در جنوب ایران است. براساس اطلاعات موجود در مرکز آمار ایران در ۳۵ دقیقه طول شرقی و ۲۶ درجه و ۵۷ دقیقه عرض شمالی از نصف‌النهار مبدأ واقع شده‌است. ارتفاع متوسط این شهر از سطح دریا ۱۵ متر است. مساحت قانونی ۴۳۱٫۵ هکتار و وسعت حریم ۱۱۵ کیلومتر مربع است، و حد فاصل حدود ۸۵ کیلومتری غرب بندرعباس و ۱۱۰ کیلومتری شرق بندرلنگه واقع شده‌است. این شهر مرکز شهرستان خمیر است.